R lPI J 'Als ik iets koop, moet er ook iets uit' n «L li 4 L S3 De regeltjes \i/ 22 •Vvvv In Nederland zijn geen wetten die het wonen in een cam per verbieden. Wel moet een campe raar een briefadres (een adres van een bekende, geen postbus) doorgeven aan de gemeente. Dat wordt voor een half jaar toegekend, met verlengings mogelijkheid. Een camper waarin je woont verzeke ren, is lastig. Veel verzekeraars vinden het schaderisico daarvan te hoog. Vrij kamperen en langdurig parkeren mag in Nederland niet. Wel komen er steeds meer cam perplaatsen waar je gratis enkele dagen mag staan. „j ja - ÊM Buiten is het grauw, maar binnen is het een vrolijke boel. Tiental len kaarten met spirituele tek sten, blauw-paarse kussenhoe zen en een bewoner die haar kledingkeuze naadloos heeft aangepast aan de kleurstelling van het interieur. Zwem- en aquasportinstructeur Marjon van Nieuwenhuize (61) straalt uit dat ze trots is op haar huisje, een Fiat Ducato met Cha- mail-opbouw die ze in 2017 kocht van een spaarplanuitkering van 10.000 euro waarvan ze niet eens wist dat ze hem had. Tot dat mo ment woonde ze in een eengezins woning met vier kamers in Vianen en had ze - zoals nu ook nog - een baan voor 24 uur per week in het plaatselijke zwembad. ,,Ik merkte dat ik maandelijks steeds moeilijker kon rondkomen. Met een camper heb je veel lagere lasten. Ik sta vooral op gratis camperplaatsen." Een simpel leven, met niet meer spullen dan strikt noodzakelijk, dat is wat ze wilde. ,,Ook noodgedwon gen trouwens, want als ik iets aan schaf, moet er ook iets uit. Anders wordt mijn camper zwaarder dan 3500 kilo en mag ik haar niet meer rijden met mijn rijbewijs B Haar? ,,Ja, mijn camper is een zij. Apatura heet ze, dat is ook de naam van een kleine, paarse vlin der. Apatura is 25 februari 20 jaar geworden. Ik heb haar toen volge hangen met slingers en ballonnen en heb haar naar een carwash ge reden in Veenendaal. Daar genoot ze met volle teugen van.'' Marjon geniet van haar vrijheid. ,,Ik kan gaan en staan waar ik wil. En ik heb nooit gedoe met inpak ken en geleur met koffers. Daar had ik altijd zo'n gloeiende hekel aan.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 110