Buizerd heeft de pik op hardlopers Bijna kilo speed in vriezer Terneuzen; drietal aangehouden 2 WILLEM VAN DAM Column Niet dat ik vaak van het open baar vervoer gebruikmaak, maar toch, je weet maar nooit. Als ik straks onverhoopt in bus, trein of tram moet stappen omdat een verre tante of neef het loodje heeft gelegd en ten grave moet worden gedragen, ben ik verplicht een mondkapje te dra gen. zo'n maskertje uit de verpakking, bond het voor en betrad met een luid 'boeh' de huiskamer. De hond vloog met de staart tussen zijn be nen in z'n mand, de kat klauwde zich krijsend in de gordijnen en de cavia - ja verrek, waar had de cavia zich verstopt? Zelfs de mezen en de mussen in de tuin staakten van schrik hun gekwetter. DE STELLING Vandaag: Ik heb ook weleens ruzie met de buren Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters AU tsRIE MAANREN SEEM SPORT MEER OP TV Geen onderzoek naar vergoeding commissieleden Jonge palingen uitgezet in Grevelingenmeer MIDDELBURG Thriller Zoutelande in Duitse vertaling Van Koeveringe houdt na de aanval een aantal flinke krassen over op zijn schedel. ,,En ik ben behoorlijk geschrokken", zegt hij. ,,Na die eer ste klap dook ik ineen. Vervolgens zag ik de buizerd wegvliegen rich ting de hoogspanningskabels om vervolgens weer terug te keren en voorval gemeld bij de wijkagent. ,,Of die er iets mee kunnen, weet ik niet. Er zit daar waarschijnlijk er gens een nest en ik kwam te dicht in de buurt." Normaal gedrag Volgens boswachter Marijke Lie- man is het heel normaal gedrag. ,,Het is een vogel die zijn jongen be schermt. De een blaast, de ander lokt de aanvaller weg. Weer een an der gaat plat op het nest liggen en er zijn er die de aanval inzetten. Het zijn net mensen als het gaat om het beschermen van je kinderen." Inmiddels heeft Mattheo van meerdere mensen uit de buurt ge hoord dat ze zijn aangevallen door een buizerd. Er zit daar waarschijnlijk een nest en ik kwam te dicht in de buurt mij opnieuw aan te vallen." Dat alles gebeurde dinsdagavond rond half tien op nog geen ander halve kilometer van zijn huis, op de Gentmansdijk tussen Oostdijk en Krabbendijke. ,,Na de tweede aan val heb ik mijn vader gebeld. Ik zag het niet meer zitten om onder die bomen door naar huis te lopen." Andere route De 21-jarige Mattheo loopt regel matig over het dijkje. ,,Maar voorlo pig neem ik even een andere route." De schrik zit er een dag later nog goed in. Van Koeveringe heeft het In de woning aan de Van Gistelle- laan werd een man uit Terneuzen aangehouden. Agenten troffen bijna honderd gram hennep en bijna vijftig gram speed aan. De be woonster is ook verdachte en wordt op een later moment verhoord. Kamerverhuur Ook in de woning aan de Van Cant- fortstraat in Terneuzen werden drugs aangetroffen. In de vriezer lag bijna 800 gram speed. De politie heeft een onderzoek ingesteld. In de woning werden meerdere ka mers verhuurd. Twee mannen uit Terneuzen (25 en 33 jaar) zijn aan gehouden. Een van hen had cocaïne en hennep op zak. Het drietal is voor verder onder zoek naar een politiecellencomplex gebracht. Ze worden verhoord. Het onderzoek naar de handel in drugs wordt voortgezet. ik-veel-waar, zei mevrouw Van Dam. Het klonk als een verwijt. En dat was het ook. Want zij reist graag, en ik bivakkeer bij voorkeur in mijn doorgezakte fauteuil met een goed glas, een mooi boek en de afstandsbediening van de tv bin nen handbereik. Bovendien, bitste ze, had ik soms niet gelezen dat veel van die dingen niet deugen? De kat klauwde zich krijsend in de gordijnen graag op het ergste is voorbereid, kocht ik in de supermarkt een pakje beklapjes van Chinese ma kelij; 10 stuks voor de somma van zes euro en 99 cents. Nog geen ze ven duppies per stuk dus. Ik zag ze bij de kassa liggen in zo'n mand met weekaanbiedingen, toen ik een paar traytjes bier (ook al in de reclame!) ging afrekenen. donderdag 28 mei 2020 Beklao es Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik vrees de drukte met Pinksteren 4144 stemmen KAPELLE Er komt geen extra on derzoek naar de vergoe dingen die leden van de vertrouwenscommissie in Kapelle kregen. De partij Gemeentebelang stelde deze week een onder zoek voor naar de ver goedingen van de leden, die als taak hadden een nieuwe burgemeester te selecteren. Volgens frac tievoorzitter Peter Ganse man kregen ze te veel be taald. Maar het idee kreeg geen bijval, mede omdat burgemeester Fons Nate- rop in een eerder onder zoek al concludeerde dat de vergoedingen terecht waren uitgekeerd. OUDDORP De natuur in Zuid-Holland en Zeeland is herbevolkt met 376.000 jonge palin gen. In Friesland (Friese Boezem) gebeurde vorige week hetzelfde met ruim 207.000 jonkies. Be roepsvissers namen gis teren in Ouddorp aan het Grevelingenmeer de hon derdduizenden palinkjes aan boord om ze ver spreid over het Grevelin- genmeer uit te zetten. De herbevolking met jonge paling gebeurt in heel Eu ropa, om de palingstand te stimuleren. In Neder land werden dit jaar in to taal rond de 3,5 miljoen jonge palingen uitgezet. De vorig jaar oktober verschenen thriller Zou telande van Linda van Rijn was meteen een succes. Meer dan 40.000 exemplaren gin gen er over de toon bank. Ook Duitse toeris ten grepen naar het aan de Walcherse kust gesi tueerde moordverhaal. Om hen van dienst te zijn verschijnt deze week de Duitse verta ling van het boek. De titel is nog steeds Zou telande, alleen staat er nu Kriminalroman op de cover. En in de vertaling van Andrea Prins staat te lezen dat een echtge note er 'ungeniert drau- flosflirtet'. Het boek is voor 15 euro te koop in de winkel. Uit het niets voelde hij een harde klap tegen zijn achterhoofd. Mattheo van Koeveringe (21) uit Oostdijk kijkt op en ziet een bui zerd wegvliegen. Op het mo ment dat hij zijn hardlooprondje wil vervolgen, keert de roofvo gel terug voor een nieuwe po ging. En weer is het raak. Timo van de Kasteele Oostdijk -Mattheo van Koeveringe Mattheo van Koeveringe hield flinke schrammen over van de aanval door een buizerd. FOTO PRIVECOLLECTIE In woningen aan de Van Cant- fortstraat in Terneuzen en de Van Gistellelaan in Axel heeft de politie gisterochtend drie man nen aangehouden tijdens een onderzoek naar drugshandel. Timo van de Kasteele Terneuzen Wat doe jij nou?, staarde me vrouw Van Dam mij verbijsterd aan. Nou, zei ik een tikje bedrem meld, gewoon een beetje oefenen voor als we een keertje met de bus naar weet-ik-veel-waar moeten. Maar we gaan nooit naar weet- Zuchtend kieperde ik mijn voor raadje beklapjes in de kliko en hoopte vurig dat de verre tante en de verre neef het nog een poosje zullen volhouden. Aangezien ik zo'n type ben, dat Omdat ik al van jongs af de leuk ste thuis wil zijn (op de deurknop na, placht een lolbroekoom daar altijd aan toe te voegen), pulkte ik vy' HIJ HEEFT ZELFS OP EEN VAN &E TWEE VLIESEN OP HET RAAM, EEN ORANJE STIPJE ©ESCHILtsERTP-.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2