'Om de duofiets werd bij wijze van spreken gevochten' Giraffen sieren erf van Hof Keizersweel Profielschets burgemeester 6 Personeel Cederhof verrast met traktatie Michiel Bouwman Tholen Het zijn overigens maar een paar voorbeelden uit het verlanglijstje waaraan de opvolger van Ger van de Velde moet voldoen. De nieuwe burgemeester moet het gezicht en zelfs een boegbeeld van de gemeente Tholen worden. Daarbij moet hij of zij 'tussen de mensen staan', weten wat er leeft en er zijn op momenten die er voor burgers toe doen. De laatste keer dat Tholen op zoek ging naar een nieuwe burge meester, zes jaar geleden, werden door sommige raadsleden duide lijke wensen geuit. Dat het een vrouw moest worden, vond Ro land van Tilborg (destijds SP). En dat ze geen lid moest zijn van een partij die op dat moment in de raad zat. Terwijl voormalig SGP- raadslid Peter Kraamer juist pleitte voor een burgemeester die 'eigen is met de christelijke iden titeit van de gemeente'. Bedrijfsleven Zulke uitingen werden gister avond niet gedaan, toen de pro fielschets werd overhandigd aan commissaris van de koning Han Polman. Die is opgesteld door alle partijen samen. Ze hopen wel op iemand met minimaal drie jaar ervaring in een leidinggevende functie, in bedrijfsleven, openbaar bestuur of bij een semioverheids- organisatie. Vrijdag staat de vacature in de Staatscourant. Geïnteresseerden hebben dan drie weken de tijd om te reageren. Daarna maakt Polman bekend hoeveel mensen sollici teerden en welke politieke achter grond zij hebben. Dat 'vrienden bedankt' sloeg op de 'Vrienden van den Berg', een stich ting die op verschillende manieren geld bijeen brengt waarmee leuke dingen worden betaald die ten goede komen aan de woonvoorzie ning voor mensen met een verstan delijke beperking aan de Rommers- walestraat in Goes-West. De naam 'Den Berg' is een overblijfsel van de vorige locatie in de binnenstad. Daar heette de woonvoorziening Tweede dipfoets De nieuwe duofiets is betaald door 'de vrienden'. Bij De Zuidwester in Goes hadden ze al een duofiets voor algemeen gebruik. ,,Maar daar werd bij wijze van spreken om gevoch ten'', zegt medewerkster Sandra Geertse. ,,Door het coronavirus kunnen de bewoners weinig meer doen. Geen bezoek aan hun ouders Door het coronavirus kunnen de bewoners weinig meer doen of een winkel en zelfs niet naar de dagbesteding. Dat is zo sneu. Hoe fijn is het dan om nog wél lekker een stukje te kunnen gaan fietsen?'' De elektrische duofiets zou ei genlijk pas later worden bezorgd, omdat één van de bestuursleden van 'de vrienden' tot een risico groep behoort en er daarom van wege corona niet bij kan zijn. ,,Maar de bewoners zaten er met smart op te wachten'', vertelt Marjan Leeu wenburg, die bij De Zuidwester over het bewegen gaat. ,,Daarom hebben we het toch nu al gedaan.'' Met allerlei initiatieven proberen ze er bij De Zuidwester het beste van te maken voor de bewoners. Zo speelde er al een draaiorgel op het terrein, traden er zangers en dj's op en kwam een topkok een lekkere maaltijd bereiden. ,,Vorige week kreeg ik het verzoek van één van de bewoners van de Dorpsstraat of de giraffen bij ons mochten staan", aldus Penney van der Borgt. Over die vraag hoefde de bewoonster van Hof Keizersweel niet lang na te denken: ,,Ik was sprakeloos. Het zijn zulke prachtige kunstwerken." Want dat de giraf fen van een heel bijzonder soort zijn, valt al van een afstandje op. Coronagevoelig zijn ze in elk geval niet, corrosiegevoelig misschien wel. Want waar zelfs exoten als de kamelen en kangoeroes op het hof allemaal van vlees en bloed zijn, be staat het giraffenstel helemaal uit staal. Maar hoe komen ze opeens bij Keizersweel terecht? De verklaring is heel simpel. De stalen langnekken zijn namelijk een 'overblijfsel' van wat een grootse Koningsdagviering had moeten worden in Wemeldinge. Eens in de vijf jaar pakken de buurtverenigingen daar stevig uit om er iets moois van te maken. Zo als de leden buurtvereniging 't Halve Durp. Zij zetten in hun vrije tijd deze drie meter hoge giraffen in elkaar. ,,Er waren eerst plannen om ze nog groter te maken", vertelt be denker Richard Reijerse. ,,Maar drie meter was ook wel groot genoeg." ,,Ze mogen in ieder geval tot vol gend jaar bij ons blijven staan", al- dus Van der Borgt. ,,Als Koningsdag weer wel gevierd kan worden. We moeten nog op zoek naar een defi nitief plekje op het hof. Maar voor nu staan ze hier goed." KAPELLE Als er één jaar is waarin j e niet zomaar voorbij kan gaan aan de Internationale Dag van de Verpleging, is het wel dit jaar. Alle harde werkers van Ce derhof in Kapelle werden daarom gisteren, op de verjaardag van Florence Nightingale, getrak teerd op boluscakejes in de vorm van een hartje. De traktatie is afkomstig van Trainews Media, de uitgever van de lokale Scheldepost. Mede om dat Cederhof een trouwe klant van de uitgever is, besloot het be drijf alle medewerkers en vrijwil ligers gisteren te verwennen. De verrassing werd positief ontvan gen in het Kapelse zorgcentrum. 'Een super leuke traktatie', re ageerde Cederhof Zorg en Wel zijn op haar Facebookpagina. woensdag 13 mei 2020 Tholen zoekt een boegbeeld Marjan Leeuwenburg (met zonnebril) op de nieuwe duofiets samen met bewoner Reico. foto cynthia cats Wie rond november aan wil tre den als burgemeester van Tho len, kan daarvoor bijna gaan solliciteren. Kandidaten moe ten wel aan een paar eisen vol doen: ervaring hebben met lei ding geven, natuurlijk gezag uitstralen en de eigenheid van de Thoolse dorpen begrijpen. Vrienden bedankt! Vrienden be dankt!...' De bewoners van De Zuidwester in Goes konden gis teren hun geluk niet op. Luid zin gend namen ze een nieuwe duo- fiets in ontvangst. Rob Paardekam Goes 'Huize den Berg'. -Sandra Geertse, medewerkster bij De Zuidwester Raadslid Henk Geluk (rechts) overhandigt de profielschets aan Han Polman, commissaris van de koning. Het begint steeds meer op een dierentuin te lijken bij Hof Kei zersweel. Na honden, paarden, Pavlov-kippen, struisvogels, ka melen en kangoeroes hebben Peter de Vos en Penney van der Borgt er in Wemeldinge weer een bijzondere dierensoort bij. Sinds kort sieren twee levens grote giraffen het erf van de boerderij. Willem Adriaansens Wemeldinge Bij Hof Keizersweel in Wemeldinge staat een stel bijzondere die ren. FOTO CYNTHIA CATS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43