CORONAVIRUS Hernieuwde poging opening sportschool DOE MEER MET JE VAKANTIEGELD! of in3x 249.- NYNKE DE JONG kijk, klik, klaar of x 186.- of x of in3x 55.- Voor alle kijk, klik, klaar aanbiedingen: kijkshop.nl 6 Koop nu een TV betaal de laatste termijn in juli, tegen 0% rente met Philips 70PUS6504 4K Ultra Smart TV Philips 58PUS6504 Philips 550LED754/12 AMBILIGHT Philips 32PHS4503 Betaal gemakkelijk in 3 termijnen tegen 0% rente met in3 of veilig achteraf met Column Het Centraal Planbureau ziet geen reden om het leenstelsel voor studenten aan te passen. Het in 2015 inge voerde stelsel heeft geen invloed op de studiekeuze van scholieren. Jongeren kiezen nog net zo vaak voor een hbo-opleiding of een universitaire studie. Ook kinderen uit gezinnen met een laag inko men. De kloof waar een politieke meerderheid bang voor is - dat studeren iets zou worden voor de welgestelden, omdat zij hun kinderen beter financieel kunnen ondersteunen - blijkt ongegrond. Alles oké dus. Gemiddeld zo'n 100 tot 150 euro per maand. Een gegeven waar menig student zijn schouders over zal ophalen. De rente is toch laag. Alle afgestudeerden, tien jaar ouder en wijzer, laten bij het ho ren van dit nieuws een langge rekte 'neeeeeeeeeeee' horen. Want dat 'later' komt sneller dan ver wacht. En dat rentepercentage is inderdaad gunstig, maar een schuld blijft een schuld. Die kan je nog lang achtervolgen, bijvoor beeld wanneer je een hypotheek wilt aanvragen. Ook ik was zo'n sukkel die bijleende. Had ik het nodig? Nee, maar het werd me te gemakkelijk gemaakt. Heb ik bijzondere dingen met dat geld gedaan? Ik heb de Utrechtse Ook ik was zo'n sukkel die bijleende. Had ik het nodig? Nee... horeca ermee gesteund. Het geld dat ik later knarsetandend elke maand overmaakte naar DUO, had ik beter had kunnen besteden dan aan rosé en kaasstengels bij Café Ledig Erf. Maar ik had in ieder ge val nog een basisbeurs. De studen ten van nu moeten zich al in de schulden steken om te kunnen studeren. En die schuld loopt dus sneller op dan verwacht. Al die lenende studenten zijn over vijftien jaar hét huizen marktprobleem. Ze willen wel een huis kopen, maar ze zitten met die ellendige DUO-schuld die ze niet meer verborgen kunnen houden voor de hypotheekverstrekker. Daar zitten ze in hun huurhuis, zonder mogelijkheid om door te stromen en zo de huizenmarkt van het slot te halen. En elke maand wanneer ze een stukje van hun schuld overmaken, bonken ze met hun hoofd op tafel. Zoals wij, de ex-studenten, dat nu ook doen. Ja, dat leenstelsel was echt een goed idee. Van Rijn is bereid naar de branche te luisteren en wil de voorstellen voorleggen aan ex perts, maar hij laat in het midden of de sportscholen dan eerder open kunnen. Maar de invoe ringsdatum van 1 juni lijkt on waarschijnlijk, aldus de minister. Van Rijn: ,,Ik heb een goed ge sprek met de branchevereniging gehad. De sportscholen vervullen een belangrijke functie. Maar ze zijn ook teleurgesteld en dat be grijp ik. Ze hebben aangegeven dat er aanvullende maatregelen mogelijk zijn en ik ben bereid naar ze te luisteren en er advies over te vragen.'' De sportsector is verontwaar digd over het kabinetsbesluit dat sportgelegenheden nog tot 1 sep- tember gesloten moeten blijven. De sportscholen hopen dat con crete plannen over aantallen be zoekers en een streng schoon- maakregime helpen. De fitnessbranche, verenigd in NL Actief, wilde Van Rijn over tuigen dat met behulp van proto collen klanten veilig en verant woord kunnen sporten, met in achtneming van voorzorgsmaat regelen. Maar dat is vooralsnog niet gelukt. Vertegenwoordigers van de vechtsport, krachtsport en fit nessbranche hebben het kabinet al eerder via een brandbrief om 'zicht op overleving' gevraagd. 'De sportscholen gaan onderuit als zij nog ruim drie maanden lang de adem moeten inhouden', aldus vertegenwoordigers van de branche. Fitnessketen BigGym sleept de Staat voor de rechter om een einde te maken aan de gedwon gen sluiting. BigGym vindt dat de maatregelen 'disproportioneel' zijn en eist dat die worden opge heven. Volgens minister Van Rijn heeft 'iedereen het recht om naar de rechter te stappen'. De zitting in kort geding is op 20 mei. 1 i 1m 111 SAPHI-dashboard HDR10+ video-indeling 3 jaar garantie HDR10+ video-indeling Superscherp beeld met 4K 3 jaar garantie 3-zijdig Ambilight Met spraakbesturing 3 jaar garantie Pixel Plus HD Ultraslanke LED-TV 3 jaar garantie Klama. woensdag 13 mei 2020 GO ^0 @Nynke Tot je de rest van het nieuwsbericht leest: studenten zijn sinds de in voering van het leenstelsel wel meer gaan lenen. Sportscholen kunnen met aan vullende maatregelen komen om eerder dan 1 september de deuren te mogen openen. Dat zei minister Van Rijn (Medi sche Zorg en Sport) gistermid dag na afloop van een gesprek met de fitnessbranche. Edwin van der Aa Den Haag kijkshop.nl van 899.- voor 749.- van 588.- voor 559.- van 1699.- voor 1429.- van t99r- voor 164.-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6