'Mutti' Merkel Corona-uitbraak bij zorginstantie Allévo in Bruinisse Mondkapje verplicht bij Wmo-vervoer Rotterdammer (21) opgepakt na afpersing 2 OSCAR GARSCHAGEN Column Haar glans verbleekte. Een halfjaartje geleden schreven alle media Angela Merkel nog af. Menig commentator kan nu zijn of haar woorden opeten. In turbulente coronatijden oogst de natuurkundig geschoolde kanse lier respect voor haar koelbloedige en succesvolle aanpak. Ze doet waar ze de beste in is: ze leidt. Ge lukkig ook weer in Europa, waar geen leven, geen arbeidsplaats, geen bedrijf of pensioen veilig is, ook de EU zelf niet. Samen met haar Franse evenknie Macron heeft zij een veelomvattend 'Marshall plan' gemaakt om de EU uit de zwaarste crisis sinds de Tweede Wereldoorlog te loodsen. de EU-familie bijeen te houden, te versterken ten opzichte van China en te vergroenen. Onorthodoxe tij den vergen onorthodoxe maatrege len, zegt zij, tot afgrijzen van Haagse Dorknopers (uit de Bom- melsaga). De EU redden kost inder daad een paar centen: 1,85 biljoen euro stelt de Europese Commissie voor. So what? ,,We zijn geen rijk noorden meer als het zuiden om valt", legde oud-centraalbankier Nout Wellink fijntjes uit aan de Haagse krentenwegers, onder wie de extreem 'zuunige' Wopke Hoekstra. de Europese binnenmarkt inclusief Italië en Spanje. Een verarmd noor den, en krimp in Duitsland en de Benelux als gevolg van de splijting van de EU zou ook voor groenten en schelpdieren exporterend Zee land rampzalig zijn. Duits belang is Europees belang, maar zeker ook Zeeuws belang. Bovendien stroken alle dure groene en digitale plan nen van Merkel en de Europese Commissie perfect met Zeeuwse ambities. vernieuwd politiek kapitaal, ook omdat ze Duitse ziekenhuizen openstelde voor buitenlandse coro napatiënten. Haar vriend Mark Rutte heeft ook krediet opge bouwd. Hopelijk durft hij een voor beeld te nemen aan de Duitse staatsvrouw door zijn politieke nek uit te steken en die enge nationalis ten en populisten te weerstaan. Menig commentator kan nu zijn of haar woorden opeten DE STELLING Vandaag: Ik ga me laten testen op corona Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters wetenschap: ventilatie cruciaal bij BESTRIJDING CORONA Connexxion gaat weer vaker rijden in Zeeland Thools trio bekent schieten met paintball-wapen GOES Mannenkoor schenkt cd's aan verzorgingshuizen De besmettingen werden woens dagavond ontdekt in de zorglocatie In 't Opper aan de Dr. de Kockstraat. Meerdere werknemers en bewo ners testten positief op het virus. De besmette bewoners zijn direct in isolatie geplaatst. Ze worden door een vast team zorgverleners verzorgd. De be smette medewerkers zijn naar huis gestuurd en zullen komende tijd niet werken. De overige bewoners worden ge controleerd op symptomen. Moch ten ze klachten krijgen, dan wordt per bewoner bekeken welke maat regelen er genomen moeten wor den. ,,Wij betreuren dit zeer, omdat we altijd met veel zorgvuldigheid de voorgestelde maatregelen heb ben opgevolgd", schrijft de Zeeuwse zorgorganisatie in een persbericht. Overlijdens Op Schouwen-Duiveland zijn deze week acht bewoners van verpleeg huizen positief getest op het virus. Of die allemaal bij zorglocatie In 't Meerdere werknemers en bewoners testten positief op het virus Opper woonden is niet duidelijk, Allévo was niet bereikbaar voor een reactie. Het totale aantal overlijdens in Zeeuwse verpleeghuizen steeg deze week naar 36. Drie nieuwe do den waren te betreuren op Schou- wen-Duiveland (2) en Tholen (1). Het Wmo-vervoer in Zeeland wordt op 1 juni weer opgestart on der voorwaarden. Zo moeten chauffeurs en passagiers een mondkapje dragen. Klanten moe ten zelf voor een masker zorgen. Omdat er per personenvoertuig slechts één klant kan worden ver voerd (per bus twee klanten) en er geen extra capaciteit aan voertui gen en chauffeurs beschikbaar is, worden alleen ritten gereden tus sen 7.00 en 19.00 uur. Hierdoor kan de beschikbare capaciteit die nor maal gesproken in de avond wordt ingezet verplaatst worden naar de (mid)dag. De vooraanmeldtijd voor het be- stellen van een rit bij de Gemeen telijke Vervoerscentrale Zeeland (GVZ) wordt aangepast van een uur naar minimaal 24 uur. Op die manier kan vooruit worden ge pland en is er beter inzicht in de nog beschikbare vervoerscapaciteit voor de volgende dag. Hierdoor heeft de klant ook vroegtijdig hel derheid over de mogelijkheid om te reizen en kunnen ook alterna tieve reistijden door de GVZ wor den aangeboden. (Medisch) nood zakelijke ritten krijgen altijd voor rang. Specifieke vervoersindicaties, zoals bijvoorbeeld kamer-tot-ka- mervervoer, zijn vooralsnog niet mogelijk. In Zeeland maken ruim 15.000 mensen gebruik van Wmo- vervoer. De politie heeft woensdagavond aan de Lindeijerlaan in Vlissingen een 21-jarige Rotterdammer aange houden nadat hij de eigenaar van een gestolen snorscooter had afge perst. Een week geleden werd bij een woning aan het Westerzicht in Vlissingen een scooter gestolen. De 18-jarige eigenaar werd afgelopen dagen via de app Snapchat bena derd. Met de vraag of hij de scooter voor 500 euro wilde overnemen. Het slachtoffer moest het geld woensdagavond in een prullenbak aan de Papegaaienburg leggen. De eigenaar waarschuwde de politie, die op het afgesproken tijdstip de omgeving afzette. Rond 21.00 uur verscheen een jongeman, hij keek in de prullen bak en zag toen een politieauto staan. Hierop rende hij weg in de richting van de Kleiweg. Agenten wisten hem te arresteren aan de Lindeijerlaan. Het bleek te gaan om een 21-jarige man uit Rotterdam. Hij is voor verder onderzoek naar een politiecellencomplex gebracht. De man zit nog vast en is gisteren verhoord. vrijdag 29 mei 2020 'Mutti' Merkel wil alles doen om Jr Nederland profiteert enorm van Angela Merkel beschikt nu over Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik heb ook wel- eens ruzie met de buren 1048 stemmen VLISSINGEN Vervoersbedrijf Connex xion gaat vanaf juni weer vaker rijden in Zeeland. Tot 31 mei reden de bus sen maar zeer beperkt vanwege het coronavirus. Vanaf 1 juni rijdt Connex- xion weer volgens de re guliere dienstregeling. Wel zijn er enkele uitzon deringen, zoals bussen (lijn 50 en 19) die niet ver der dan de grens rijden. Het dragen van een mondkapje en achterin in stappen is verplicht. De chauffeurs verkopen geen losse kaartjes. Daarom wordt aangera den om met een OV-chip- kaart te reizen. THOLEN Drie Tholenaren (20 t/m 24 jaar) hebben bekend dat ze begin dit jaar met een paintball-wapen op verschillende woningen hebben geschoten. Tegen het drietal is pro ces-verbaal opgemaakt. Het Openbaar Ministerie bepaalt de straf. De be schietingen zijn van begin dit jaar in Tholen en Ber gen op Zoom. In totaal kreeg de politie 18 aan giftes binnen van vernie ling en baldadigheid. In februari werd bij een van de verdachten een paint- ball-wapen in beslag ge nomen. Vervolgens wist de politie drie verdachten op te sporen. Als het publiek niet naar het koor kan komen, dan komt het koor wel naar het publiek. Dat moet het Zeeuws Mannen koor hebben gedacht nu het veertig koppen tel lende gezelschap niet kan optreden voor de bewoners van verzor- gings- en verpleeghui zen door de coronacri sis. Daarom nam het mannenkoor het initia tief om cd's van het koor te schenken aan verzor- gings- en verpleeghui zen in de regio Bevelan- den. Deze week kregen Ter Valcke in Goes en het Service Centrum SVRZ cd's. Meerdere zorgverleners en seni oren van een Allévo-woongroep in Bruinisse zijn besmet met het coronavirus. Om hoeveel be smettingen het precies gaat is onduidelijk. Bas Bareman Bruinisse Luc Oggel Vlissingen Timo van de Kasteele Vlissingen NU NO® EEN FRISSE WIND DOOR DE ADVIEZEN VAN HET RIVM...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2