Een douche is voor ons een traktatie CAMPEREN VOOR DE BUIS Breaking Bad R.V.: Runaway Vacation We're the Millers The Leisure Seeker The Incredibles 24 Importfriezen Gea (59) en Her man Joërsen(60)hebben in hun leven overal en nergens gewoond. In een oud kantoorgebouw in Oudehorne en op een twintig meter lange tjalk in Akkrum: „Nieuw en spannend in het begin, maar na anderhalf jaar op één plek merk je dat mensen over el kaar roddelen en dat is voor ons het sein verder te trekken." Met de camper door Australië, Canada of de Verenigde Staten zit er nu even niet in. Gelukkig zijn er genoeg films en series waarin de camper de hoofdrol speelt. (2008) Briljante serie waarin de hoofdpersonages Walter White en Jesse Pinkman de drug crystal meth produceren en ver handelen. De cam per in deze serie, een Fleetwood Bounder, fungeert als mobiel drugs laboratorium. Te zien op Netflix (2006) In deze komische roadmovie met Robin Williams en Jeff Daniels trekken Bob Munro en zijn gezin door Colrado in een gehuurde camper. In de film zijn twee campers te zien, een Georgetown van fabrikant Forest River en een vintage Clipper RV. Te zien bij Pathé Thuis (2013) Luchtig ver maak met hoofdrol len voor Jennifer Aniston en Jason Sudeikis. De film gaat over drugs dealer David Clark, die een oogje heeft op een bovenbuur- vrouw, een stripper in een plaatselijke club. De camper waarmee de twee op reis gaan is een Coachmen Encounter. Te zien bij Pathé Thuis (2017) Het echtpaar Ella (Helen Mirren) en John (Donald Sutherland) reist rond met zijn cam per, een Winnebago Indian uit 1975, die ze liefkozend 'the lei sure seeker' noemen. Omdat John leidt aan alzheimer, willen ze nog één keer op reis. Van Boston rijden ze naar Key West in Florida. Te zien bij Pathé Thuis (2004) Animatiefilm voor kinderen met Mr. Incredible als superheld. Bijzonder is de scène waarin de Incredibles- familie een witte camper steelt, die in een Syndromeraket plaatst om vervol gens naar Metroville te vliegen. Op Disney Plus BRON: TRAVELHOME Sinds 2015 wonen ze in een cam per. Nou ja camper, Juki (vernoemd naar Jumbo en Kim, twee Jack Russelltjes die ze een paar jaar geleden moesten laten inslapen) is een vrachtwagen die ze voor een paar duizend euro op de kop tikten op Marktplaats en die ze geschikt maakten voor permanente bewo ning. ,,Voordat we voor dit leven kozen, woonden we in een groot huis in de buurt van Heerenveen, met een lap grond eromheen en een loods voor onze beton- en zaagboren waarmee we als gespe cialiseerd bedrijf ons geld verdien den. De hypotheeklasten waren hoog en wij wilden graag kleiner wonen. We hebben een tiny house overwogen maar het is uiteindelijk Juki geworden.'' In het weekend trekken ze vanuit Friesland de oostgrens over. Her man vindt hun leven zo bijzonder dat hij een paar jaar geleden een YouTube-kanaal is begonnen, Leven in een camper. In inmiddels honderden filmpjes deelt hij erva ringen, beoordeelt hij camperplaat sen en geeft hij voedingsadviezen. De Joërsens missen niets van hun oude leven. ,,We kunnen alleen niet douchen in de camper. Maar omdat we plantaardig eten, blijft onze zuurgraad laag en ruiken we niet snel. Als we ergens douches aantreffen, is dat wel een traktatie.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 112