Wie wint de strijd om HEMA cfk regionale nieuws JOL Samen een EHBO-cursus volgen? Geen laatste afscheid Premier League hervat op 17 juni Onderzoek naar brandstichtingen topprioriteit Nu tot 1 juni de 2e EHBO-cursus gratis. w voor echtpaar door getouwtrek rond coronaregels Liverpool krijgt titel nu echt in zicht Afgelopen maandag en dinsdag was het raak bij twee zendmasten in Roermond en Roosendaal. Het onderzoek naar de brandstichters heeft voor politie en veiligheids diensten 'hoge prioriteit', omdat de communicatie in een gebied (bij voorbeeld met 112) kan verslechte ren of wegvallen bij brand. Er is nog geen doorbraak in het onder zoek: er zitten vier verdachten vast voor twee van de 29 branden. De gedupeerden zoeken hun heil in extra beveiliging. Bij 'kruis punten', waar meerdere zendmas ten met elkaar in verbinding staan, wordt extra gesurveilleerd, vertelt Anja Spronk namens Novec, een bedrijf met zo'n 850 zendmasten. Eerder deze week schreef minister Grapperhaus in een verslag dat alle C2000-masten, de masten waar hulpdiensten afhankelijk van zijn, de komende periode extra worden beveiligd. De zendmastbeheerders, tele- combedrijven en de overheid over leggen over wat zij nog meer kun nen doen. ,,Je kunt denken aan ex tra sloten en beter hang- en sluit werk, maar brandstichting is lastig te voorkomen'', vertelt Ed Boerema van Cellnex, dat een deel van de masten in Nederland in bezit heeft. We hebben geëxperimenteerd met camera's, maar dat was geen succes ,,We hebben weleens met camera's geëxperimenteerd, maar dat was geen succes. Ze werden vernield en er kwamen veel valse meldingen binnen.'' Anja Spronk bevestigt het bevei ligingsprobleem: „Vandalen zijn creatief, ze bedenken wel weer iets nieuws.'' Bovendien zijn er tien duizenden antennes in Nederland, geeft ze aan. Die staan niet alleen op zendmasten, maar ook op daken van parkeergarages en andere ge bouwen. ,,Zie die maar eens alle maal extra te beveiligen op korte termijn.'' Tegenstanders van het 5G-netwerk worden in verband gebracht met de branden. Boerema ziet daarom een kans in goede voorlichting over 5G. ,,En brand stichters moeten gestraft worden. Deze mensen zijn crimineel be zig." De materiële schade bedraagt voor Cellnex tot nu toe 'enkele dui zenden euro's', maar kan oplopen tot ruim anderhalve ton als de mast en de apparatuur na een brand moeten worden vervangen. P8 TT7T1 Nieuwsmedia heeft last rian: pas op mevrouw, Lisanne (23) uit T van hooikoorts. Dat is al rot genoeg, maar in coronatijd nog vervelender. Veel mensen zijn bang dat ze het virus onder de leden heeft. ,,In de zei een man: voor die want zij is ziek." Bekijk het aanbod op livis.nl KJ ZEELAND2 P18 Extra bewaking bij cruciale zendmast Zendmastbedrijven en tele- comproviders in Nederland huren extra beveiliging in tegen brandstichters die het op hun masten hebben gemunt. Inmid dels is bij 29 zendmasten brand gesticht. Yolanda Sjoukes en Maartje Spieksma Roosendaal —Ed Boerema, Cellnex F f F ÉWW* P14 Flink wat pzc.nl zon Ook voor het laatste Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555 ZEELAND 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1