PASPOORT Harm Jacob Edens Privé goed moment kiezen, maar dat was ik bij de inschrijving vergeten. Zat ik er nog vier jaar aan vast.'' ,,Oei. (Stilte). Héél veel niet. Heel veel niet. Omdat iedereen op zichzelf was.'' ,,Nee, nul. Ik vond dat helemaal niet fijn. Wat ik wel meekreeg, en daarin was mijn vader een beetje doorgeslagen - daar hou je wat van over - was een enorme nuchter heid. Hij had Groningse roots. Of je mij nou naast Maxima zet of naast Arie de schillen boer, het zal me jeuken. 'Stand maak je zelf, riep mijn moeder altijd.'' ,,Daar ben ik nu een boek over aan het schrijven, om het uit te zoeken. Maar dat hoeft niet in de krant, dan vraagt iedereen steeds of het al af is. Het had met allerlei factoren te maken. Met niet goed uit de oorlog komen, bijvoorbeeld. Ik ken mensen die het kamp hebben overleefd die beter uit de oorlog kwamen dan mijn ouders - bij wijze van spreken dan, hè. Ik leidde vijfjaar geleden een herden kingsdienst hier in Zutphen met oude vete- ranenen. Ik zei: 'Ladies and gentlemen, zo fijn dat u hier allemaal bent, maar het enige echte slachtoffer van de oorlog ben ik'. Ter wijl ik dat zei, dacht ik: ooooh, waarom zeg 12 Geboren 4 augustus 1961, Enschede Opleiding Nederlands aan de Rijks universiteit Groningen; Theaterwetenschap, Universiteit van Amster dam Loopbaan Schreef samen met Ger Apeldoorn scenario's voor onder meer Sam Sam, Het zonnetje in huis en In de Vlaamsche pot. Werkte mee aan scenario's voor Baantjer en andere drama series. Presentator van Dit was het nieuws sinds 1996 en van grote shows als het Gouden Harpen Gala. Leidt symposia en dag voorzitterschappen, sinds tien jaar vooral op het gebied van duurzaamheid, klimaat en milieu. Is sinds 1999 ambassadeur voor het Wereld Natuur Fonds, en maakt The Green Quest voor BNR Nieuwsradio. Is momenteel bezig met de online serie Media in Crisistijd voor het Neder lands Instituut voor Beeld en Geluid en presenteert het natuurprogramma BuitenGewoon voor Omroep Gelderland. Woont in Zutphen en heeft een relatie met Harm Wes- selink. Samen met twee Amsterdamse moeders zijn ze de ouders van dochter Imme (9) en zoon Roman (6). Wat kreeg je mee van huis uit? Geen gezellig, warm gezin? Heb je een verklaring voor het feit dat het zo kil was?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 100