Ril livis Samen een EHBO-cursus volgen? cfk regionale nieuws JOL Veel onzekerheid over de besmettingsrisico's Franse campings eisen zo snel mogelijk open te mogen Seks tijdens de zwangerschap Walcheren Ml^StSiPP Hoe moet dat nu toch met de grutto? Bij de waterpoel in Wolphaartsdijk valt er niks te eten voor de weidevogel. De natuur gaat gebukt onder hevige droogte Het is extreem", zegt Wannes Castelijns (foto) van Het Zeeuwse Landschap, Dat blijkt uit een peiling van de grootste onderwijsbond AOb, die door bijna achtduizend leden is in gevuld. Het gros daarvan staat voor de klas op reguliere basisscholen, maar er zijn ook schoolleiders, on dersteunend personeel en werkne mers vanuit het speciaal (basis) on derwijs bij. Slechts 29 procent van het onder wijspersoneel in het reguliere ba sisonderwijs staat achter de volle dige heropening op 8 juni. Dat is opvallend, want de gedeeltelijke te rugkeer naar de klas op 11 mei werd nog door 72 procent gesteund. Volgens AOb-voorzitter Eugenie Stolk is er op de scholen veel onze kerheid over de besmettingsrisi co's. ,,Het is nu al een probleem om goed schoon te maken en 1,5 meter afstand te bewaren. Dat wordt met volle klassen prangender'', ver klaart ze. Tel daarbij op dat het onderwijs personeel niet meer informatie heeft gekregen over de besmet tingsrisico's. „Iedereen snapt dat het risico niet nul is, maar ze zijn net weer begonnen. Met een incu batietijd van twee weken is het te vroeg om conclusies te trekken over de risico's'', constateert Stolk. Als ze in een volle klas moeten werken, kan het zijn dat de leraren alsnog thuisblijven De afgelopen weken was 97 pro cent van de enquête-invullers vol ledig of gedeeltelijk op school aan het werk. Ook van de leraren die in de risicogroep vallen of kwetsbare familieleden hebben, werkte 76 procent op school. Hoe meer kin deren, hoe lastiger het voor ze wordt de 1,5 meter tot de leraar te bewaren. „Leraren willen echt wel. Maar als ze straks in een volle klas moeten werken, kan het gebeuren dat deze mensen alsnog thuisblij ven'', voorziet Stolk. Aangezien er al een lerarentekort bestaat, vrezen scholen dat ze niet volledig open kunnen omdat er te weinig perso neel is. Veel leraren (69 procent) waren liever met de helft van de onder wijstijd doorgegaan tot aan de zo mervakantie. Er zijn ook leraren die leerlingen zien opbloeien nu ze meer aandacht krijgen. Het scheelt ook werkdruk. Schoolleiders zijn positiever over de heropening. Van hen steunt 42 procent het besluit. P4 1 ft| Waarom je liefdesleven tijdens die maanden belangrijk is Nieuwsmedia af» fam Weinig steun van leraren voor volledige lesweek Een ruime meerderheid van de leraren ziet een volledige her opening van basisscholen niet zitten. Ze stellen dat de hygië- nemaatregelen en 1,5 meterre- gel nu al nauwelijks zijn te handhaven in halve klassen. Ellen van Gaalen Utrecht Eugenie Stolk, AOb-voorzitter P16&17 dinsdag 26 mei 2020 Droog en pzc.nl veel zon. Ook voor het laatste Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1