•4? 21 ANGELA KIJKT TV Y" I isschien was ik een beetje weekhartig. Kan hoor. Want eerder op de avond een I schattig veldmuisje zien verdrinken in een woest golvende Waddenzee en daarna ver zwolgen worden door een meeuw in de onvolpre zen natuurserie WAD, dat doet wat met een mens. En dan kun je een uurtje of twee later tijdens Opi blijkbaar ineens zomaar denken: jeetje, wat een held is die Albert Verlinde. was vast de muis die nog door mijn hoofd spookte. En anders kwam het door de ontwapenende Anna Gimbrère, die ook aan tafel bij Carrie en Charles zat, voor wie ik een spontane girl crush ontwik kelde toen ze over SpaceX en ruimtevaart in het al gemeen praatte. Hoe het ook zij, ik was onder de indruk van het verhaal dat Verlinde afstak over de beslissing van zijn bedrijf Stage Entertainment om zijn musicals op te schorten tot maart. En dan vooral hoe hij dat deed. Ik heb hem op deze plek aangepakt toen hij zich een paar weken terug als duizenddingen- doekje presenteerde in de dagelijkse coronashow van SBS 6. Hij speelde daarin de rol van viroloog, econoom, royaltywatcher, politiek duider en me disch specialist. Maar woensdagavond vertolkte hij werkelijk een glansrol en was hij een voorbeeld voor elke ondernemer, artiest, horecabaas en wie ik ook allemaal heb zien en horen klagen afgelopen tijd op tv. Het was eens geen jankverhaal van 'die- stomme-overheid-ik-ben-zo-zielig-gooi-de-boel- als-de-sodemieter- weer-open', maar een reële blik op de werkelijkheid. Lil Kleine op 1,5 meter Uitstel feest Van Leer Natuurlijk heeft Albert makkelijker praten dan vele anderen. Als een kolos als Stage niet genoeg vet op de botten heeft om het een paar maanden uit te zingen, dan heeft het de afgelopen jaren iets niet goed gedaan. En met een dubbelinkomen als Stage-directeur en SBS-presentator is zijn situatie niet te vergelijken met die van sappelende free lancers die droog staan. Maar toch was het een ver ademing om eens uit de mond van een voorman uit een zwaar getroffen sector te horen: dit is de si tuatie, daar balen we stevig van, maar het is niet anders, we kunnen wel gaan zitten piepen, maar heel veel mensen zitten in hetzelfde schuitje, dus soit, schouders eronder en door. Ondertussen deed hij een oproep voor een hulpfonds, stak behendig in NPO-zendtijd spon sor Afas een veer in de bips, maar hij zei ook dat hij vond dat het kabinet het uitstekend deed en dat hij van zijn bonus afziet dit jaar. Kom daar eens om deze dagen. De muis is dood, leve Albert. Quote van de dag Ik heb de speelgoedtrompet weggegooid, ik werd gek van Noahs getoeter NIEUWSLEZER NEE M TS Henk Blok (52) is vandaag voor het laatst te horen op de radio in De 538 Ochtendshow met Frank Dane. De nieuwslezer, die lijdt aan ontstekingsziekte sarcoïdose, neemt een sabbatical om meer tijd met zijn gezin door te brengen. ,,Nu kan het nog.'' Het zaadje, zoals hij zelf zegt, werd geplant in Grieken land tijdens zijn vakantie vorige zomer. Op het eiland Santorini lonkte de natuur, moest de wandeling eigen lijk oneindig zijn, zo wilde Henk Blok. Maar in werkelijkheid bleef hij achter bij zijn vrouw en dochter. ,,Ik moest een paar keer stoppen. Ik hield het gewoon niet vol. Te zwaar, te steil. Emotioneel kwam dat vrij hard aan'', zegt hij tien maanden later. Het zaadje van een idee groeide uit tot een plan: Henk Blok (52), al zeventien jaar nieuwslezer bij Radio 538 - eerst bij Edwin Evers en nu bij Frank Dane - wilde een sabba tical. ,,Tijd om leuke dingen te doen, nu het nog kan.'' Hij lijdt al vijftien jaar aan sarcoïdose, een ziekte waarbij onverwacht ontstekingen kun nen ontstaan. ,,Dat begon heel spontaan. Na een avondje uiteten liep ik op weg naar de auto te zwalken. Alsof ik gedronken had, maar dat was niet zo. Ik ben naar het ziekenhuis ge gaan en daarna is de medische molen gaan draaien. Het heeft nog jaren geduurd voordat sarcoïdose kon worden vastge steld.'' Lopen kost hem steeds meer moeite. ,,Ik heb minder gevoel in mijn benen, omdat de zenuwbanen zijn aangetast. De motoriek wordt slechter en ik val vaker.'' Zijn vrouw en tienerdochter juichten het plan toe. „Toen moest ik nog naar Mare Adriani, de radiodirecteur van Talpa. Dat vond ik doodeng. Hij kon het plan maken of breken, maar gelukkig snapte hij het helemaal. Ik kreeg een te rugkeergarantie. Hoe luxe is dat?" Ook zijn collega's waren begripvol. „Ik had toch het gevoel dat ik ze in de steek liet. Maar ze vonden het stoer. Eigenlijk is dat de teneur van veel reacties", aldus Blok, die wel terugkeert bij een van de radiozenders bij Talpa (538, Tien, Veronica, Sky), maar defi nitief niet meer in de ochtendshow van Frank Dane. Hij wordt opgevolgd door Roelof Hem men. Hoe lang zijn sabbatical duurt weet hij nog niet. Wel dat zijn leven er na vandaag even heel anders uitziet. ,,Een keertje uiteten, naar Beau kijken of met vrienden afspreken.'' Door corona leek reizen, zijn voornaamste doel, een onmogelijkheid, maar inmiddels neemt de hoop toe. ,,We hebben even aan uit stellen gedacht, maar dan bestaat het gevaar dat het er niet meer van komt. Het is nu wel een maand later geworden.'' De eerste bestemmingen zijn IJsland en Madagaskar. ,,Maar het liefst willen we ook naar verre oorden, zoals Australië, Nieuw- Zeeland, Amerika en Suriname. Laten we ho pen dat er daar nog eentje van in zit.'' Zeel: pen vrijdag 29 mei 2020 Albe Toegegeven, held is iets te vet aangezet. Dat MUZIEK Rapper Lil Kleine treedt van 4 tot en met 7 juni elke avond op in de Amsterdamse club Nova voor maximaal dertig gasten. Ze krij gen een vier gangendiner en de garantie dat Lil Kleine op mi nimaal 1,5 meter afstand blijft. SHOW Fred van Leer schuift zijn ver jaardagsfeest in Ahoy een jaar op vanwege de coronacrisis. Het feestje voor zijn fans met tal van artiesten is nu op 17 en 18 september 2021, wanneer hij 45 wordt. De tickets blijven geldig. —Zangeres Monique Smit in Veronica Magazine over haar zoontje (4). 'Hopen dat reizen er nog in zit Dennis Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21