Scheldekaders vallen over 18 centimeter hogere bankjes Fabrieken vinden Sasse supers als buren slecht idee 7 VERNIELINGEN VV HULSTERLOO VV Hulsterloo is het slachtoffer van een brutale inbraak en vandalisme. Afgelopen zondag werd een opslagruimte bij het voetbalveld in Nieuw Namen opengebroken. De vandalen lieten ook een drol achter. ,,Dit gaat iedere vorm van respect voorbij." Het hok werd opengebroken, de meterkast werd met verf bespoten en deuren werden beklad. foto's Alexander praet Een vrijwilliger van de voetbalver eniging was zondag rond 16.00 uur op het terrein. Hij trof een paar jongens aan, die hij vroeg om te vertrekken. Een paar uur later ging hij nog een kijkje nemen en vond een ravage in de container die voor opslag wordt gebruikt. ,,De deur was opengebroken en de daders vonden een spuitbus met verf. Ze hebben overal op ge spoten. Ook op de nieuwe deuren die voor de kleedkamers bedoeld waren", zegt bestuurslid Alexan der Praet. Wie de daders zijn, is niet bekend. Er is aangifte gedaan en Praet kan in ieder geval con stateren dat het puur om van dalisme gaat. ,,Er is niets ge stolen, maar dit geeft wel een heleboel over last." Zo zijn er putten in het voetbalveld ge schept en er is geknoeid met de sproei-installatie. ,,De kranen waren opengezet. Als de installatie droog draait, gaat die kapot. Gelukkig was de vrijwilli ger die het heeft ontdekt, er op tijd We proberen de leefbaarheid in het dorp te houden met de voetbalclub. Dit soort fratsen helpt daar niet bij bij." Eén van de daders liet in de opslagruimte ook een drol achter. ,,In coronatijd hier je behoefte doen, terwijl iedereen zo voorzichtig is, dat is de drup pel. Dit gaat ie dere vorm van respect voor bij." In decem ber werd er ook een raam inge tikt van het clubgebouw. ,,We proberen de leefbaarheid in het dorp te houden met de voet balclub en dit soort fratsen helpt daar niet bij." Op het sportpark in Hulst waren er de afgelopen tijd ook meldingen van vandalisme. SAS VAN GENT Het hoge woord is eruit, kunstmestfa- briek Rosier en producent van basischemicaliën Feralco gaan bezwaar aantekenen tegen de verhuizing van de supermark ten Albert Heijn en Lidl uit het centrum van Sas van Gent naar bedrijventerrein Sasse Poort naast beide bedrijven. Rosier is een onderneming die valt onder het Besluit Risico Zware Ongevallen (BRZO) waaraan strenge veiligheids- en milieueisen zijn verbon den. Het bedrijf vindt het daarom onverantwoord een winkelcentrum tegen de grens van de firma te plaatsen, heeft het gisteren in een persverkla ring laten weten. Volgens Ro sier en buurman Feralco zal door de verhuizing van de su permarkten de verkeerssitua tie rond Sasse Poort ook ver slechteren. De Terneuzense raadscom missie omgeving vergadert vanavond over verplaatsing van de winkels, waaraan nieuwbouw van woningen op de oude locaties van de super markten is gekoppeld. Rosier en Feralco dringen erop aan andere locaties voor de win kels te onderzoeken. TERNEUZEN Geen zicht en niet acceptabel. Bewoners van de Ter- neuzense Scheldekade zien de nieuwe zitjes aan de kust helemaal niet zitten. Waarom de huidige bankjes niet gewoon opknappen? De gewraakte zitjes maken deel uit van fase 5 van Plan Veerhaven. Het al jaren lopende project om de Terneuzense kust in de omgeving van de oude Veerhaven aantrekke lijker te maken. Vereniging Scheldekadebelangen is nu in het geweer gekomen tegen de nieuwe zitgelegenheden. Deze zouden het uitzicht op de Wester- schelde belemmeren. Met name de dichte rugleuning van hardhout is de bewoners een doorn in het oog. Te massief, te grof en met 91 centi meter veel te hoog. Liever zag de vereniging dat de huidige 73 centi meter hoge bankjes opgeknapt worden. Inspraak is geen veto Wethouder Frank van Hulle is niet van plan tegemoet te komen aan de bedenkingen van de omwonenden. ,,We zijn al heel lang met dit plan bezig en vanaf het begin hebben we steeds de omgeving meegenomen in de plannen. We moeten nu toch onderhand gaan aanbesteden. We kunnen niet steeds blijven wijzi gen. Inspraak betekent niet dat je een veto kunt uitspreken. En als je ziet wat een schepen er op de Schelde passeren, het is echt niet zo dat je die niet kunt zien omdat de bankjes iets hoger zijn." ,,Het maakt wel degelijk uit", zegt Wilmar Wullems, woordvoerder van Scheldekadebelangen. De open structuur die de bankjes nu heb ben, verdwijnt. Het worden vijf meter brede muren van hout waar we tegenaan kijken." Wullems hoopt raadsleden voor zijn stand punt te winnen. ,,En niet alleen omdat het voordeliger is om de hui dige bankjes te houden. We zijn echt niet tegen verfraaiing van de Scheldekade." woensdag 13 mei 2020 Ravage schokt bestuur voetbalclub Sophie Stockman Nieuw Namen De in de opslagruimte achter gelaten drol. -Alexander Praet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 46