Ondernemers ruimen zwerfvuil op voor heropening terrassen (V Geen honden los bij Dok van Perry Sportcomplex dicht om vandalen te weren 6 Kwestie islamitische school De drie partijen vragen haar uitleg in een interpellatiedebat. Dat middel wordt zelden gebruikt buiten de Tweede Kamer, maar geeft meer ruimte voor vragen en antwoorden dan de gebruikelijke drie debatron des. De Bredase Stichting Islami tisch Pri mair On derwijs kwam in 2018 met het verzoek een bijzondere basisschool te mogen stichten in Vlissingen. Het college vroeg de raad daar mee in te stemmen omdat de onderbou wing van het verzoek voldeed aan de voorwaarden. Tegen stemmen zou volgens wethouder Verhage zinloos zijn aangezien het ministerie van Onderwijs een juist onderbouwde aanvraag toch zou aannemen. Die aanvraag trok Sipo later zelf in, omdat de school net niet voldoende aanmeldingen kreeg. In 2019 pro beerde de school het nog een keer. Coen Bertijn (CDA) trok de vergelij king in twijfel waarmee Sipo wilde aantonen dat de school in Vlissingen en Middelburg voldoende leerlin gen kon aantrekken. Sipo vergeleek de regio met de gemeente Heerlen. Het CDA kreeg allengs bijval van de meerderheid van de gemeenteraad die de aanvraag afwees als niet le vensvatbaar. Sipo ging daartegen in beroep, maar de vergelijking met Heerlen gaat inderdaad mank, zegt het ministerie van Onderwijs nu. Oppervlakkig De partijen stellen dat de wethouder de aanvraag onvolledig en opper vlakkig heeft getoetst. Ten onrechte heeft zij tegen de raad gezegd dat de behandeling slechts een formaliteit was. Verhage heeft volgens de frac ties getoond de procedure niet te kennen. Ze heeft het debat met de raad vermeden door niet in te gaan op de kritiek op de vergelijking met Heerlen. De partijen verwijten Ver hage ook dat Sipo pas te horen kreeg waarom de raad de school afwees toen ze beroep had ingesteld. Vergelijking Verhage beroept zich op de strakke procedure voor schoolaanvragen in de Wet op Primair Onderwijs die ze moest volgen. Het college vroeg niet naar de toepasbaarheid van de ver gelijking met Heerlen, tot de minis ter die niet toepasbaar vond. Het col lege heeft advies ingewonnen bij de Dienst Uitvoering Onderwijs van het ministerie (DUO), onderwijsju- risten en de Vereniging van Neder landse Gemeenten. Dat Sipo de Vlissingse afwijzing pas laat kreeg uitgelegd, kwam doordat de huisad vocaat van de gemeente (Justion) die uitleg moest opstellen, staat in het verweer van Verhage. ,,Dat gaan we de komende tijd va ker doen", kondigde voorzitter Frank Bijleveld van de Vereniging Ondernemers Middelburg aan. ,,Middelburg is zeker geen vieze stad, maar het kan altijd schoner. We zijn de afgelopen tijd in de co ronacrisis goed gesteund door de gemeente, dus we doen graag wat terug." Zo'n veertien ondernemers en werknemers van winkels en ho- reca trokken door de winkelstra ten. Daar troffen ze niet veel groot zwerfafval, maar op straat lagen wel heel veel sigarettenpeuken. ,,We hopen dat het publiek ons ook een handje wil helpen door We zijn de afgelopen tijd in de coronacrisis goed gesteund door de gemeente, dus we doen graag wat terug -Frank Bijleveld, voorzitter VOM het eigen afval goed op te ruimen", merkte Bijleveld op. Cafés en restaurants krijgen meer ruimte om maximaal het zelfde aantal tafels en stoelen neer te zetten dat ze al hadden. Wel blijven de oude openingstijden voor terrassen gelden, ze mogen dus niet langer gebruikt worden dan voorheen. De maatregelen gel den tot 1 oktober. Verkeer De horeca had ook gevraagd om een gedeeltelijke afsluiting van het verkeer op het Damplein, maar dat is vanwege de verkeersstromen en de drukte niet mogelijk, stelt het college. Over aanvragen van ho- reca-ondernemers om op andere plekken een binnenterras te mo gen maken, moet nog een besluit worden genomen. Dat duurt lan ger omdat dan ook de brandveilig heid, de milieuvoorschriften en de coronaregels moeten worden be oordeeld. Het veldje, dat bestemd is voor wo ningbouw in de toekomst, had tij delijk een alternatief moeten zijn voor loslopende honden, omdat die sinds vorig jaar van lente tot herfst niet meer op de Vlissingse stranden en voor de boulevards mogen ko men. Maar het veldje was naar de mening van veel hondenbezitters te klein. Ook de gemeenteraad heeft kri tiek. Vooral omdat er nu voorlopig helemaal geen nieuwe hondenren- velden te verwachten zijn. Van wege ambtelijke krapte is er eerst gewerkt aan het veldje bij het Dok Bewoners hadden bedenkingen en baasjes vinden het veldje te klein en zijn vragen van burgers voor renvelden in Paauwenburg, bij het Marnixplein in West-Souburg en de Karolingische Burg in Oost Souburg in de wacht gezet, kre gen ChristenUnie, POV, PvdA en Lijst Duijndam te horen op vragen. De evaluatie van het 'hondenbe- leid' in de gemeente is volgend jaar te verwachten, meldt het college. Toch de glooiing open Burgemeester en wethouders wil len ook niet tornen aan de alge mene plaatselijke verordening die honden 's zomers helemaal de toe gang tot de stadsstranden ontzegt. LPV en POV willen in de raadsver gadering vandaag het college dwin gen dat toch te doen met een motie om de glooiing voor de Boulevard de Ruijter vanaf de Kazematten tot de Gevangentoren aan te wijzen als hondenrenveld, met gebodsborden en drollenopruimstations. De ge meenteraadsvergadering is zonder publiek, maar meeluisteren kan via de link vlissingen.notubiz.nl. MIDDELBURG Het oude sport complex aan de Nassaulaan in Middelburg wordt zo snel moge lijk afgesloten om verdere vernie lingen te voorkomen. Weliswaar worden de hal en de atletiekbaan op termijn gesloopt om ruimte te maken voor woningbouw, maar de gemeente wil verder vandalisme tegengaan. De laatste weken zijn er meer dere vernielingen gepleegd, zoals ingegooide ramen. In antwoord op vragen van de LPM kondigt het college van B en W daarom maat regelen aan. De LPM stoort zich ook aan ach terstallig onderhoud van het com plex. Omdat er niet meer gemaaid wordt, schiet het onkruid hoog op. Omwonenden kijken dus uit op een verrommeld terrein. B en W geven aan dat de sport hal tot eind juni was verhuurd aan UCR, maar dat die al niet meer wordt gebruikt. Daarom wordt be keken of de huur eerder beëindigd kan worden en dus ook eerder be gonnen kan worden met de sloop van het complex. Omdat alles toch weggaat, wordt inderdaad geen onderhoud meer uitgevoerd, bevestigen burge meester en wethouders. Daarmee wordt geld bespaard. Bijkomend voordeel, vindt het college, is dat puinresten minder zichtbaar zijn door het hoge gras. donderdag 28 mei 2020 Raad roept wethouder op matje WA Wethouder Els Verhage (onder wijs) moet zich verantwoorden voor de manier waarop zij om ging met de aanvraag voor een islamitische basisschool in Vlis- singen. CDA, POV en PvdA ver wijten haar dat ze zelf niet goed geïnformeerd was, dat ze de raad verkeerd geïnformeerd heeft en dat aanvrager stichting Sipo onvoldoende en te laat op de hoogte is gebracht. Claudia Sondervan Vlissingen Het debat is vanavond te volgen via de link vlissingen.notubiz.nl Vrijwel alle aanvragen voor uit breiding van terrassen zijn goedgekeurd door het college van B en W van Middelburg. Om ervoor te zorgen dat gasten niet alleen leuke terrassen aan treffen maar ook een schone binnenstad, trokken onderne mers er gisteren alvast op uit om zwerfvuil op te ruimen. Maurits Sep Middelburg Kijk op pzc.nl/video Middelburg is weer netjes schoon... Wethouder Els Verhage Het veldje bij het Dok van Perry wordt toch geen omheinde hon denspeelplaats. Het college van Vlissingen komt daar op terug omdat tien omwonenden beden kingen hadden en 32 bazen van binnenstadshonden gezamenlijk hun kritiek lieten horen. Claudia Sondervan Vlissingen Huib Labeur (l) en Sergej Ajoeb ruimen afval op in de binnenstad. foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30