5^ Jean Paul Boëtius: "Mooi, we Coach Jac Orie spreekt zich voor het eerst 18 De overstap van Kjeld Nuis naar de ploeg van Reggeborgh kwam bij zijn coach Jac Orie 'als een bliksem schicht bij heldere hemel'. Dat vertelde de coach gisteren bij een persbijeenkomst van Jumbo-Visma. fSpt •mirates Kort Hervatting stuk dichterbij Contacttraining is weer toegestaan in Enge land. Daarmee lijkt de hervatting van de Premier League een stuk dichterbij, hoewel gisteren vier nieuwe besmettingen werden gemeld bij de clubs. Koploper Liverpool van verdediger Virgil van Dijk (28, foto) heeft nog twee zeges nodig voor de titel. Nog vier jaar BENE-League De Nederlandse en Belgische bond gaan nog vier jaar door met de BENE-League. De competitie bestaat komend seizoen uit elf clubs, omdat Houten besloot terug te keren naar de eredivisie. In het seizoen 2021-2022 zal Nederland weer zes clubs afvaardigen. De BENE-League werd in 2008 opgericht. Rojer heeft primeur in VS De Nederlandse dubbelspecialist Jean-Ju- lien Rojer (38, foto) is een van de spelers die in juli in de Verenigde Staten deelneemt aan een toernooi waarbij toeschouwers welkom zijn. Het gaat om het gemengde evenement World Team Tennis. Het wordt het eerste grote toernooi na de uitbraak van corona. Klaasen verder via Wright Jelle Klaasen heeft zich geplaatst voor de derde ronde (final 8) van de PDC Home Tour. Na een 6-5-nederlaag tegen de Span jaard Cristo Reyes en 6-4-winst tegen de Schot Ryan Murray dwong de BDO-wereld- kampioen van 2006 zijn plaats bij de laatste acht af door de Schot Peter Wright, nummer 2 van de wereld, te kloppen: 6-1. Kramer: operatie niet nodig Voor Sven Kramer is een operatie aan zijn rug niet aan de orde. De 34-jarige Fries heeft al jaren last van zijn rug, waardoor hij niet altijd meer in staat is om topprestaties te le veren. ,,Ik ben eigenlijk te goed om te opere ren. Je krijgt bovendien nooit de garantie dat het na de operatie beter wordt.'' Quote van de dag 'Op de baan neem je afstand van het negatieve. Even je hoofd leegmaken' Voetbal Formule 1 MotoGP Na een stilte van drie seconden slaat Jac Orie een diepe zucht. Het blijft nog eens vier seconden stil. Hij zucht weer, gevolgd door: ,,Ja, kijk, ehm.'' Dan: ,,Het voelt natuur lijk niet lekker. Laten we eerlijk zijn.'' De schaatstrainer van Jumbo- Visma zit achter een lege tafel in een nagenoeg verlaten feestzaal in een hotel in Wolvega en praat over de veelbesproken overstap van zijn jarenlange kopman Kjeld Nuis. Hij praat, lichtelijk laconiek, totdat een vraag te lastig is om ad rem te be antwoorden. Zijn Jumbo-Visma is inmiddels twee maanden in training. Gister morgen werd er in groepjes, zoals de coronaregels voorschrijven, ge- skeelerd op de baan in Wolvega, in de middag volgde het persmoment. Dat is niet gebruikelijk. Na de af sluiting van het winterseizoen dacht Orie een rustige periode in te gaan. Veel contracten lagen vast, waaronder die van Nuis tot na de Olympische Spelen van Peking. Maar toen belde de tweevoudige Olympische kampioen. ,,Ik ga weg'', zei Nuis. En Orie ant woordde: ,,Lazer op, man.'' Hij dacht dat hij in de maling werd ge nomen. ,,Dat hij met Hein Otter speer en die andere gasten stond te lachen aan de andere kant, weet je wel. Die jongen heeft een contract getekend voor drie jaar, waar hij heel blij mee was. Maar toen bleek het wel waar. Ja, dan is het dat'', zegt Orie, met een kort schouderopha len ter afsluiting. Nu noemt de trainer Nuis een te genstander. ,,Net als die anderen, Japanners, Russen.'' En een dag na het telefoontje schoof Orie aan bij Kai Verbij om te praten over een overstap naar Jumbo-Visma. Niet om Nuis een hak te zetten, zegt Orie. ,,Wij willen gewoon winnen. We zijn een professionele ploeg.'' Hij hanteert al jaren een soort matrix, waarin hij berekent met welke rijders hij de grootste kans maakt op mondiale medailles. In- v'/*' j' V- V>:, middels heeft het team van Orie twee nieuwe sprintleden: Verbij en Dai Dai Ntab, beiden afkomstig van Reggeborgh. ,,Ik ben er niet boos over'', zegt Orie over het vertrek van Nuis. Maar is hij dat wel geweest? ,,Nou, ik meen het echt, ik ben echt ver baasd geweest. Ik dacht bij mezelf: wat is dat voor gelul, man, waar heb je het over? Ik was echt verbaasd. Nou en daar is het eigenlijk een beetje bij gebleven. Al snel daarna dacht ik: ik pak mijn computertje, en misschien is dat wel mijn ver werking'', zegt hij voordat hij hard begint te lachen. ,,En dan ga ik ge- Jean Paul Boëtius en de aansteke lijke glimlach, ze zijn onlosmake lijk met elkaar verbonden. Zelfs nu Mainz 05 een verbeten gevecht voert voor lijfsbehoud in de Bun desliga, klinkt er gegrinnik. De vraag was of voetballen tegen ster speler Timo Werner eigenlijk leuk is? De aanvaller van Leipzig speelde dit seizoen tweemaal te- gen Mainz 05. Zijn cijfers: twee overwinningen, twee hattricks en drie assists. ,,Mocht Werner naar Barcelona of iets dergelijks gaan, mag hij Mainz nog wel een bosje bloemen sturen'', zegt Boëtius. ,,Die statistieken tegen ons, on voorstelbaar. Zover hadden we het nooit mogen laten komen natuur lijk. Maar Leipzig is een soort ma chine, iedereen ziet nu dat de Bundesliga een paar geweldige elf tallen heeft. Bayern München, Bo- russia Dortmund, Bayer Leverku- sen, Leipzig. Geloof me, die kun nen echt wat, hoor. ,,En ook onder de top is het goed. Mainz 05 moet alles op alles zetten om te handhaven. Als wij daarin slagen, is het goed. In Ne- derland werd de strijd om promo tie en degradatie beslist vanachter een bureau. Als ze zo hadden ge handeld in het Duitse voetbal, wa ren wij nu al veilig geweest. Toch heb ik het liever zo. We zullen moeten knokken en we weten dat we in het restant ook nog naar Dortmund en Leverkusen moe ten. Dat is zwaar, al zijn uitwed strijden nu anders dan voor de co ronacrisis.'' Dat merkte de middenvelder in Keulen waar Mainz 05 een 2-0 achterstand tegen FC Köln nog weg wist te poetsen naar 2-2. ,,Zonder publiek spelen, is vreemd. Normaal voel je weer stand, nu is het muisstil. We ble ven gewoon voetballen en kwa- A 11 g i Fly donderdag 28 mei 2020 PREMIER LEAGUE HANDBAL TENNIS DARTS SCHAATSEN De vaak geblesseerde Real-Madrid speler Gareth Bale begrijpt niet dat mensen vinden dat hij te veel tijd doorbrengt op de green GO 49 Na een kort ziekbed is dinsdag 95- voudig interna tional Liesbeth Migchelsen (49) overleden. Ze werd drie maal lands kampioen: in 2000 met Saestum en in 2008 en 2009 met AZ. Ook was ze captain van Oranje. 24 Max Verstap pen (22, foto) doet 13 juni mee aan de vir tuele editie van de 24 uur van Le Mans. Ver stappen vormt een team met Lando Norris, Atze Kerkhof en Greger Huttu. 1 Jack Miller rijdt volgend jaar in de MotoGP voor het fa- brieksteam van Ducati. De Australiër, vorig jaar winnaar van de TT in Assen, tekent een contract voor één jaar. 'Ik dacht: wat is dat voor gelul, man?' Lisette van der Geest Wolvega 4 iïï. '«SW - -o«? 'Ét W* flwBKfeh. «HU MES .j SS Jac Orie bij een training op rollerskates van Jumbo-Visma- met nieuwkomer Kai Verbij. FOTO GETTY IMAGES Jean Paul Boëtius stond gister avond tegenover Union Berlin (1 1) in de Bundesliga. De Rotter dammer van Mainz 05 is blij dat er weer wordt gespeeld. „Ieder een kijkt, dat heeft wel iets.'' Mikos Gouka Rotterdam o a 0)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18