Welkom vogels, vlinders, insecten en vleermuizen Pop-upwinkel is een blijvertje Hoge windmolens oké, maar zonder lampjes 6 Tochten met een luxe jacht Dat tijdens elke tocht slechts tien mensen aan boord mogen, heeft volgens Tom de Koning van Goes Marketing niets met corona te ma ken. ,,Dat was sowieso al het plan. Je zou kunnen zeggen dat het nu al leen maar extra goed uitkomt.'' Vol gens De Koning is gekozen voor een beperkt aantal opvarenden, omdat de vaartochten wat luxer moeten worden, met veel aandacht voor de deelnemers. Luxe jacht en drankjes Goes Marketing biedt de zeehon densafari aan in samenwerking met Goldies Travel uit Wemeldinge. De deelnemers stappen in de Goese stadshaven op een jacht om daar mee richting de Oosterschelde te gaan voor een vijf uur durende tocht. Deelname kost 53 euro, even tueel aangevuld met een lunch van 16 euro. ,,We zijn daarmee wat duurder dan de meeste andere safari's, maar deelnemers zitten dan ook op een luxe jacht en er worden ook drank jes geschonken'', legt De Koning uit. ,,Wij vinden dat dit bij Goes past, met z'n luxe winkels en mooie hotels.''De zeehondensafari vindt vanaf 8 juli op acht woensdagen plaats. De Koning zegt dat het om een proef gaat. Bij succes zullen vol gende zomer waarschijnlijk meer tochten plaatsvinden. ,,En het lijkt er wel op dat het een succes wordt, want kort nadat ik het bericht op de website had geplaatst, hadden we al acht boekingen.'' De wens om vanuit Goes vaar tochten te gaan houden, werd vol gens De Koning een aantal jaar ge leden al geuit door de gemeente raad. ,,Maar we kregen het tot nu toe niet voor elkaar. In Goldies Tra vel van Ko en Ella Goud hebben we nu een partner gevonden om dit te kunnen aanbieden.'' Goes watergemeente De gemeenteraad besloot Goes Marketing twee jaar geleden 50.000 euro per jaar extra te geven om de stad en de dorpen te promoten. ,,Een van de eisen die daaraan wer den verbonden is dat we Goes be halve als modestad ook meer op de kaart zouden gaan zetten als water gemeente'', zegt De Koning. ,,Met deze zeehondensafari's proberen we daar invulling aan te geven.'' Een ander evenement dat prima bij deze doelstelling zou hebben ge past, is het Havenfestival, dat op 11 en 12 juli voor de eerste keer zou plaatsvinden in Wolphaartsdijk. Dat gaat vanwege corona echter niet door. Het zou bol staan van de activiteiten rondom cultuur en wa tersport. Alsof de gierzwaluwen er op heb ben zitten wachten. Een paar uur nadat de nestkasten voor deze vo gelsoort onder de brug zijn gehan gen scheert de eerste vogel over het water richting brug. Directeur Peter Traas van Traas Nederland kijkt verrast. ,,Die had ik nog niet gezien. Ik heb al wel boerenzwaluwen zien vliegen." Overal op het terrein staan dozen en doosjes. Daarin zitten allemaal kasten voor de meest uiteenlo pende diersoorten. ,,Tien in to taal'', zegt Traas. ,,Gierzwaluwen, huiszwaluwen, mussen, mezen, Bevrijdingspark in Nieuwdorp krijgt extra groene uitstraling insecten, bosuil, spreeuwen, to renvalk, vlinders en niet te verge ten de eenden want we zetten ook eendenkorven." ,,We zochten een project om voorzieningen te plaatsen'', zegt Peter Traas (overigens geen familie van museumdirecteur Stef Traas). ,,We leveren veel aan de recreatie en bedrijven die graag een groene uitstraling hebben. Dan wil je iets kunnen laten zien." Een plek voor die showtuin von den ze in het Bevrijdingspark van het Bevrijdingsmuseum. ,,Daar kunnen we dan potentiële klanten mee naar toe nemen." In het park zijn niet alleen de kasten in soorten en maten opge hangen, er zijn ook informatiepa nelen geplaatst over alle dieren die daar leven. ,,Dat geeft ons park toch iets extra's'', zegt Stef Traas, museumdirecteur. Niet alle soorten waarvoor nu kasten zijn geplaatst zitten al in het Bevrijdingspark, maar de kans dat ze komen is wel groot omdat de omstandigheden gunstig zijn. Joeri Wisse Yerseke De snelgroeiende horecaleveran cier heeft al langere tijd plannen om het pand in omvang te verdub belen. In het nieuwe gedeelte zou ook een winkel voor particulieren worden ondergebracht. De bouw zou nu eigenlijk in volle gang moe ten zijn, maar de coronacrisis gooide roet in het eten. ,,Deze winter bepalen we of de bouw kan beginnen. Daarvoor moeten we weer wel op het niveau van 2019 komen", zegt mede-eige naar Marnix Boone. Crisis oveleven G&B bevoorraadt zo'n 1200 horeca gelegenheden in Nederland en Bel- Vis- en vleeshandel G&B uit Yerseke heeft nu een mini-supermarkt gië. Boone verwacht dat de meeste restaurants de komende maanden wel goed zullen draaien, omdat ze klanten op de terrassen kunnen ontvangen. ,,Na de wintermaanden zal duidelijk worden welke zaken de crisis overleven." Vanaf het moment dat alle hore cazaken moesten sluiten, opende G&B een pop-upstore in de ruimte waar normaal de veertig busjes worden ingeladen. Nu de handel weer langzaam op gang komt, moest de winkel ver huizen naar een aparte ruimte. Vol gens Boone voldoet die ook aan de maximaal toegestane vloeropper vlakte van 100 vierkante meter. Kleine porties Ook het assortiment is aangepast. In de eerste weken verkocht G&B vooral grootverpakkingen, nu lig gen er ook kleine porties met visfi- letjes en vleeswaren in de schap pen. Behalve veel verschillende soor ten vlees en vis, worden in de pop- upwinkel ook producten als groen ten, wijn, frisdranken, gebak en chocolade verkocht. Zeeuwwind wil de molens aan de voet van de Zeelandbrug bij Kats vervangen door hogere exempla ren van 200 meter. Hogere molens brengen meer op. Maar extra hoogte heeft nadelen, zei Jacque line Dijkinga (D66). Je ziet ze van grote afstand en op molens hoger dan 150 meter moet overdag wit en 's avonds rood licht knipperen voor de veiligheid van het vlieg verkeer. D66 wilde daarom met steun van BEN de hoogte beper ken tot 149 meter maar dit voor stel haalde het niet. Disco' Maar die lampjes, daar was ieder een het over eens, dat moet niet. ,,Disco", volgens Cor van de Woestijne (SGP). Mark Faasse (BEN) noemde windpark Kram mer al gekscherend het 'red light district van Bruinisse'. En dat wil hij niet op Noord-Beveland. Wet houder Adrie van der Maas kon de raadsleden geruststellen. Ook het college wil geen verlichting die al tijd aan staat. En dat dit kan be wijst het windmolenpark op Neeltje Jans. Daar branden de lampjes alleen bij lage vluchten, zoals met de traumahelikopter. vrijdag 29 mei 2020 Safari naar zeehonden vanuit Goes Peter Traas bij één van de bijenhotels. foto marcelle davdse Inwoners en toeristen kunnen komende zomer voor het eerst een zeehondensafari maken vanuit Goes. Wie mee wil, moet snel zijn, want tijdens de acht vaartochten kunnen in totaal maar tachtig mensen mee. Met de tochten wil Goes zich op de kaart zetten als watergemeente. Rob Paardekam Goes Meer informatie is te vinden op de website van Goes Marketing. Of het nu koolmezen zijn, vlin ders of de bosuil, voor iedereen is een plekje gemaakt in het Bevrijdingspark in Nieuwdorp. Een samenwerking tussen het museum en Traas Nederland in 's-Gravenpolder. Melita Lanting Nieuwdorp De pop-upwinkel van Vis- en vleeshandel G&B uit Yerseke is een blijvertje. Aan de achterkant van het bedrijfsgebouw aan de Kreeft werd gisteren een mini- supermarkt geopend. Zolang de zaken goed lopen, blijft de win kel daar geopend tot de nieuw bouw aan de Wulk gereed is. Kunnen bij Kats windmolens van 200 meter komen? In prin cipe wel, bleek gisteravond na de discussie in de raad van Noord-Beveland. Melita Lanting Kats

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43