I 'Als je lang stilstaat, word je gek' ïe/mSkS/. Lars Liket, Dasja Groeneveld (beiden 31) en hond Ninja reizen al jaren bijna onafgebroken door Europa en Noord-Afrika, maar zijn nu terug in Nederland. Niet omdat het geld op is of dat de reiskoorts is verdwenen. Nee, Covid-19 gooide roet in het eten. ,,We waren op Corsica toen daar beperkende maatregelen werden afgekondigd, waardoor we eigenlijk niet meer konden rondreizen", ver telt Lars. Dasja: ,,En als je langere tijd stilstaat, dan word je gek in een camper. Dan lijkt-ie almaar kleiner te worden.'' De twee ontdekten het reizen per camper in 2010 tijdens een lange vakantie in Nieuw-Zeeland en beloofden elkaar trouw het camperen als levensstijl na te stre ven. Nadat er genoeg geld was verdiend voor een tweedehands alkoofcamper, reden ze in 2015 weg uit Nederland, het grote avon tuur tegemoet. Intussen staat de teller op 80.000 kilometer. Samen runnen ze een online marketing bedrijf waarmee ze onderweg de kost verdienen. ,Door de crisis zijn we nu verschillende klanten kwijt- ij geraakt, dus de vraag is of de trip naar Scandinavië deze zomer door kan gaan, als de grenzen über haupt weer opengaan trouwens.'' Vorig jaar ruilden ze hun camper in voor een voormalige brandweer wagen uit Oostenrijk die ze om- bouwden tot een zelfvoorzienende camper met zonnepanelen en een compost-wc. „Dankzij de vierwiel- I aandrijving kunnen we nu ook op I afgelegen plekken komen, en dat was een langgekoesterde wens 1 van ons.'' ZATERDAG 30 MEI 2020 21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 109