O 0 O Grevelingenhout komt weer tot leven ZEELAND 11 Zieke tennisleraar Filip Versluys zat vijf weken in quarantaine I Goes Wemeldinge Terneuzen Koorts kwam niet in zijn woorden boek voor, totdat Filip Versluys half maart geveld werd door het coronavi rus. De Belgische tennisleraar geeft al ruim dertig jaar les in Zeeuws-Vlaan- deren, kijkt terug op een zware peri ode en werkt aan zijn herstel. De eerste tennislessen heeft hij in middels achter de rug, maar voluit meespelen is er nog niet bij. Filip Ver- sluys (53) woont in Eeklo, waar hij met een kompaan een tennisschool runt die net als negen andere scholen in België het label 'toptennis' mag voeren. „Ondanks dat ik niet meer zelf speel, onderhoud ik mijn condi tie. Ik train elke dinsdag onder leiding van een conditietrainer. Ik was op woensdag 11 maart stijf en vermoeider dan anders'', begint hij zijn relaas. ,,Toen dat donderdags nog zo was, snapte ik er niks van.'' Omdat hij in het weekend lichte verhoging had, meldde Versluys zich bij een sportarts. ,,Ik kreeg ampullen om het immuunsysteem te verster ken, antibiotica en paracetamol van duizend milligram, de zwaarste die er zijn. Ze deden toen nog geen testen, maar mijn dokter was ervan overtuigd dat het corona was. De woensdag daarna had ik hoge koorts, 39,7. Ik had geen eetlust, geen geur en geen smaak en was in zes dagen zeven kilo verma gerd. We hebben toen afgesproken dat ik die vrijdag een verwijsbrief voor het ziekenhuis zou krijgen, als de koorts niet was gezakt.'' Die vrijdag was zijn lichaamstem peratuur echter gedaald naar 38 gra den. ,,Mijn arts dacht dat ik er door zou komen en adviseerde me om niet naar het ziekenhuis te gaan. De zon dag erop kreeg ik een beetje geur te rug en heb ik voor het eerst in veer tien dagen met smaak gegeten.'' Versluys zegt niet met zijn besmet ting te koop te hebben gelopen, maar er wel altijd open over te zijn geweest. ,,Ik heb in mijn eigen huis vijf weken 0 in quarantaine gezeten'', kijkt hij te rug. ,,Aan de andere kant van mijn huis apart geslapen. Nee, ik heb niet het gevoel dat mensen me gemeden hebben. Ik kreeg van medewerkers en naaste vrienden dagelijks berichtjes of een telefoontje. De bakker zette het brood aan huis. Vrienden die bij me in de buurt wonen, deden boodschap pen. Ik ben al die weken niet uit huis geweest en er is niemand binnen ge weest. Ze kwamen naar mijn huis om aan het raam een praatje te maken. Ik ben nooit eerder in mijn leven zó ziek geweest. Heel hevige koorts, halluci neren. Ik zag van alles, echt bizar. Hoestbuien van meer dan een uur. Elke ochtend kwam ik om tien uur uit Ik zucht en herstel op een manier die ik niet ken mijn bed. Dan was het net of ik uit een zwembad kwam: drijf-en drijfnat. Daarna lag ik in een zetel, om vijf uur ging ik weer naar bed. Toen ben ik wel getest.'' Versluys bleek met corona besmet. Of hij het aanvankelijk heeft onder schat? Of lacherig gedaan om maatre gelen die werden genomen? ,,In het begin heb ik ook nog handen geschud, op het moment dat dat eigenlijk niet meer mocht'', bekent hij. ,,Toen ik pas ziek was, bleef ik er nuchter onder en volgde ik alle nieuwsberichten. Maar toen er ook jongere mensen besmet raakten, ben ik gestopt met het nieuws te volgen. Corona is niet om mee te lachen. Ik heb mensen, die kunstmatig in coma zijn gehouden, via Facetime gezien. Dat zijn wrak ken. Als je het op je longen hebt, is het serieus nog een graad erger. Ik denk dat ik veel geluk heb gehad en niet mag klagen.'' Twee kilometer stappen Sinds 9 april is hij na long-, bloed-en harttesten aan het revalideren. ,,Vóór corona had ik een polsslag van 43 in rust. Toen ik ziek was, is het nooit on der de 70 geweest. Ik ben begonnen met twee kilometer stappen, waar ik dertig minuten over deed. Tien dagen later kon ik twee keer per dag vijf kilo meter stappen. Qua volume gaat het steeds beter, maar qua intensiteit is het met de handrem op. Angst? Mis schien wel. Ik zucht en herstel op een manier die ik niet ken.'' De eerste trainingen zijn goed ver lopen, protocollen worden nageleefd, vindt hij. ,,Hoe groot het gemis van competitie is? Enorm'', stelt hij vast. ,,Je traint zonder uitzicht op een doel. Op competitieniveau betekent dat achteruitgang. Wij werken met spor ters die competitief trainen. Je aandeel als trainer is tien tot vijftien procent, maar je bent ook nieuwsgierig naar die andere 85 procent. Je doet het om resultaat te zien, maar ik vrees ervoor dat we dat dit jaar niet gaan meema ken.'' De golfbaan in Bruinisse wordt sinds enkele weken iedere dag weer goed be zocht. De plaatselijke golfclub Greve- lingenhout ontvangt iedere dag zeker honderd man, die na lang stilzitten weer een balletje komen slaan. Eerst de jeugd, daarna volgden ook de volwas sen golfers. Dat betekent echter niet dat de club weer volledig is opgestart. Er is namelijk ook nog het horecagedeelte, dat pas vanaf komende maandag weer deels open mag. Toch zitten de horeca- medewerkers in Bruinisse nu ook niet helemaal stil. ,,We hebben een soort koffie to go", vertelt bestuurslid Pieter Breijs, de co rona-coördinator bij Grevelingenhout. ,,Bij de brasserie alleen zijn al acht mensen in dienst. Die konden niet he lemaal zonder werk komen te zitten. We hebben daar in deze vorm een op lossing voor gevonden. Mensen kun nen hun koffie ophalen bij een soort ta fel, betalen met pin en de medewerkers zitten achter een plastic scherm.'' Zo ligt de horeca dus toch niet hele maal stil, net als het sportieve aspect. Dat begint ook weer aardig te draaien. Er is wel een overeenkomst tussen ho reca en sport in Bruinisse: reserveren. ,,De mensen moeten bij ons aangeven wanneer ze willen komen golfen en mogen dan maar maximaal vijftien mi nuten voor aanvang aanwezig zijn. Zo willen we contact met anderen zo veel mogelijk zien te voorkomen.'' Vlaggen laten staan Dat is niet de enige maatregel waar de golfers zich aan moeten houden. ,,Na- tuurlijk houden we afstand, wassen we onze handen en blijven we thuis als we ziek zijn'', legt Breijs uit. ,,Maar ook moeten golfers de vlaggen laten staan. Die mogen ze er niet uit halen als er een bal in een hole ligt. Er zit een soort do nut van schuim in iedere hole, waar door men goed bij de bal kan. Anders zou dat gevaarlijk kunnen zijn.'' Als corona-coördinator houdt Breijs alles goed in de gaten. ,,Soms moet je mensen wijzen op de afstand of een an der klein voorval. En dat blijven we ook gewoon doen. Maar over het algemeen gaat het voortreffelijk.'' Het bestuurslid staat er niet alleen voor. ,,Er is ook een marshall, een toezichthouder. Die rijdt over de baan heen om te kijken of de re gels worden nageleefd. Het is natuurlijk best een flink terrein.'' De opening van de horeca komende maandag is voor Grevelingenhout een nieuw steuntje in de rug. Het terras gaat dan weer open en ook de brasserie zelf. Want het is ook voor de golfclub in Bruinisse een periode van overleven. ,,Net als voor alle andere sportclubs en bedrijven in andere sectoren'', aldus Breij s. ,,Maar vanaf maandag is iedereen welkom bij ons.'' donderdag 28 mei 2020 GO Jerzy van Ber gen maakt na de zomerstop de overstap naar Goes. De negentienjarige middenvelder uit Sommels- dijk komt over van BVV Ba- rendrecht Daar speelde Van Bergen in het beloftenelftal. Buitenspeler Hakan Basa- gac uit Terneu zen, bezig aan zijn eerste sei zoen bij de der dedivisionist, heeft zijn ver bintenis met één seizoen verlengd. 2 Vanwege de coronacrisis heeft De Sproeier uit Wemeldinge de traditionele motorcross op Tweede Pink sterdag afge last. Het eigen clubkampioen schap wordt dit seizoen ook niet verreden. ,,De wedstrijd op 3 oktober, die meetelt voor het Open Zeeuws kampi oenschap, hopen we wel te kunnen ver rijden'', aldus secretaris Frank Rottier. a (0 'Ik denk dat ik veel geluk heb gehad en niet mag klagen' Peter van Kouteren Filip Versluys op de banen van Animo in Terneuzen: ,,Ik had heel hevige koorts, hallucineren. Hoestbuien van meer dan een uur.'' foto peter nicolai -Filip Versluys (53) Het slot is weer van de poort bij veel Zeeuwse sportclubs. Na ruim twee maanden zonder georgani seerd sporten kan er in verschil lende disciplines eindelijk weer ge traind worden. Maar wat komt daar allemaal bij kijken en welke maatre gelen worden er getroffen? Van daag in deel 11: Pieter Breijs van golfclub Grevelingenhout. Daniel Vervelde Bruinisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35