T-shirts dragen wederzijds missen Zeeland en toerist uit Minicampings Veere deze winter open Jaarmarkt StaDêlfgstivall ava Vakantiepark schrapt huizen 1 cMct 27 mei t/m 6 juni 7 Het nieuwe vakantiepark bij Arne- muiden zou aanvankelijk 1021 hui zen, appartementen en bedrijfswo ningen krijgen, maar dat worden er 895. Vonk maakte dat woensdag be kend tijdens een digitale informa tie-avond over het vakantiepark. Driestar heeft na inspraak van om wonenden en betrokkenen beslo ten het aantal vakantiehuizen te verminderen en de vijftig voor per soneel en stagiairs bedachte appar tementen te schrappen. Vermindering van het aantal va kantiehuizen betekent niet dat er om economische redenen meer grote huizen komen, zegt Vonk. ,,Gemiddeld blijven we uitkomen op de norm van 6,2 bedden per wo ning. Dat verandert niet in de nieuwe opzet. We hebben rekening gehouden met de opmerkingen van omwonenden en betrokken organi saties. Dat heeft ertoe geleid dat we 25 hectare meer gebruiken voor groen en water." Via internet kreeg Driestar de vraag voorgelegd waarom het park zo 'megagroot' moet worden. Vonk wees op de vele voorzieningen voor de toeristen, vooral gezinnen met jonge kinderen, en de naar ver wachting zes- tot zevenhonderd werknemers. ,,Dat kun je alleen doen als je veel vakantiehuizen kunt verhuren met een hoge bezet ting." Het park en de voorzieningen worden ook toegankelijk voor men sen uit de buurt, reageerde Vonk op een andere vraag. Het moet alleen niet zo zijn dat er mensen van heinde en verre voor een dagje naartoe komen, merkt hij op. ,,Ook het zwembad zal open zijn voor omwonenden. Zeker in de daluren, maar niet als het te druk wordt." Wethouder van verkeer Chris Si mons kondigde aan dat in het najaar de meest kansrijke verkeersoplos- sing gekozen zal worden uit een aantal varianten die nu worden on derzocht. Dan gaat het vooral om een nieuwe afslag vanaf de A58, die We hebben rekening gehouden met omwonenden en betrokken organisaties het verkeer naar het park moet lei den buitenom de dorpskernen van Arnemuiden, Lewedorp en Wol- phaartsdijk. ,,Die oplossing zal niet klaar zijn voordat het park klaar is. Wij kijken naar een periode van tien tot vijftien jaar", antwoordde Si mons op de vragen over het verkeer. Het nieuwe voorontwerp-be stemmingsplan voor Waterpark Veerse Meer ligt nu ter inzage. Be langhebbenden kunnen daarop tot 1 juli reageren. Het definitieve be stemmingsplan wordt naar ver wachting in het voorjaar van 2021 vastgesteld. Wie daartegen protest wil aantekenen, kan naar de Raad van State stappen. Margreet, Roxane en Stefanie (vlnr) in T-shirts die uitdrukking geven aan het gevoel bij onderne mers en toeristen. foto lex de meester Ook de medewerkers van Slagerij Gillissen in Vlissingen dragen soortgelijke T-shirt. Maar op de borst van hen staat 'Vlissingen is blij u weer te zien'. Dennis Gillis sen: ,,Wij zijn echt dankbaar dat mensen bij ons in de winkel ko men. Met die shirts geven we dat signaal af." Hij hoopt dat meer winkeliers dat doen. ,,Want we moeten het als ondernemers sa men doen." De welkom- en blij-shirts worden Nadat een Duitse nieuwssite melding maakte van de actie, steeg de verkoop verkocht door Manhattan in Dom burg en Vlissingen en zijn aan te passen aan de wensen van de ko pers. Kelly Plaisier vertelt dat al honderden shirts zijn verkocht. Niet alleen aan ondernemers die willen uitstralen dat ze blij zijn dat de toeristen en klanten weer terug komen naar Domburg, Middel- burg, Vlissingen of Zoutelande. ,,Maar ook aan toeristen verkopen we ze. Want die zijn ook blij dat ze weer terug mogen komen." Zo heeft ze al meerdere shirts met de tekst 'Vlissingen vermisst mich' of 'Ich vermisse Domburg' verkocht. Dat gebeurt in de winkels, maar ook online. Dat laatste nam vooral een vlucht toen een Duitse nieuwssite aandacht besteedde aan de shirts. Volgens Kelly Plai- sier verkopen ze de shirts in alle maten: ,,Voor éénjarigen tot en met mensen die maatje 5XL nodig hebben. Voor iedereen hebben we een passend shirt." Ze geeft ook aan dat de Domburgse shirts tot nu toe het populairst zijn. Dat gaat van simpele teksten met al leen '#Domburg' tot en met 'Ik mis Domburg' of de Duitse vari ant. DOMBURG De Veerse mini- campings mogen komende win ter gasten ontvangen. Een grote wens van de Vereniging van Kampeerboeren en de Stichting Vrije Recreatie gaat daarmee in vervulling. Tot nu toe mochten ze tussen 15 november en 1 maart geen gasten ontvangen. Dat mogen alleen de reguliere campings. Maar in verband met de coronacrisis besloten alle raadsfracties via een motie dat ze dan toch open mogen. Aan het begin van de raads vergadering hielden Kees Mesu (Vekabo) en Bram van Leeuwen (SVR) een pleidooi om dat ver- bod in te trekken omdat de kam- peerboeren de extra inkomsten hard nodig hebben nu ze aan het begin van het seizoen niemand mochten ontvangen. Eerder deze maand liet de coalitie (CDA, DTV en PvdA/GL) weten dat wat hen betreft de minicam- pings deze winter alleen chalets en stacaravans mochten verhu ren. De VVD wilde ze juist nog meer vrijheid geven zodat de kampeerboeren ook gasten mo gen ontvangen die van winter kamperen houden in een tent of caravan. Alle fracties konden zich uiteindelijk vinden in een eenmalige versoepeling. Vraag naar de actievoorwaarden in de winkel NETFLIX Oost-Souburg Heinkenszand www.avaelectro.nl vrijdag 29 mei 2020 WA Meer groen in Waterpark Veerse Meer Waterpark Veerse Meer krijgt ruim honderd vakantiehuizen en appartementen minder dan eer der was aangekondigd. ,,Er komt meer groen en water in het park en dus blijft er minder over voor vakantiehuizen. Maar econo misch komen we hiermee goed uit én het wordt mooier", vindt directeur Gerro Vonk van Drie star. Maurits Sep Arnemuiden - Gerro Vonk, directeur Driestar is fl;r WEER TE ZIEN! Wij zijn echt blij dat de toeris ten weer terug zijn, zegt Carin Akkerdaas van de gelijknamige cadeauwinkel in Domburg. Om dat ook uit te stralen dragen alle medewerkers T-shirts met de tekst 'Domburg is blij u weer te zien'. ,,We hebben er zes ge kocht." Emile Calon Domburg 10% korting* op iedere 1 e aankoop en zelfs 15% korting op ieder 2e apparaat Voor 1 jaar lang gratis* wasmiddel bij verschillende (vaat)wasmachines 1 Jaar lang gratis* netflix bij iedere TV vanaf 750 Greemi 3e pan gratis* bij diverse GreenPan setten vakantiewerkbijzorgstroom.nl Voor een afwisselende vakantiebaan bij jou in de buurt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31