II HET CONCERT €34?° ECONOMIE 15 11111111 20% Het BOWIE concert joen euro terugbetalen aan de be leggers dus er staat druk op de ke tel. De schuldeisers, samen goed voor 600 miljoen aan leningen, zijn nu dus met een tegenzet ge komen. Ze willen zelf eigenaar worden en in ruil daarvoor 300 miljoen kwijtschelden. Spel Vermeulen: ,,Het spel met als in zet 'van wie is de Hema?' is in volle gang. Boekhoorn heeft er alle belang bij dat de schuldeisers de tent niet overnemen. Daar heeft hij financieel gezien geen enkel voordeel bij. Ik begrijp dat hij eer der voorstelde een deel van de schuld weg te poetsen in ruil voor nieuw kapitaal. De schuldeisers profiteren door hun risicovolle le ning van een enorme rente-op brengst van tussen de 6 en 8,5 pro cent. Dan is het niet gek dat Boek hoorn vindt dat hier best wat te genover mag staan. Beide partijen zouden een deel van de pijn moe ten dragen.'' De Hema-watcher verwacht niet dat 'ons nationale icoon' om valt. ,,Het is treurig om te zien dat de winkel opnieuw speelbal is van het grootkapitaal. Het is een hard spel en we zullen over een paar weken zien wat de uitkomst is. Daarnaast zijn er ook nog andere opties, de topman van Jumbo heeft eerder dit jaar geroepen dat hij het liefste Hema zou overne men. Tot nu toe hebben ze zeven tien Hema's overgenomen, dus wie weet wat er nog meer in het vat zit.'' Die oer-Hollandse Hema pak ken ze niet zomaar van ons af, wil Vermeulen maar zeggen. ,,Het is echt een icoon. Dus we moeten vooral rompertjes, rookworsten en andere spullen bij de Hema blijven kopen. Dat helpt nog het beste.'' CIJFERS Het is treurig om te zien dat de winkel opnieuw speelbal is van het grootkapitaal op internationaal vlak was er veel beweging en uitbreiding. Helaas, corona gooide roet in het eten, waardoor het economisch heel snel minder ging. Door de schul den heeft Hema een enorme ren telast. Als je omzet dan fors kel dert, kan het snel gaan. Topman Tjeerd Jegen waarschuwde een paar maanden geleden niet voor niets dat het voortbestaan van Hema op het spel stond als de om zet niet snel zou aantrekken. Er werd onder meer een dringend beroep gedaan op de eigenaren van de winkelpanden, de afgelo pen twee maanden is er minder huur betaald. Ze hebben elke cent hard nodig'', aldus Vermeulen. Begin april werd duidelijk dat Boekhoorn aanstuurt op een schuldsanering. Hij is bereid nieuw, eigen vermogen in het be drijf te steken, maar wil dan wel dat schuldeisers Hema tegemoet komen. Hij moet in juni 50 mil- Het voordeel van PZC VANAF Ode aan een wereldster Bestel tickets op pzc.nl/bowie vrijdag 29 mei 2020 PC Marcel Boekhoorn wenste giste ren niet te reageren. De Hollandse Eenheidsprij zen Maatschappij Amster dam werd in 1926 opgericht. Het eerste warenhuis werd op 4 november 1926 in de Kal- verstraat geopend. Oprichters Leo Meyer en Arthur Isaac wilden een winkel beginnen voor de 'gewone man'. Want voordat Hema bestond, waren warenhuizen vooral gericht op rijkere mensen. Inmiddels telt het bedrijf zo'n 19.000 werk nemers en zijn er meer dan 750 winkels in negen landen, op twee continenten. Het is de bedoeling dat er later dit jaar ook in Mexico winkels worden geopend. Daarnaast werkt de keten in diverse lan den samen met supermark ten. In Frankrijk verkoopt de supermarktketen Franprix een beperkt assortiment Hema- artikelen. In Nederland is er met Jumbo een deal gesloten, het is de bedoeling dat er in elk Jumbo-filiaal een Hema- schap is te vinden. Naast de stenen winkels heeft ieder land ook een eigen Hema- webshop en verkoopt het wa renhuis zijn spullen online ook via walmart.com in de VS en Canada. - Stefan Vermeulen, schrijver FOTO SABINE JOOSTEN /HH Omdat je het verdient! iHE KORTING In januari 2021 is het precies vijfjaar geleden dat zanger David Bowie overleed. Reden voor een eerbetoon waarbij topmusici zijn allergrootste hits vertolken. Onder meer 'Heroes', 'China Girl', 'Under Pressure' en 'This Is Not America' komen voorbij. Een immense live band zorgt samen met een ongeëvenaard decor voor een spectaculaire ode aan één van de meest legendarische artiesten aller tijden. Concertdata vr 8 jan 2021 MartiniPlaza Groningen za 9 jan 2021 MartiniPlaza Groningen zo 10 jan 2021 AFAS Live Amsterdam vr 15 jan 2021 Mainstage Den Bosch za 16 jan 2021 Mainstage Den Bosch vr 22 jan 2021 RTM Stage (Ahoy) Rotterdam za 23 jan 2021 RTM Stage (Ahoy) Rotterdam 20.00 20.00 15.00 20.00 20.00 20.00 20.00 15.00 20.00 Profiteer nu van exclusief vroegboekvoordeel en mis het niet! *De ticketprijzen zijn afhankelijk van de datum, tijd en rang en de vanaf prijs geldt zolang de voorraad strekt. De prijzen zijn incl. servicekosten en excl. orderkosten 1,80.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 15