Matty Verkamman VRZ en VVV: Het was niet té druk Elders in Nederland wel excessen JOL 'We willen die spullen uit het voetbalmuseum gewoon terug' f Nederland komt J langzaamaan j weer op stoom De e-bike of scooter wint het van het openbaar vervoer ph Pl8 Een goede generale voor de zomer. Zo karakteriseert de VVV Zeeland de zonovergoten Hemelvaartsdag die een beetje deed denken aan stranddagen van vóór het coronatijdperk. Zowel de VVV als de Veilig heidsregio Zeeland (VRZ) be nadrukt dat het niet té druk was en dat het publiek zich voorbeeldig heeft gedragen. Ernst Jan Rozendaal Domburg In Amsterdam stuurde de politie mensen weg uit overvolle parken, in Breda werden de Galderse me ren en de Asterdplas afgesloten voor recreanten. In Zeeland werd maar op één plek ingegrepen. De winkelstraat in Domburg ging dicht voor verkeer. Rond elf uur in de ochtend ston den er wel ouderwets files in en naar Zeeland, waarop de VRZ mensen opriep niet meer in de auto naar Zeeland te stappen. Er stond elf kilometer op de A58 en nog eens tien kilometer richting de Brouwersdam. Met name daar leek het 's middags op een topdag uit de vorige zomer, maar voorzit ter Jan Lonink van de VRZ wijst erop dat dit beeld niet klopt. ,,Het verblijfstoerisme was laag. Er wa ren minder mensen dan campings en recreatieparken hadden ge hoopt. Er waren vooral dagjes mensen. Dat gaf met name druk op de Walcherse en Schouwse kust. We hebben dat met drones gemonitord en zagen een goede spreiding." Net als Lonink stelt VVV-direc- teur Erik van den Dobbelsteen dat het publiek zich goed heeft gedra gen. ,,Het was niet zo druk als het normaal zou zijn op zo'n mooie Hemelvaartsdag. De Belgen ont braken. Veel Duitsers waren er niet. De accommodaties waren 20 tot 30 procent bezet, normaal is dat 80 tot 90 procent. Het was een rus tige stranddag, de mensen waren heel netjes, er hebben zich geen excessen voorgedaan." Toch zien beiden nog wel verbe- terpunten richting Pinksteren. ,,Het ene moment waren de we gen leeg en in no time hadden we files", zegt Lonink. ,,We moeten proberen ons monitoringssysteem nog iets fijnmaziger te maken, zo dat we sneller inzicht krijgen in waar de mensen naartoe gaan." Van den Dobbelsteen denkt dat het mogelijk is dagjesmensen be ter te spreiden, vooral door infor matie vooraf. ,,De Veiligheidsregio riep mensen op niet naar Zeeland te komen, terwijl het nog rustig was in Zeeuws-Vlaanderen. Mis- Het was een rustige stranddag, de mensen waren heel netjes - Erik van den Dobbelsteen, VVV-directeur schien moeten we met Pinksteren de toeristen die kant op leiden. Dat zou kunnen met een extra tolvrije dag voor de Westerscheldetun- nel", oppert hij. In Zeeland mocht het dan niet te druk zijn, maar in Groningen en Amsterdam moest de politie in grijpen vanwege te grote toe stroom van dagjesmensen. Stran den, parken en winkelstraten wor den deze zomer afgesloten als het te druk blijft, waarschuwt het Vei- ligheidsberaad. ,,Als mensen niet snappen dat ze niet allemaal tege lijk naar dezelfde stranden, en winkelcentra kunnen, dan krijgen we een zomer vol beperkingen", zei voorzitter Hubert Bruls. »P3, ZEELAND 2 en 3 Op het strand van Vlissingen houden de badgasten keurig afstand van elkaar. foto Alexander van eenennaam Toenemende bewolking. Lokaal kan een 23°C bui ontstaan. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Nieuwsmedia Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555 agfe genera|

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1