'We vielen meteen voor Oliver' 'Een gezin stichten? Nee joh' m ¥iti§ ia pppiyf Personal trainer Liesbeth Uithol (42) en maatschappelijk werker Ronald Schuurbiers (48) uit Oud-Beijerland zijn niet de kleinsten, en dat geldt ook voor Oliver, een voormalige DHL-be- stelwagen die is omgebouwd tot camper. „Hierin kunnen we makkelijk staan en ook goed langs elkaar heen lo pen'', zeggen Liesbeth en Ronald, die vorig jaar een relatie kregen en ontdekten dat ze beiden graag wil den reizen en tegelijk locatieonaf- hankelijk wilden wonen en werken. ,,Op Marktplaats hebben we toen voor de lol naar campers gekeken en we vielen meteen voor het ruime interieur van Oliver.'' Wel moest even rijbewijs C worden ge haald, want Oliver, een naam die is verzonnen door zoon Leff van 12, is een vrachtwagen. In februari 2021 willen Liesbeth, Ronald en Leff zeven maanden op reis langs de kusten van Frankrijk, Spanje, Portugal en Italië, in totaal zo'n 20.000 kilometer. Tijdens die reis zal er ook gewerkt moeten worden. Zo heeft het tweetal een internetplatform, My Gym Anywhere, dat sporters waar dan ook ter wereld in verbinding brengt met sportscholen, en beheert Lies beth een aantal social media-pagi na's van bedrijven. Liesbeth heeft wel ontdekt dat een camper een zorgenkind is, omdat er veel aan kapot kan gaan. „Gelukkig is Ronald handig. En ik kan goed regelen. Zo had ik laatst heel snel via internet een nieuw, goedkoop dakraam geritseld dat er tijdens een van de stormen was uitgewaaid. En Ronald had het er zo in zitten." I Lv Al bijna drie jaar woont acrobate Sabine Lustig (30) in haar Eura Mobil-camper, bouwjaar 1998. Het eerste jaar stond ze tussen de vrachtwagens in het Rotter damse havengebied, de laatste anderhalf jaar op parkeerplaat sen net buiten Berlijn waar ze een opleiding volgt aan de cir- cusschool. Sabine zweert bij haar levensstijl, omdat die haar een permanent vakantiegevoel geeft. Zeker als ze 's zomers meereist met Cirque Moustache, het circus waarin ze een luchtacrobatiekact heeft. ,,Je bent dan veel buiten en je wordt elke keer weer wakker op een an dere plaats.'' Is het echt altijd fijn? ,,Nee, op grauwe winterdagen in Berlijn, als de zonnepanelen op het dak van mijn camper nauwelijks stroom opwekken, valt het me we- leens zwaar. Gelukkig heb ik een lpg-tank, dus ik kan het kacheltje altijd aandoen. Het mooie is dat je je heel bewust wordt van wat je verbruikt aan gas en water, omdat je alles weer moet aanvullen. Daar door verbruik ik ook minder.'' Al is Sabine klein van stuk, bang oogt ze niet. Enge dingen heeft ze nog nooit meegemaakt, ook niet als ze ergens op een stil parkeerterrein stond. ,,Je ontwikkelt een soort van niet-pluisgevoel. Als ik ergens kom waar ik de mensen niet vertrouw, trek ik verder. En weet je, ik woonde ooit in een appartement in Rotterdam-Zuid waar geregeld schietpartijen waren. Dan sta ik nu een stuk veiliger.'' Binnenkort stopt Sabine met haar opleiding en wil ze door Eu ropa trekken, waarbij ze wil leven van de inkomsten van straatoptre dens. Aan een gezin stichten, moet ze voorlopig niet denken. ,,Nee joh, ik ben nog hartstikke jong. Ik hoef nu met niemand rekening te houden. Het leven is mooi zo.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 111