Zwemster De Bat traint binnen én buiten Kloetin O) CD O ZEELAND 11 KNVB laat Zeelandia Middelburg en Clinge wel promoveren Groene Ster Basketbal Vlissingen Kloetinge is ook komend voetbalsei zoen eersteklasser. De Zeeuwse club is daarover gisteren geïnformeerd door de KNVB. De secretaris werd verteld dat er drie plaatsen in de hoofdklasse open vallen. Op de fictieve ranglijst die de bond hanteert om de promotie te bepa len staat Kloetinge uitgerekend vierde. ,,Een zure appel'', erkende voorzitter Jan-Kees de Bruine. ,,Aan de andere kant: gewogen en vooralsnog iets te licht bevonden.'' Extra pijnlijk is dat Kloetinge welgeteld één doelpunt te kort komt voor een plaats in de hoofd klasse. De nummer drie op de fictieve ranglijst, Scherpenzeel, heeft hetzelfde puntengemiddelde en hetzelfde doel saldo. Het verschil is het gemiddelde aantal doelpunten voor: 43 voor Scher penzeel en 41 voor Kloetinge. De drie plaatsen in de zaterdag hoofdklasse worden ingevuld door Poortugaal, Noordscheschut en Scher penzeel. Formeel had DFS Opheusden, koploper in de eerste klasse D (Oost) betere cijfers, maar die club gaat vrij willig lager spelen. De laatste vier wedstrijden voordat de competitie werd afgebroken van wege het coronavirus, verspeelde Kloe- tinge achteraf gezien dure punten. De club eindigde met twee gelijke spelen en twee nederlagen. Kloetinge had dit seizoen ingezet op Project 2020. Dat was erop gericht om komend seizoen in de hoofdklasse uit te komen. De club was met de kopposi tie goed op weg, maar moet de plannen nu noodgedwongen uitstellen. Uit de tweede klasse E verdwijnt Nieuwenhoorn. De club maakte zelf bekend dat het volgend seizoen in de eerste klasse speelt. Nieuwenhoorn stond met tien punten voorsprong op Yerseke boven in de tweede klasse. Welke club de opengevallen plek in vult, is nog niet bekend. Dat is in elk geval niet Luctor Hein- kenszand, de nummer één in de derde klasse. Het verzoeken van de vereniging is niet gehonoreerd. ,,We wisten dat onze kans op promotie klein was, maar je kunt altijd een poging wagen", re ageerde Marco Utermark, de voorzitter van de fusieclub uit Heinkenszand. ,,Natuurlijk wilden we graag naar de tweede klasse. Nu verheugen we ons op een mooi seizoen in de derde klasse." Luctor Heinkenszand zal het daarin opnemen tegen onder meer Zeelandia Middelburg. Die club kreeg gisteren wel goed bericht vanuit Zeist. Overtuiging Zeelandia Middelburg was de koploper in de vierde klasse A toen de voetbal bond de competitie stillegde, met drie punten voorsprong op het zaterdag team van V C Vlissingen. De vereniging hoopte toch nog de stap naar de derde klasse te mogen maken. De voorteke nen waren daarvoor ook gunstig; het eerste team kon immers goede resulta- ten overleggen. Gisteren kreeg het be stuur een verlossend telefoontje. ,,We zijn heel blij", reageerde vice- voorzitter Dick Anbeek ,,We zijn een jaar geleden overstapt van het zondag- naar het zaterdagvoetbal. Toen moesten we dus in de vierde klasse beginnen. We hadden allemaal de overtuiging dat we in één seizoen konden doorstoten naar de derde klasse. We stonden er ook goed voor, totdat de coronacrisis voorbij kwam. Die dreigde roet in het eten te gooien. Gelukkig gaan we nu toch nog omhoog." Bij zondag-vierdeklasser Clinge mag ook een feestje gevierd worden. De Zeeuws-Vlaamse club stond na der tien speelrondes op 35 punten. De voorsprong op nummer twee Breskens was vier punten. Voorzitter Harold Biesbroek liet weten content te zijn met de stap naar de derde klasse. ,,We stonden bovenaan, maar hadden door de coronacrisis het niet meer in eigen hand. Gelukkig komt het nu toch nog goed." Door het coronavirus stond ze ineens met lege handen. Bridget de Bat (16) was in volle voorbereiding op het NK en mocht toen het zwembad niet meer in. Het toernooi werd bovendien afge blazen. Twee weken deed ze het rustig aan, om vervolgens op verschillende manieren haar conditie op peil te hou den. Sinds vorige week mag ze het zwembad weer in, maar trainen op het oude niveau is er nog eventjes niet bij. Het was voor de jonge De Bat eigen lijk een gelukje dat ze in Terneuzen woont. ,,Wij hebben hier de Otheense Kreek'', vertelt ze. ,,Daardoor kon ik toch blijven zwemmen. In het begin was dat wel koud. Het is sowieso heel anders dan zwemmen in het bad, maar beter dan helemaal niet zwemmen.'' Als De Bat niet in het water lag, was ze wel op een andere manier met sport bezig. ,,Want ik kan niet zo goed zon der. Dan wordt ik helemaal hyper'', zegt de goedlachse tiener uit Zeeuws- Vlaanderen. ,,Hardlopen, krachttrai ning, lange stukken wielrennen; ik heb verschillende dingen gedaan de afgelo pen tijd.'' Net als de horeca Sinds vorige week kan De Bat eindelijk weer terecht in het zwembad van sportcentrum Vliegende Vaart in Ter- neuzen. ,,Alleen is dat maar 50 minuten per keer'', vertelt ze. ,,Dat is niet veel. Normaal train ik zes keer per week an derhalf tot twee uur. Een voordeel is dat je nu een hele baan voor jezelf hebt en niet hoeft te kijken of er andere zwem mers in de buurt zijn.'' Want het zwembad hanteert een beetje dezelfde regels als de horeca. ,,Je moet een baan en een tijdstip reserve ren.'' Dat is makkelijker gezegd dan ge daan, geeft De Bat aan. ,,Het is heel druk. Alles zit snel vol. Ik ben nu aan het kijken of ik een soort schema kan maken, zodat ik toch aan wat meer mi nuten in het water kom.'' Sinds dit jaar zwemt de Terneuzense, die voorheen uitkwam voor DZK uit Vlissingen, ook bij Aqua Novio in Nij megen. ,,Daar is het trainen ook weer begonnen'', vertelt De Bat, die zelf nog niet afreist naar Gelderland. ,,Ik zie het nu met corona nog niet zo zitten om steeds met de trein daar heen te gaan.'' Een doel is er op dit moment niet en dat is lastig. ,,Ik vind het toch altijd wel fijn om ergens naar toe te werken. Nu kan dat niet en dat maakt het toch an ders.'' Ook hoopt ze snel wat langer te kunnen trainen. In het bad of buiten. ,,Want het is mooi weer vandaag, dus ik zei vanochtend al: misschien ga ik wel weer naar de kreek toe.'' woensdag 27 mei 2020 GO De eredivisie zaalvoetbal be staat komend seizoen definitief uit zestien ploe gen. Met de her vorming moet de competitie waarin Groene Ster Vlissingen speelt aantrek kelijker worden. Nu er met zes tien teams ge speeld gaat wor den, wordt het seizoen in tweeën geknipt. De beste acht ploegen na twaalf rondes komen in een soort kampioenspoule terecht en de on derste acht strij den tegen degra datie. 1 BC Vlissingen is gepromoveerd naar de eerste divisie. Het bas ketbalteam van coach Benjamin Steenbeek stond bij het afbreken van de competi tie eerste. De NBB wees geen kampioenen aan en er was veel onduidelijkheid over promotie en degradatie. Door de eerste divi sies uit te brei den van twaalf naar veertien teams, kwam er extra ruimte om te promoveren. Een hard gelag voor Kloetinge: het koploperschap in de eerste klasse heeft niet geleid tot promotie. foto rolf bosboom Rudy Boogert en Roeland van Vliet Het slot is weer van de poort bij veel Zeeuwse sportclubs. Na ruim twee maanden zonder georgani seerd sporten kan er in verschil lende disciplines eindelijk weer ge traind worden. Maar wat komt daar allemaal bij kijken en welke maatre gelen worden er getroffen? Van daag in deel 10: zwemster Bridget de Bat uit Terneuzen. Daniel Vervelde Terneuzen gewogen o a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51