Bloodworth mag ook weer aan de Van Dijk en Wijnaldum kunnen over een maand m A: 18 'Na 35 jaar kan ik nog wel een jaartje wachten' IK* -ff Groen licht voor Serie A De Italiaanse Serie A wordt op 20 juni hervat. Dat is besloten na overleg tussen de Italiaanse sportminister Vincenzo Spadafora en de voorzitters van de Serie A (Paolo Dal Pino) en Italiaanse voetbalbond (Gabriele Gravina). Er zijn in Italië nog twaalf speelronden af te werken, nadat de Serie A op 9 maart werd stilgelegd vanwege de uitbraak van het coronavirus. Titelhou der Juventus, de club van Oranje-internatio nal Matthijs de Ligt (foto), is de lijstaanvoer der met een punt voorsprong op nummer 2 Lazio. Oranje in september verder De Nederlandse voetbalsters kennen de da tums van hun laatste vier kwalificatieduels voor het EK 2021. Mits de coronacrisis het toelaat speelt de ploeg nog altijd op 18 sep tember uit tegen Rusland. In april had Ne derland moeten aantreden tegen Kosovo en Estland, maar die duels gingen niet door. Nu staat Estland-thuis gepland voor 23 oktober, vier dagen later gaat Oranje naar Kosovo. Met de thuiswedstrijd tegen Kosovo op 1 december wordt de kwalificatie afgesloten. Diack: 8 juni voor de rechter Het proces tegen voormalig IAAF-voorzitter Lamine Diack gaat op 8 juni in Parijs van start. De 86-jarige Senegalees was van 1999 tot 2015 voorzitter van de internationale atletiekfederatie. Hij staat terecht voor fraude en witwassen. Het proces zou eerder in januari beginnen, maar werd toen uitge steld nadat Senegal onverwacht met nieuwe onderzoeksresultaten was gekomen. Finale Croky Cup: 1 augustus Club Brugge en Antwerp duelleren zaterdag 1 augustus om de Belgische beker. De finale in het Koning Boudewijnstadion in Brussel begint om 20.30 uur, zonder publiek. De gemeenteraad van Brussel had eerder al toe stemming gegeven voor de eindstrijd om de zogeheten Croky Cup. Quote van de dag HR 4 'iji Luiten co mogen in juli weer Fans cel in na aanval op Dost Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum gaan met hun club Liverpool over drie weken alsnog op jacht naar de Engelse landstitel. De Premier League, die nog 92 wedstrijden telt, wordt hervat op woensdag 17 juni. Gary Lineker verwoordde gister middag de vreugdesprong van fans in Engeland in een tweet. ,,It's coming back", schreef de voormalige sterspeler, een verwijzing naar het aanstekelijke lied Three Lions van The Lightning Seeds. Het bericht volgde op het nieuws dat de twintig clubs uit de Premier League hadden besloten het afgebroken seizoen op 17 juni te hervatten. Voetbal op het hoogste niveau keert terug. Het Project Restart, dat zo moei zaam op gang kwam, kreeg daar mee op één van de warmste dagen van het jaar groen licht. Voor Liver pool betekende het akkoord het einde van een nachtmerrie. De koploper dreigde ondanks een straatlengte voorsprong de eerste landstitel in dertig jaar mis te lopen als gevolg van het coronavirus. Nu kunnen Virgil van Dijk en Georgi- nio Wijnaldum eindelijk toeleven naar het kampioenschap (achter ge sloten deuren). Liverpool kan de klus mogelijk al in het eerste duel klaren, op bezoek bij stadgenoot Everton. De Premier League besloot tijdens de mara thonvergadering via Zoom voor rang te geven aan twee inhaalduels: Manchester City - Arsenal en Aston Villa - Sheffield United. Bij een ne derlaag van het team van coach Pep Guardiola in het Etihad Stadium te gen Arsenal heeft Liverpool een paar dagen later aan een zege ge noeg om de beker uitgereikt te krij gen. Het plan is om de 92 resterende wedstrijden uiterlijk op 2 augustus af te ronden. Een week later kan dan de finale om de FA Cup op Wem bley worden afgewerkt. Dit speel schema biedt voldoende ruimte aan de UEFA om later in augustus de Europa League en de Champi ons League af te maken. Het nieuwe Volgens Amerikaans onderzoek lopen spelers tijdens wedstrijden slechts 39 seconden risico op besmetting Sinds afgelopen zaterdag, 18.00 uur precies, zit Dominique Blood- worth met haar ploeggenoten in een hotel aan de rand van de Duitse stad Wolfsburg. Het qua rantainehotel, zoals dat tegen woordig heet. De speelsters ver- blijven er totdat ze vandaag einde lijk weer een wedstrijd mogen spelen, vanmiddag thuis tegen FC Köln. Ieder op een eigen ka mer, geen lopend buffet, maar afgemeten bordjes met eten. Mondkapjes op in het hotel, de fit nessapparaten driftig desinfecte rend na een training. Drie keer per week een corona test. Om tien over zeven in de och tend. Niemand is nog positief ge test in de vrouwencompetitie van Duitsland, samen met die in Enge land toonaangevend. De dagen zijn daarom best lang. Maar Blood- worth heeft er weinig moeite mee. Ze is vooral blij dSt ze straks weer om het 'echie' mag spelen. Bovendien is ze niet het type dat zich gaat vervelen en loom op bank of bed hangt. Als dit telefo nisch interview afgelopen is, staat alweer de volgende afspraak op het programma. Dat belt ze even naar haar cliënten. Pardon? Ja, Blood- worth begeleidt mensen die wil len afvallen, die gezonder willen worden. Zelf is ze altijd bezig met fit zijn, gezond eten. Daarom is de 63-voudig interna tional distributeur bij het voe- dingsmerk Herbalife. ,,Ik heb net een meisje via Facetime gesproken die al acht kilo is afgevallen. Voet bal is vanzelfsprekend het allerbe langrijkste, maar ik doe er graag wat bij. Dat heb ik echt nodig, even met iets anders bezig zijn. ,,Je hoort mensen in deze tijd jfJSTOAfg vrijdag 29 mei 2020 GO VOETBAL VOETBAL ATLETIEK VOETBAL pi Wfr9. —Racedirecteur Jan Lammers heeft er vrede mee dat de terugkeer van de Formule 1 in Zandvoort is uitgesteld naar 2021 ,\u GOLF De profs van de Europese Tour, onder wie Joost Lui ten (foto), Da rius van Driel en Lars van Meijel, kun nen vanaf 22 juli in compe titieverband weer actief zijn. Op die dag begint in Newcastle de British Mas ters. Daarna volgen nog vijf toer nooien zon der publiek in Groot-Brit- tannië. VOETBAL Een Portu gese recht bank heeft 41 fans van Sporting Lis sabon veroor deeld van wege het ge bruiken van geweld tegen spelers van hun eigen club, onder wie Bas Dost. Dat gebeurde in 2018. De zwaarste straffen waren voor negen man nen, die ieder vijf jaar de cel in moeten. O a 0) Jacht op titel in de Premier League is heropend Geert Langendorff Londen Hun succes dit seizoen krijgt een onder de omstandigheden passend slot: Georginio Wijnaldum en Virgil van Dijk vieren een doelpunt van eerst genoemde. FOTO AFP Oranje-leeuwin Dominique Bloodworth (25) hervat vandaag met VfL Wolfsburg de Bundes- liga. Ze zat een week in een qua rantainehotel, maar verveelde zich daar geen moment. ,,Voet- bal staat op één, maar ik wil andere mensen helpen gezond te worden.'' Daniël Dwarswaard Rotterdam/Wolfsburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18