I 'Echt hartstikke lief, maar we doen gewoon ons werk' 7 VOLKSTUINENCOMPLEX OPLEVING KAASKENSHOF Of corona er iets mee te maken heeft? Ze hebben bij Kaaskenshof géén idee. Maar voor het eerst sinds jaren zit het volkstuinencomplex in Zierikzee weer nokkievol. Tot grote vreugde van de tuinders. ,,Ik hoef de hele week niet meer te klapperen." E \1,- V». Li I aandag werd de laatste leegstaande tuin om geploegd. Die ligt er I spic en span bij voor de nieuwste huurder. Het is lang ge leden dat alle 110 volkstuinen op het complex aan de Zierikzeese Van Veenlaan bezet waren. ,,Dat is misschien al wel een jaar of tien geleden", rekent volkstuinder Huib Kuijten in de gauwigheid te rug. Met als absoluut dieptepunt de tijd dat er misschien wel 20 tuinen onaangeroerd bij lagen. ,,Dan wor den we wel wat ongerust", zegt se cretaris Bram van Assen van volkstuinvereniging Kaaskenshof: ,,Als je de tuinen niet verhuurt, moet je ze toch bijhouden." Doe je dat niet, dan staan ze binnen de kortste keren vol met vuulte. Kan Kuijten, met nog een stuk of zes harde werkers van de volkstuinen club, wéér met de trimmer (,,Ik noem dat een klapper") aan de gang op de percelen die niet van hen zelf zijn. ,,Lege tuinen zaaien we met klaver in. Die hoef je dan nog maar één keer per jaar te klap peren. Dat scheelt een hoop werk." Die zorg is nu voor even voorbij. ,,We hebben zelfs een wachtlijst", vertelt Van Assen. ,,Van twee of drie man. Dat is bizar. Hoe dat komt? Zeg het maar. Je zou inder daad haast denken dat het door co rona komt. Ik weet ook niet of er sprake is van een landelijke trend, maar we vinden het wel leuk als het vol zit. Dat zorgt voor een beetje reuring." Het sfeertje op Kaaskenshof is doorgaans heel goed. Er worden volop gewassen en zaden uitgewisseld. Tips en tricks gaan grif van de hand. Met bewondering wordt gekeken naar de kunsten van 'vaklieden'. En op de mensen die het onkruid welig laten tieren, wordt gemopperd. ,,In het verleden zijn er zelfs weleens We hebben zelfs een wachtlijst. Dat is bizar mensen van het terrein af gegooid. Die kwamen er helemaal nooit naartoe. Dat schiet natuurlijk niet op." Een beetje roefelen Verder gaat iedereen op Kaaskens- hof lekker z'n eigen gang. De één doet vooral in bloemen. De ander in groenten en fruit. Er zijn er ook die de tuin gebruiken als plek om lekker rond te hangen en als speel plek voor kinderen. Voor 25 euro heb je een jaar lang een tuin van 200 vierkante meter tot je beschik king. Riant, al moet je het er wel zonder voorzieningen als elektri citeit en waterleiding doen. Maar het is heerlijk, vindt Van Assen - die er al een jaartje of 20 tuiniert. ,,Een beetje roefelen in de grond. Bezig zijn. Ik heb helemaal geen zin om de hele dag op de bank te liggen." Ook Kuijten is al jaren op Kaas- T-TVV; kenshof in de weer. Zijn dubbele tuin is één grote snoepwinkel voor mensen die graag groenten en fruit eten. Tig soorten sla en pa prika, andijvie, spinazie, erwten, tomaten, komkommers, spitskool, aardbeien en gele frambozen staan strak in het gelid opgesteld. Hou je het een beetje bij, dan is dat vol gens Kuijten helemaal niet zo veel werk. Lachend: ,,En je bent lekker bezig. Anders zit ik thuis ook maar het vrouwtje te vervelen. Dit vind ik leuk, dus zo lang ik kan ga ik hier mee door." kundigen in deze coronatijd te steunen. Julie (5) en Aylin (2), dochters van Good Gift-mede werkster Nikita Lensen uit Axel, reikten de gift uit. ,,Wat super lief!", reageerde Ina spontaan. Geschenk Het was zeker niet het eerste ge schenk dat medisch personeel van ZorgSaam kreeg sinds de uit braak van het coronavirus in Ne derland eind februari, begin maart. Pizza's, spareribs, bloe men, applaus van andere hulp verleners. Het maakte het gebaar van Stichting Wees Good Gift er niet minder om. ,,Hartstikke mooi, steeds weer, maar", toonde Ina haar nuchtere kant, ,,het is ook haast beschamend. Zeker toen ernstig zieke Covidi9-pa- tiënten uit Brabant hier kwamen, was het alle hens aan de dek, maar we doen gewoon ons werk." Spelregels De uitbraak is nog niet over, be seffen de verpleegkundigen. ZorgSaam kon vrijdag de 'laatste' coronapatiënt uitzwaaien, twee 'nieuwe' volgden al snel. Voor al les hopen Ina, Silvia en Naomi dat mensen de spelregels blijven vol gen en de gewone zorg snel vol ledig kan worden hervat. Voor de patiënten is dat belangrijk én voor de inkomsten van het zie kenhuis. Ontstaan er financiële tekorten, dan hopen de verpleeg kundigen ook op steun. Voor het ziekenhuis in Terneu- zen mocht Ina met collega's Sil via van Straten en Naomi van der Hooft een grote bak bedank- kaartjes, tekeningen en gedich ten in ontvangst nemen. Stich ting Wees Good Gift zette de actie landelijk op om verpleeg- woensdag 13 mei 2020 SD Alle 110 tuintjes na jaren weer bezet Esme Soesman Zierikzee - Bram van Assen, secretaris Huib Kuijten werkt met liefde in zijn moestuin en dat is aan zijn tuin te zien. Noem een groente en hij heeft het staan. Secretaris Bram van Assen van Kaaskenshof. FOTO'S ERNESTA VERBURG 'Terug naar normale tijden' dat is waar ZorgSaam-ver- pleegkundige Ina Augustinus op hoopt. Het was gisteren, de Dag van de Zorg op de 200ste geboortedag van de Engelse oerverpleegkundige Florence Nightingale, toch nog even anders. Harmen van der Werf Terneuzen Verpleegkundigen Naomi van der Hooft, Ina Augustinus en Silvia van Stra ten (vlnr) nemen op gepaste afstand kaartgeschenken in ontvangst van Ni kita Lensen van Stichting Wees Good Gift en haar dochters Julie en Aylin. FOTO ANNE HANA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42