II II Pubers kunnen blijven stappen in Renesse 7 Na dik dertig jaar moeten kinderboerderij De Punt en dagcentrum Brugzicht in Zierikzee het zonder Greet Timmerman doen. Hét gezicht van Gors op Schouwen- Duiveland gaat met pensioen. Maar toch ook weer niet helemaal. Marcel Modde Zierikzee f h k kan deze mensen ge M woon niet loslaten. Ze I liggen me zo na aan het I hart', zegt Timmerman I En dus blijft de voorma lige unitmanager als vrijwilliger binnenboord. Het is ongewoon stil bij de lunchroom van Brugzicht en het naastgelegen boerenhof. Alle acti viteiten zijn opgeschort, de deu ren blijven voorlopig gesloten voor bezoekers. De paar mensen die rondlopen, zijn nodig voor de ver zorging van de dieren en bijhou den van het terrein. ,,Ze komen nu maar een aantal middagen per week", legt Timmerman uit, ,,om- dat hele dagen thuiszitten voor sommige mensen op een gegeven moment ook niet meer te doen is." Volgende week mag de dagbeste ding weer stapsgewijs worden uit gebreid. De boerderij blijft voor alsnog dicht. Haar formele laatste werkdag zit er inmiddels op. De coronabeper kingen haalden echter een streep door een groots afscheidsfeest, dat voor deze maand gepland stond. ,,In feite is het cirkeltje voor mij zo helemaal rond", vertelt Timmer man. In 1986 kwam ze binnen als vrijwilliger op de bus van Gors en AFSCHEID VAN GORS GREET TIMMERMANS BLIJFT ALS VRIJWILLIGER bij het evenemententeam. ,,Oor- spronkelijk kom ik uit het onder wijs. Ik wilde graag met kinderen werken, helpen bij hun ontwikke ling. Met deze doelgroep is dat ei genlijk niet anders, ook al zijn ze aan de buitenkant volwassenen. Wat kan hij of zij nou nog meer? Daar sta je soms versteld van. Als ze de kans maar krijgen. Dat is het vaak. Wij beperken hen soms te veel. Je kan leuk taartjes gaan bak ken bij wijze van dagbesteding, maar je kan ook gewoon een bak kerij beginnen." Timmerman greep hMr kans toen ze de bakkerij van Brugzicht mocht uitbouwen tot een professi oneel bedrijfje, waarvan menigeen uit Zierikzee en omstreken graag even meesnoept in de eigen lunchroom. ,,Het verschil met vroeger is dat ze toen bezig wer- den gehouden met activiteiten. Nu zj ze ook echt bakker, boer, tuinman of ober. Sterker nog. Wij zijn inmiddels voor een zaak in Zierikzee vaste leverancier van taartpunten, die daar worden ver- Wat kan hij of zij nou nog meer? Daar sta je soms versteld van kocht als de lekkerste appeltaart van Zeeland." Die ommezwaai uit begin jaren negentig zet zich nog verder door, ervaart Timmerman. Onder de noemer 'Groen Verbindt' wordt de kinderboerderij omgebouwd tot een stadshof met duurzame toe passingen en het oog op de toe komst. Dat project trekt Timmer man samen met het centrum voor milieu-educatie en bewoners uit de wijk Poortambacht De omvor ming van Brugzicht tot wijkcen trum moet de integratie van de verschillende doelgroepen verder stimuleren. Ouderen Nu nog een eigen plekje waar mensen met een verstandelijke beperking ook hun oude dag kun nen slijten, blikt Timmerman vooruit. Gors heeft wel oren naar een twintigtal appartementen voor deze doelgroep in het com plex dat Zeeuwland wil bouwen op de plek van het gesloopte mul tifunctioneel centrum in de wijk Malta. ,,Vanaf een jaar of veertig zijn deze mensen al oud en heb ben ze meer zorg nodig. Onze drie zelfstandige woonvormen in Zie- rikzee zijn daar eigenlijk niet ge schikt voor. En omdat er geen al ternatief is op Schouwen-Duive- Je kan leuk taartjes gaan bakken, maar je kan ook gewoon een bakkerij beginnen land, moeten die mensen naar Goes of verder weg." Zeeuwland is met de gemeente in gesprek over de voorwaarden voor de nieuw bouw. Het was een klein zinnetje in een artikel over de veelbesproken snack wagen op het evenementenplein aan de Hogezoom: de eigenaar van de panden van Pinky's en De Zoom, Ron Bouwman, wil de panden slo pen en er iets nieuws neerzetten. Iets wat zogezegd beter past in deze tijd, maar ook in deze omgeving. ,,Daarna ging de telefoon en dat is niet meer opgehouden", vertelt Je roen Giele, eigenaar van Pinky's en De Zoom. ,,Zelfs ouders waren in Jongeren moeten ook ergens terecht kunnen op dit eiland paniek: waar moeten onze kinderen naartoe als ze niet meer kunnen stappen in Renesse? Dan hangen ze dus op straat!" Giele legt rustig uit hoe het zit. ,,An- derhalf jaar geleden is Ron Bouw- man eigenaar geworden van de pan den waar mijn zaken in zitten. De panden zijn verouderd. Niet slecht, maar het kan gewoon beter. Zeker Pinky's. Twee weken geleden heb ben we een gesprek gehad over de toekomst. We hebben geconclu deerd dat het voor hem beter is om de panden niet op te knappen, maar om er iets nieuws neer te zetten. Iets moois. Iets met meer luxe. Dat is uiteindelijk voor mij ook goed." Dat betekent echter niet dat de Flü- gels worden vervangen door Veuve Clicquot. ,,De jeugd loopt terug, dat is een feit. Pinky's wordt elk jaar minder. Ze willen niet meer naar discotheken, ze willen allemaal naar festivals. Maar ik blijf de jongeren iets bieden. De Zoom, daar zit mijn ziel en zaligheid in. Mijn hart ligt bij jongeren. Zij moeten ook ergens te rechtkunnen op dit eiland. Ik zie dat ook als een maatschappelijke taak: liever veilig bij mij binnen dan op straat." Feestmuziek Maar hoe of wat, dat is nog allemaal onduidelijk. Giele: ,,Zoals ik al zei, hebben we er nog maar één keer over gesproken. Het kan snel gaan, maar voor hetzelfde geld zitten we hier nog tien jaar. Je weet het niet. Dat zie je nu wel met corona. De wereld kan zomaar totaal verande ren." Pinky's en De Zoom zijn momen teel dicht. Giele werkt hard om maandag De Zoom weer open te hebben, volgens de nieuwe regels. ,,We gaan het iets anders doen. De feestmuziek gaat even uit en de keu ken is uitgebreid. Behalve een frietje kun je hier voortaan ook een maal- Behalve een frietje kun je hier voortaan ook een maaltijd eten tijd eten. Schnitzel, hamburger, saté. We maken een heel taaie tijd door in Renesse. Maar we gaan ervoor. En zodra er kans is op een mooiere Pin- ky's en De Zoom, of een combinatie van beide, dan grijp ik die met beide handen aan." vrijdag 29 mei 2020 'Ik kan deze mensen niet loslaten' Greet Timmerman op het plein van de stadsboerderij in Zierikzee, dat naar haar werd vernoemd in verband met haar afscheid. FOTO MARIEKE MANDEMAKER - Greet Timmerman - Greet Timmerman Pinky's en De Zoom slopen? De telefoon van partybaas Jeroen Giele staat deze week rood gloeiend. Hij kan alle bezorgde pubers geruststellen: ze kunnen bij hem blijven stappen in Re- nesse. Oók als er nieuwe pan den staan. Wendy Wagenmakers Renesse -Jeroen Giele, eigenaar van Pinky's en De Zoom -Jeroen Giele, eigenaar van Pinky's en De Zoom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42