Afellay en PSV al na jaar weer uit elkaar Akkoord aanstaande over noodplan KNVB praten weer over voetbal' 28 19 uitgebreid uit over het vertrek van Kjeld Nuis P~-*. v m m IVHiïMI: V' wfcy "v -■ - v- 3SSJI woon in mijn computertje en denk ik van: oké, wat kunnen we doen? Dit poppetj e gaat eruit, wat worden onze kansen dan? Nu was het niet heel lastig, dit (Verbij, red.) was de beste mogelijkheid. Kjeld die weg ging gaf ook mogelijkheden." Het is ook niet voor het eerst dat Orie afscheid neemt van een suc cesvolle schaatser. ,,Met de jaren leer je wel denken: oké, nu hebben we een andere tegenstander.'' Maar wel, in het geval van Nuis, een te genstander met wie hij elf jaar werkte. Die zich onder zijn leiding ontwikkelde tot meervoudig olym pisch en wereldkampioen en hou der van het huidige wereldrecord op de 1500 meter. Orie: ,,Ja, dat is wel lastig, dat is na elf jaar een heel apart gevoel, dat is zeker waar. Maar wat schiet ik ermee op om het me persoonlijk aan te trekken?'' Leerdam Wellicht komt er binnenkort nog een nieuwe sprinter in de formatie van Jumbo-Visma. Het team is dicht bij een akkoord met Jutta Leerdam. Begin april liet Regge- borgh weten niet verder te gaan met de 21-jarige wereldkampioene op de 1000 meter, zogezegd omdat beide partijen er in de onderhande lingen niet uitkwamen. Orie zei gistermiddag te verwachten dat binnen korte tijd een contract zal worden ondertekend. Na een lach: ,,Maar dat verwachtte ik eigenlijk vorige week ook al. Ik heb het liever vandaag dan morgen, natuurlijk. Maar zover is het nog niet.'' Gevraagd naar het struikelblok, antwoordt de coach: ,,Dat zit aan de financieel/commerciële kant, dus daar bemoei ik me lekker niet mee. Ik hoop dat het gaat gebeuren.'' Momenteel traint Leerdam met haar partner Koen Verweij en nog een aantal ploegloze schaatsers bij Kosta Poltavets, de trainer die de voorgaande tien jaar hoofdcoach van Rusland was en bij zijn terug keer zei te zoeken naar een nieuwe uitdaging, het liefst op Nederlandse bodem. Met Verweij sprak Orie niet. Als Leerdam toetreedt tot het team van Orie zal ze de enige sprintvrouw zijn, maar de formatie van Orie heeft ook een opleidings tak. De mannelijke sprinttalenten die daarin rijden, zouden perfecte sparringspartners voor Leerdam zijn. Orie: ,,Als je naar hun tijden kijkt, dan is dat precies de maat die je zou willen hebben.'' Op de erelijst van Ibrahim Afellay staan twaalf prijzen. Met Barce lona won hij (als invaller) de Champions League, met PSV werd hij vier keer landskampioen en met het Nederlands elftal ver overde hij zilver op het WK van Dat hij dit seizoen weer voet baller was, voelde als een der tiende prijs, en misschien wel een van de mooiste in zijn carrière. Afellay straalde in december na zijn rentree bij PSV tegen Fortuna. volgend op drie kruisbandopera ties en diverse andere blessures. Hij kwam veertien maanden geleden bijna op nul binnen bij PSV, voelde zich niet te groot om met de jeugd te trainen en werkte langzaam toe naar een prestatie contract bij het eerste elftal. Een half jaar geleden wilde het PSV- publiek 'Ibi' nog een keer zien en werd hij door trainer Van Bommel beloond voor zijn toewijding. Het viel qua niveau niet mee, maar de terugkeer in het elftal voelde voor Afellay als opstaan uit de dood, zo zei hij. Net nu het al lemaal vertrouwder begon te voe len, stopt het voor hem in Eindho ven. PSV selecteert door. Het respect voor Afellay blijft niettemin groot in Eindhoven. De club laat de deur nadrukkelijk voor hem open om een carrière naast het veld op te starten. ZEIST De KNVB, Eredivisie CV en CED (eerste divisie) ronden van daag hun noodplan af voor het betaalde voetbal. Gisteren wer den al veel clubs in Zeist bijge praat over de inhoud, die diverse aspecten van de coronacrisis be helst. Een akkoord is aanstaande. Het noodplan omvat onder an dere een solidariteitsmodel, waar bij een deel van de Europese gel den en de FOX Sports-pot wordt verdeeld onder clubs die geen Eu ropees voetbal spelen. Zo wil de bedrijfstak collectief optrekken, wat wekenlang een heikel punt was. Deze maand nam de top 4 (Ajax, AZ, Feyenoord en PSV) het voortouw met de KNVB om als nog tot oplossingen te komen. Het plan moet politiek Den Haag overtuigen van de noodzaak van een vangnet: de Nederlandse profclubs willen primair zelf hun broek ophouden in de komende tijd, maar schetsen ook de gevol gen van spelen in lege stadions. Het noodplan gaat uit van drie scenario's: spelen zonder publiek, spelen voor slechts een beperkte groep toeschouwers en spelen in volle stadions die aan strenge ge- zondsheidseisen voldoen. Het tweede scenario wordt daarbij niet als een reële oplossing gezien. Spelen met slechts 20 a 30 procent publiek levert praktisch en finan cieel meer problemen op dan dat het oplossingen biedt. Het plan behelst ook een uitge breide praktische planning voor de komende maanden, waaronder protocollen voor trainingen en oefenwedstrijden. Morgen komen de burgemees ters van alle speelsteden bij elkaar met de KNVB en aanverwante partijen. Daar wordt het noodplan gepresenteerd, besproken en mo gelijk verder uitgewerkt. BUNDESLIGA Uitslagen men nog op gelijke hoogte. Je be leeft het anders. Ook het juichen, je moet heel erg nadenken met wat je doet. Elkaar omhelzen mag niet. In de hekken hangen ook niet, maar dat is ook zinloos, want er zit helemaal niemand.'' En na een wisselbeurt dient er meteen een mondkapje op te wor den gedaan. Boëtius houdt zich keurig aan de regels. ,,Weet je'', zegt hij, ,,als dit nodig is om het seizoen uit te spelen, dan doe je dat gewoon. We geven de mensen in Duitsland weer iets leuks, denk ik. Iedereen kijkt voetbal, dat heeft wel iets. ,,Deze week werd de topper tus sen Borussia Dortmund en Bayern München in tweehonderd landen uitgezonden. De Bundesliga maakt reclame, ook al is het met lege stadions. En die mondkapjes, het is vervelend. Dat ding op je be zwete hoofd en ook nog eens een snelle ademhaling als je net uit een wedstrijd in hoog tempo stapt. Maar er zijn belangrijkere zaken.'' Boëtius en zijn ploeggenoten werden voor de herstart viermaal getest. Ook tijdens het restant van het seizoen is dat nog tweemaal per week het geval. ,,Gaat er zo'n wattenstaaf achter in je keel'', zegt hij. ,,Er waren bij Dynamo Dres den een paar positieve gevallen. Als er veel meer spelers corona hadden gehad, was voetballen las tig geworden. Laten we blij zijn dat we weer op dat veld staan.'' ,,De Bundesliga maakt een spe ler sterker. En soms passen spelers zich heel snel aan. Hier werd Er- ling Haaland laatst half mens, half robot genoemd. Wat een speler, hè? Mooi hè, we praten weer lek ker over voetbal en spelers. Daar was iedereen gewoon aan toe.'' I KÖMIWERLINg® BUNDESLIGA Stand g donderdag 28 mei 2020 GO Mik ftf HMÏjjjHP!* hf;! f 'ürèr V >t, j/', -hr»t, 'Zï -'S"4 3" V v... -i Ibrahim Afellay (34) vertrekt bij PSV. Dat is gisteren in onder ling overleg afgesproken. De 57-voudig international wil nog wel door als speler en kijkt of hij elders onderdak kan vinden. Rik Elfrink Eindhoven 2010. M Het respect voor Ibrahim Afellay blijjft groot in Eind hoven. FOTO BSR AGENCY SPEELRONDE RB Leipzig 2-2 Hertha BSC Augsburg 0-0 Paderborn Düsseldorf 2-1 Schalke 04 Hoffenheim 3-1 FC Köln Union Berlin 1-1 FSV Mainz PENSTER Boëtius vecht met Mainz tegen degradatie. FOTO BSR AGENCY gespeeld w v pt (v-t) 1 Bay. München 28 20 4 4 64 81-28 2 Bor. Dortmund 28 17 6 5 57 74-34 3 RB Leipzig 28 15 10 3 55 70-29 4 Mön'gladbach 28 16 5 7 53 53-34 5 Leverkusen 28 16 5 7 53 53-36 6 Wolfsburg 28 11 9 8 42 40-34 7 Hoffenheim 28 11 6 11 39 39-48 8 SC Freiburg 28 10 8 10 38 38-40 9 Schalke 04 28 9 10 9 37 34-45 10 Hertha BSC 28 9 8 11 35 41-50 11 FC Köln 28 10 4 14 34 44-52 12 FC Augsburg 28 8 7 13 31 40-54 13 Union Berlin 28 9 4 15 31 33-48 14 Eintr. Frankfurt 27 8 5 14 29 44-52 15 FSV Mainz 28 8 4 16 28 37-61 16 Düsseldorf 28 6 9 13 27 31-55 17 Werder Bremen 27 5 7 15 22 29-59 18 Paderborn 28 4 7 17 19 31-55

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19