Marjan Berk Versmade weldoener nu wel welkom bij Krol Gasexplosie eist leven 9 Top 50Plus was huiverig voor steenrijke ondernemer Metselwerk meteen art deco- achtig patroon werd ontbloot Maak het thuis gezellig ,,Ik heb de lts gevolgd, de oplei ding tot metaalbewerker, ik heb daar ook leren lassen. Op dit ogenblik werk ik als onderaanne mer bij Jan Vet. Ik heb van het voegen mijn specialiteit gemaakt en nu werk ik bijvoorbeeld voor de Monumentenwacht. Oude huizen genoeg!'' Wat zijn je hobby's in je vrije tijd? Waarmee ontspan jij je?'' ,,Mountainbiken! In de buurt van Alkmaar, waar ik woon, zijn een paar prachtige parcoursen. En ik ben dol op Nederlandsta lige muziek.'' De partij van Henk Krol heeft fi nanciële banden aangeknoopt met de steenrijkeondernemer Roel Praagman, meldde NRC gisteren. Praagman stelt tegen een symbo lisch bedrag kantoorruimte aan de Partij voor de Toekomst beschik baar in een villa in Den Dungen. Afgelopen najaar probeerde Praagman ook al een vinger in de pap te krijgen bij 50Plus. Hij werd toen in eerste instantie met open armen ontvangen. Uit een recon structie van die gesprekken door deze krant blijkt dat partijvoorzit ter Geert Dales vervolgens aan de noodrem trok. Maar ook dat in vesteerder Praagman vooral een bloedhekel kreeg aan oprichter Jan Nagel. Dales schreef achteraf strikt ver trouwelijk aan Nagel en Krol: ,,Hoe aanlokkelijk de contacten met ge fortuneerde (ex-)ondernemers ook zijn, ik zie ook grote risico's op pu blicitaire schade als we daar zonder grondig onderzoek op ingaan. Per soonlijk wil ik ook op geen enkele wijze geassocieerd worden met du bieuze figuren of geforceerde con structies.'' Keurig Henk Krol kent ook de bezwaren van Dales, laat hij weten. ,,Maar Praagman is in dit geval louter onze huurbaas. Ik heb hem niet gevraagd voor een functie binnen de partij en hij had een aantrekkelijk aanbod.'' Krol zag geen enkel beletsel. ,,Er is met ons keurig een contract op gesteld voor minstens een jaar, met de symbolische huursom van 1 euro per maand. En we zullen natuurlijk van deze overeenkomst melding maken in het geschenkenregister en in de boeken.'' Praagman (75) ziet weinig in ere voorzitter Jan Nagel. ,,Nagel is de grote rampenpiloot in het geheel. Een dictator. Hij vroeg of ik geld wilde doneren voor een 'pensioen legioen' dat moest opmarcheren naar het Malieveld. Toen ik er niks in zag, was het ineens klaar. Krol vond ik echter meteen een leuke man en een stemmentrekker.'' Volgens Nagel bleek in de ge sprekken met Praagman dat zijn vi sie over de pensioenen steeds meer afweek van het partijstandpunt en dat de investeerder het 'allemaal vooral deed voor zichzelf'. Nagel: ,,Toen ging het boek dicht. Ook Krol vond dat we met deze man niks meer te maken moesten hebben. Nu probeert Praagman zoete broodjes te bakken met Krol, ten koste van mij. Ik ben dan de vijand.'' Momenteel mag hij volgens Krol alleen huurbaas zijn van de Partij voor de Toekomst, maar Praagman zegt wel degelijk te willen meepra ten over de koers. Vooral in de pen sioendiscussie. ,,Maar Krol moet nu eerst zijn zaakjes op orde krijgen.'' GRONINGEN Bij een gasexplo- sie in een appartement in Gro ningen is gisteren de bewoon ster om het leven gekomen. Kort tevoren kwam bij de po litie een melding binnen dat ie mand een gaskraan zou hebben opengezet. Bij de explosie raakte de pui van de woning flink be schadigd. De woning maakt deel uit van een appartementencom plex van drie woonlagen. De an dere appartementen werden ontruimd. Volgens de brand weer lijkt de constructie van de rest van het pand intact, maar het is niet duidelijk wanneer de bewoners hun appartement weer in kunnen. De tuin van het Occo- hofje is magnifiek. Tijdens de Amster damse Open Tuinda gen komen dan ook altijd veel mensen kijken hoe prachtig deze historische tuin er bij ligt. Mijn verblijf kijkt uit op de tuin. En ook op de oude muur, die de tuin van de Hof van Barm hartigheid (zoals stichteres Cornelia Occo zelf het liefst haar Hof noemde) sinds jaar en dag afsluit. Een muur, die voor het grootste gedeelte schuilging on der wild groeiende struiken, en bovenop werd bedekt met een dikke laag mos. Maar ik spreek nu van een verleden tijd. Tijdens de nu gaande grote onderhouds beurt van de linkervleugel van dit achttiende-eeuwse gebouw is de oude muur ook aan de beurt gekomen. schoonmaak van de muur in, veertien dagen lang. Vanaf het eerste ogenblik werd mijn in tense nieuwsgierigheid gewekt. Want er kwam zoiets moois tevoorschijn, dat ik mijn ogen er niet meer van kon afhouden! Een stuk oud metselwerk met een soort art deco-achtig patroon werd ontbloot, waaraan nu dui delijk één deskundige heer zich behoedzaam ging wijden. Ik hing er vanuit mijn raam met mijn neus bovenop. Eerst werd de dikke vieze moslaag met spatel en waterspuit voorzichtig verwijderd, daarna werden de oude voegen zorgvuldig schoon- gepeuterd door dezelfde vakman. Mijn intense nieuwsgierigheids offensief zette ik in met een da gelijks zwaaibeleid vanachter mijn raam naar de specialist. Ver volgens vroeg ik toestemming om de vakman, die ik nu al enige tijd vanuit mijn raam volgde een paar vragen te mogen stellen. De koffiepauze is om. Jeffrey gaat weer verder aan Zijn Muur. En ik ga vanachter mijn raam weer op zijn handen kijken. Als een pre cieze manicure is hij nu bezig met de restauratie van de oude voegen in de muur, die met het prachtige gerestaureerde oude metselwerk van Jeffrey en zijn vakkundige kompanen weer in de oorspronkelijke oude glorie terugkeert. Ik kan sinds de op nieuw ontdekte schoonheid van de oude muur mijn ogen er niet meer van afhouden. En mocht u tijdens de Open Tuindagen de tuin willen bezichtigen, let dan ook even op die prachtige oude muur van de Hof van Barmhar tigheid, Het Occohofje! Het voordeel woensdag 13 mei 2020 Muu Zo maakte ik kennis met Jef frey Pannekeet, 37 jaar oud, zelf standig ondernemer met een driemanszaak, aangesloten bij de Vereniging van Nederlandse Voegers. Roel Praag man. foto roel VAN DER AA M Henk Krol (l) en Geert Dales zouden bij 50Plus Roel Praagman bui ten de deur hebben ge houden. FOTO ANP De Partij voor de Toekomst van Henk Krol gaat in zee met een Brabantse weldoener die eerder nog de deur werd gewezen door de top van 50Plus. Vooral voor zitter Geert Dales had grote be zwaren tegen de investeerder. Edwin van der Aa Den Haag Een heleboel vermaak voor de thuisblijvers! Van boeken tot aan wijnpakketten. BesteL nu op pzc.nL/thuis Een hels gedreun van een motor luidde de eerste grote I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 9