Andere invulling moet Goese Zeelandhallen winstgevend maken Hoge windmolens oké, maar zonder lampjes 6 Een kapotte tuinkabouter herinnert aan de ooit zo knusse camping vrijdag 29 mei 2020 Duizenden vakanties zijn er ge vierd. Verjaardagen, familiereünies en feesten waar men nu nóg over praat. Maar wie nu over camping Duinrand loopt, bekruipt een naar geestig gevoel. Het is leeg, kaal, stil. Veel gasten hebben gelijk hun bie zen gepakt, zodra bekend werd dat eigenaar Machiel Blom de camping wilde omvormen tot luxe vakan tiepark. Anderen zijn net weg, ge tuige de A4'tjes met de tekst 'WORDT BINNENKORT OPGE HAALD' op de ramen van verlaten caravans. Zeker nu we net een kind hebben, hadden we hier graag vaak willen komen Toch zijn er nog wel mensen. Isa- belle Sikulla bijvoorbeeld, in het chalet van haar schoonouders. ,,We proberen maar niet te veel naar buiten te kijken", zegt ze over de kale vlakte waar ze vanuit haar raam op uitkijkt. ,,Het is een beetje eenzaam geworden hier. Jammer, want het was zo fijn. Zeker nu we net een kind hebben, hadden we hier graag vaak willen komen. Nu weten we niet hoe lang het nog kan." Sikulla komt uit Dorsten, op on geveer drie uur rijden van Zeeland. ,,Mijn schoonouders staan hier al vijftien jaar. En daarvoor ook al lange tijd in Renesse. Daar moes- ten ze weg omdat ze een hond na men en nu moeten ze weer weg. Ze zijn er best verdrietig van. Daarom overwegen ze nu maar een caravan. Dan kunnen ze nergens meer weg gestuurd worden." Eilandje Ongeveer de helft van de auto's die nog op Duinrand staan, hebben een witte kentekenplaat. Ook het echt paar Kemper stapt regelmatig in de Audi voor een lange autorit, vanuit Osnabrück. De stacaravan waar zij in verblijven staat als een eilandje in de kale vlakte. ,,De caravan is niet van ons, maar van een oudere dame die ik via Facebook ken", vertelt Sa bine Kemper. ,,Elk jaar mogen we in mei een week in haar caravan ver blijven. En in september vaak ook nog een keer." De stilte van nu ervaart Kemper niet als vervelend. ,,Wij vinden het eigenlijk wel lekker rustig. Maar we zullen de reisjes wel missen. En voor de eigenaresse is het helemaal verschrikkelijk. Dit voelt als haar thuis." Dat geldt voor veel van de zeshonderd gasten, die Duinrand in goede dagen nog telde. Aan veel hekjes hangen vrolijke tekstborden ('Bij ons op de camping, zingen de vogels, ontbijten we in de ochtend zon...'), de witte HOME-letters wa- Die stilte nu is heel fijn. Niks eenzaam, gewoon superchill - Tom ren ooit niet aan te slepen. Uit het tuintje van een stacaravan aan het Appelbloesempad klinkt zomerse muziek. Rond de ramen is tape geplakt, het ruikt er naar verf. ,,Ik heb net geschilderd", verklaart Tom. ,,Dit chalet is van mijn oom en tante. Die denken dat het wel zal loslopen met de sluiting, dus ze blijven lekker zitten. Gelukkig maar, want het is hier heerlijk." Tom wist dat uit de tijd dat zijn ouders het chalet nog deelden. ,,Ik heb hier echt een leuke jeugd ge had. En ik moet zeggen: vroeger was het nog weleens druk op dit kruispunt, maar die stilte nu is heel fijn. Niks eenzaam, gewoon super- chill." Dona (directeur beurzen en eve nementen) benadrukt dat de wens om dingen anders te gaan doen niet is ingegeven door corona. ,,Natuurlijk is het alleen nog maar ingewikkelder geworden nu grote evenementen niet meer mogen doorgaan, maar onze wens leeft al enkele jaren." Volgens Dona is de markt voor beurzen, congressen en andere grote evenementen in Zeeland niet groot genoeg om al leen daarmee de Zeelandhallen rendabel te maken. Meer vermaak Dona wil nog niet te diep ingaan op wat de andere invulling moet worden. Er liggen volgens hem al lerlei scenario's die verder worden onderzocht. Er wordt onder meer gedacht aan kantoren en leisure. Dat laatste is een brede term voor alles wat te maken heeft met vrije tijd en vermaak. In het verleden lag in één van de hallen een deel van het jaar een kartbaan. ,,Laat duidelijk zijn dat we daar nu niet mee bezig zijn, maar aan iets der gelijks zou je wel kunnen den ken'', zegt Dona. De gemeente Goes is bereid mee te denken over een deels andere invulling. Toch staat volgens wet houder Joost de Goffau één ding als een paal boven water: de hallen moeten beschikbaar blijven voor grote beurzen, congressen en eve nementen. ,,Dat vinden wij erg be langrijk voor Goes en heel Zee land." Dona zegt dat Libéma daar pre cies hetzelfde over denkt. Kunnen bij Kats windmolens van 200 meter komen? In principe wel, bleek gisteravond na de discussie in de raad van Noord-Beveland. Zeeuwwind wil de molens aan de voet van de Zeelandbrug bij Kats vervangen door hogere exemplaren van 200 meter. Hogere molens brengen meer op. Maar extra hoogte heeft nadelen, zei Jacque line Dijkinga (D66). Je ziet ze van grote afstand en op molens hoger dan 150 meter moet overdag wit en 's avonds rood licht knipperen voor de veiligheid van het vliegverkeer. D66 wilde daarom met steun van BEN de hoogte beperken tot 149 meter maar dit voorstel haalde het niet. Maar die lampjes, daar was ieder een het over eens, dat moet niet. ,,Disco", volgens Cor van de Woes- tijne (SGP). Mark Faasse (BEN) noemde windpark Krammer al gekscherend het 'red light district van Bruinisse'. En dat wil hij niet op Noord-Beveland. Wethouder Adrie van der Maas kon de raadsle den geruststellen. Ook het college wil geen verlichting die altijd aan staat. En dat dit kan bewijst het windmolenpark op Neeltje Jans. Daar branden de lampjes alleen bij lage vluchten, zoals met de trauma helikopter. Duinrand is nu leeg, kaal en stil Camping Duinrand is op sommige plaatsen heel erg leeg. foto marieke mandemaker In de struiken liggen de resten van een tuinkabouter, op een half ingestort schuurtje wappe ren de flarden van een stukge- waaide Zeeuwse vlag. Verder is er, behalve wat roestige spij kers, niets dat herinnert aan de caravans die stonden op de grote kale vlakte van wat ooit camping Duinrand was. Wendy Wagenmakers Burgh-Haamstede - Isabelle Sikulla De Zeelandhallen in Goes krij gen waarschijnlijk deels een andere invulling. Volgens Je roen Dona van eigenaar Libéma is het complex in z'n huidige vorm niet winstgevend. Grote evenementen als de horeca- beurs en de modelbouwshow komen volgens hem niet in ge vaar. Rob Paardekam Goes Melita Lanting Kats r'*lL -k'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41