O S Zo kreeg GTST toch een 21 ANGELA KIJKT TV Het aller-, allerleukste aan datingprogram- ma's is als de situatie tussen twee mensen zo gênant is dat je het als kijker bijna niet kunt aanzien. Je pakt drie keer je afstandsbedie ning om weg te zappen, mompelt herhaaldelijk te gen jezelf dat de makers de deelnemers tegen zich zelf hadden moeten beschermen en slaat een paar keer demonstratief je handen voor je ogen. Maar niet te lang natuurlijk, want je wilt vooral niks missen. Het archief van Boer zoekt Vrouw herbergt een paar van die klassiekers. Henrieke met Bert in de theekopjes van Disneyland Parijs. Boer Marcel die in zijn boxershort een nachtzoen ging geven aan zijn logées, een moment dat Geert-Jan afgelopen seizoen meende nog eens dunnetjes over te moe ten doen, maar dan in een satijnen konijnenpak. Of die keer dat de Friese boer Jan bruusk wegliep na Siepies 'ik mis wel wat'. Maar sinds deze week staan vijftigers Richard en Anne Marie uit Lang Leve de Liefde, zeg maar het First Dates van SBS 6, met stip op 1. In dat dagelijkse programma gaan mensen niet met elkaar eten, maar logeren ze 24 uur bij elkaar in de voormalige Koffietijd-villa. Als dat wederzijds bevalt, kunnen ze ervoor kiezen om hun verblijf steeds met een dag te verlengen. Dat heeft warempel al een paar goede matches opgeleverd, ook in het 1,5 meter tijdperk. Richard en Anne Marie behoren niet tot die suc cessen. Ze hielden het ternauwernood 24 uur met elkaar uit. En daarmee spoiler ik niks, want dat die twee een ongeluk in slow motion zijn, is de eerste vijf minuten al duidelijk. Ligt niet aan Anne Marie, maar aan Richard. Al kan die er natuurlijk ook wei nig aan doen dat hij eruit ziet als een typetje van Paul de Leeuw en heel zenuwachtig wordt van vrouwen. Dus heeft hij voor Anne Marie binnen komt al zijn eerste wijntje achterover getikt en zo dra zij er is volgen er in rap tempo nog een stuk of wat. Wat daarna volgt, maakt pijnlijk duidelijk waarom je nooit te veel moet drinken op je eerste date, zeker niet als de ander het bij fris houdt. Denk aan: van je kruk vallen tijdens gourmetten, sla en komkommer op de bakplaat gooien, midden in de nacht in je eentje in de jacuzzi gaan zitten, hardop kirren tegen een badeendje en dan nog een stuk of zes keer gaan douchen. cursus 'zo moet het dus niet' uit weten te smeren over drie afleveringen. Terugkijken begint op vrij dag en eindigt op dinsdag. Een aanrader. En niet alleen voor Richard. Quote van de dag Ze kwam niet meer bij van het lachen toen ik het voorstelde We Want More op de buis Een Huis Vol keert terug Met 'dank' aan corona kon de geplande zomercliff hanger van Goede Tijden, Slechte Tijden overboord. Geen bloedstollend einde dat je doet verlangen naar volgend seizoen. Toch draait de laatste aflevering voor de zomerstop vanavond gewoon om leven of dood. l in december werkten cre atief produ cent Rohan Gottschalk en zijn team bij Ende- molShine aan de cliffhanger, het jaarlijkse spektakelstuk aan het einde van een seizoen Goede Tij den, Slechte Tijden (GTST). Er lag een mooi plan klaar. Eén dat de kijker eind augustus zeker moest doen terugkeren, na een zomerstop van twee maanden, naar wat al bijna dertig jaar geldt als een van de ankerpunten van de avond op RTL 4. En toen kondigde premier Rutte de 'intelligente lockdown' aan. De opnames van de soap kwamen met een pennenstreek stil te liggen. Met dertig afleve ringen die nog gedraaid moes ten worden. ,,We zijn direct an dere plannen gaan uitwerken. Wat als dit mag? Wat als dat mag?" zegt Gottschalk. Geen van die plannen leek écht een optie om door te gaan, zonder de serie te veel geweld aan te doen. Er zat niets anders op dan het seizoen in te korten: vier in plaats van vijf afleveringen per week en een maand eerder zomerstop dan normaal. En zo is vanavond de alterna tieve zomercliffhanger te zien. ,,Letterlijk de laatste aflevering die we hebben gedraaid voor al les werd stilgelegd", zegt Gott schalk. Geluk bij een ongeluk: die reguliere 'weekcliff', die de kijker normaal over het week end 'moet tillen', is er een van het kaliber dat je op het puntje van je stoel doet zitten. Met een beetjefnetunen - wat indrin gender muziek onder de scènes, een ander shot als slot - brouw den de makers de laatste afleve ring. Fans die de serie al vooruit hebben gekeken op Videoland zijn lovend. Gottschalk: ,,Die Het einde roept vragen op die je als kijker bezighouden weekcliffs zijn altijd al wat spannender, maar deze draait ook om leven of dood. Die roept vragen op die je als kijker bezig zullen houden." Nieuwe rivaal De verstandhoudingen tussen Ludo (gespeeld door Erik de Vo gel) en zijn nieuwe rivaal Ri chard van Nooten (Edwin Jon ker) worden 'op scherp gezet', zegt de creatief producent. In het kort, zonder al te veel weg te geven: Ludo en Richard strijden om een schilderij. Valentijn - de zoon van Nick en Charlie - woont in huis bij zijn grootva der Ludo, maar voelt zich niet gewaardeerd. Richard pakt hem in. Als Valentijn eindelijk een kant kiest in de strijd tussen de aartsrivalen, heeft dat verre gaande gevolgen. ,,Eigenlijk zou de ruzie tussen de titanen dit seizoen al verder worden uitge werkt, nu wordt het de start van het nieuwe seizoen." En de eigenlijke zomercliff, verdwijnt die in de prullenbak? Welnee, stelt Gottschalk gerust. ,,Al die verhaallijnen nemen we gewoon mee naar volgend sei zoen." En zo komt er waar schijnlijk ergens dit najaar een bloedstollende zomercliff op de buis. CORONAPROTOCOL donderdag 28 mei 2020 Daten SBS heeft de date die zich laat kijken als een —Daphne Deckers in Nouveau over haar moeder, die dus niet met haar dochter gaat Yahtzeeën op de iPad. TELEVISIE Op vrijdag 12 juni gaat op SBS 6 We Want More van start, een zangwed strijd waarin al lerlei stijlen langskomen. In de jury zitten André Hazes, Davina Michelle, Trijntje Ooster huis, Henk Poort en Ali B. TELEVISIE Vanaf 6 juli komt Een Huis Vol terug met een zomerspe- cial op NPO 1. De kijker volgt vijf gezinnen in coronatijd. Naast drie ge zinnen uit vorig seizoen keren ook de families Quaedackers en Baumgard (foto) terug. 3 ■u Beeld uit de laatste aflevering voor de zomerstop van GTST. Wat is er gebeurd? foto endemolshine cliffhanger Marlies van Leeuwen —Producent Rohan Gottschalk Deze week zijn de cast en crew begon nen met het uitvoerig testen van de opge stelde coronaproto collen. Alle radertjes in de geoliede machine van GTST (bij de opna mes zijn zo'n tachtig tot negentig mensen betrokken) hebben do's en dont's gekre gen. Zo zijn de intieme scènes voor acteurs even in de koelkast gezet. Even geen gekus of geknuffel dus. ,,Acteren is helaas nog niet aangemerkt als contactberoep, dus moet de 1,5 meter keu rig in acht worden ge nomen", zegt woord voerder Eva Peters. Buitenopnames zullen een minder grote uit- daging zijn, verwacht ze. ,,In de studio is af stand houden lastiger, daar is minder ruimte. In België starten de opnames in juni, maar daar is de studio dan ook twee keer zo groot en zijn de maatregelen anders." Na de testda- gen wordt er geëvalu eerd. En dan, als het kan: opnemen maar. Vanaf 31 augustus staan er weer vier afle veringen per week op de rol. De vrijdagavond blijft geschrapt, zodat amusement als The voice al om 20.00 uur kan beginnen, liet RTL- directeur Peter van der Vorst deze week weten. Het plan is dat volgend seizoen wel 220 afleveringen heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21