Plantenbakken en fietsen weg Eitjes van de bontbekplevier zijn verdwenen in de golven Kruispunt moet veiliger, maar PvdA wil dat anders doen dan gemeente Fusie tennisclubs wordt een ellenlange tiebreak 6 VIER VRAGEN AAN FRANK BIJLEVELD We vragen mensen om zo veel mogelijk rechts te lopen Samen met andere vrijwilligers en medewerkers van Het Zeeuwse Landschap hoopte Boot dat het voor het eerst in zeker tien jaar zou lukken een nest van deze bedreigde vogelsoort uit te laten komen. Speciaal ter bescherming hadden ze twee weken terug een kooi over het nest gezet zodat het moeilijker was voor rovers de ei eren te stelen. Kraaien, meeuwen en vossen hebben het namelijk voorzien op eieren in nesten. Maandag ging Jos Boot samen met een andere vrijwilliger van de Vogelwerkgroep Walcheren het nest inspecteren. Want elk Ook twee andere nesten van de bontbekplevier bij Oranjezon zijn leeg moment konden de eieren uitko men. Tot hun teleurstelling zagen ze eieren noch een nest. Uit beelden van een bewa kingscamera blijkt dat het zon dagmiddag weggespoeld is toen de vloed zeer hoog kwam. Boot: ,,Het lag best hoog op het strand, maar niet hoog genoeg voor een springvloed. Als het twee meter verder had gelegen, was het er nu nog geweest." Ook twee andere nesten van de bontbekplevier bij Oranjezon zijn leeg. ,,Die waren niet beschermd met een kooi. Binnen een paar dagen waren de eieren al geroofd. Vermoedelijk door grote vogels als kraaien of meeuwen." Doorzetters Boot hoopt en verwacht dat de bontbekplevieren opnieuw gaan nestelen. ,,Want het zijn doorzet ters. Zodra we nestjes vinden, gaan we ze beschermen met kooien. Want dat is toch wel de les. Ze hebben bescherming tegen rovers nodig." Om het voor fietsers veiliger te ma ken, mogen auto's vanuit twee richtingen niet meer het kruispunt gebruiken om van Middelburg naar Vlissingen te rijden. Door dat te verbieden, zullen auto's en fietsers elkaar niet meer kruisen en juist dat leidde tot gevaarlijke situaties en tot een dodelijk ongeval vorig jaar. Verkeer uit de Stromenwijk en 't Zand zal daardoor meer gebruik maken van wegen door de wijken, zoals de Langevieleweg, Banckert- Verkeer zal meer gebruik maken van wegen door de wijken plein, Koudekerkseweg en de Oos- terscheldestraat, waarschuwt de PvdA. En dat zijn nu net wegen die de laatste jaren veiliger zijn ge maakt en de komende jaren nog worden aangepakt, bijvoorbeeld door de snelheid te verlagen naar 30 en fietsers en auto's op dezelfde weg te brengen. Als op die wegen meer auto's gaan rijden, wordt het voor fietsers mogelijk weer minder veilig, vreest de PvdA. De PvdA is het niet eens met de afsluitingen en wil weten of alter natieven zijn onderzocht. Als het gevaar vooral komt doordat auto's en fietsers elkaar kruisen omdat ze bij het verkeerslicht tegelijk groen krijgen, moet dat veranderen: geef ze niet tegelijk groen, stelt de partij. Overigens is dat ook één van de aanpassingen die de gemeente gaat invoeren. Zij wil voor de zomer be ginnen met de herinrichting van de Poelendaeleweg en na de zomer met de aanpassing van het kruis punt met de Nieuwe Vlissings- eweg. Het werk moet voor de win ter klaar zijn. CDA, POV en PvdA vragen zich af waarom een nieuw tennispark de ontwikkeling van bedrijventerrein Baskensburg in de weg zit. Ze hoor den eerder dat de Vlissingse tennis clubs LTC De Schelde en LTC DOS en TC Souburg een aantal door de gemeente aangedragen alternatieve locaties afwezen. De leden van de drie fracties willen de redenen van die afwijzing weten en vragen het college of het nog meer geschikte lo caties op het oog heeft. Mocht dat zo zijn dan is de vervolgvraag of er al ideeën zijn voor de invulling van de drie vrijkomende tennisaccommo- daties. De drie oppositiepartijen willen weten of een plek aan de Vredehof laan, na vertrek van Gemeentewer ken, of een plaats op Vrijburg opties zouden kunnen zijn. Over de Ge meentewerkenlocatie hebben de tennisclubs nog niet nagedacht, maar Vrijburg zien de clubs niet zit ten. ,,Te afgelegen en te winderig", stelt voorzitter Frank Passchier van De Schelde. woensdag 13 mei 2020 WA De bontbekplevier moet met lede ogen toezien hoe de eieren uit haar nest spoelen. FOTO HET ZEEUWSE LANDSCHAP Plantenbakken weghalen, fiet sen buiten de winkelstraten par keren, kledingrekken zo dicht mogelijk tegen de winkelpui zet ten en winkelend publiek dat zo veel mogelijk rechts loopt. De Vereniging Ondernemers Mid delburg (VOM) werkt hard aan een binnenstad die anderhalve- meterproof is. Maurits Sep Middelburg Voorzitter Frank Bijleveld van de VOM hoopt dat het weer drukker gaat worden en verwacht dat ook wel, nu de scherpe kantjes van de coronaregels worden afgehaald. „Maar het moet wel veilig blijven voor iedereen", benadrukt Bijleveld, tevens eigenaar van kledingwinkel View 49 in de Langeviele. j Hoe gaan jullie daarvoor zor gen? I „Door ruimte te creëren. De Lange Delft is breed genoeg, maar in de Langeviele halen we alle plan tenbakken weg. Ondernemers zet ten zo weinig mogelijk spullen bui ten, en zo dicht mogelijk tegen de winkel. Dat geldt voor alle winkel straten. We vragen winkeliers ook om na elf uur niet meer met de auto door de winkelstraten te rijden." 2 Donderdag, als het markt is, en zaterdag zetten jullie vrij willigers in die mensen gaan attenderen op de regels en op hun gedrag. Wat moeten wij als klanten doen om voor een ander- halvemeterproof binnenstad te zorgen? ,,Het belangrijkste is begrip tonen en meedenken. We vragen bijvoor beeld om na elf uur 's ochtends zo min mogelijk met de fiets de stad in te gaan, maar die buiten de winkel straten te parkeren en via andere routes naar de plek te rijden waar je moet zijn. Dat scheelt heel veel loopruimte en helpt dus om ander halve meter afstand te houden. We vragen mensen ook om zo veel mogelijk rechts te lopen en alleen de straat over te steken naar de winkel waar je moet zijn." 3 In Middelburg kun je twee rondjes lopen: Langeviele- Plein 1940-Geeregebied- Langeviele en Markt-Lange Delft- Koorkerkplein-Nieuwe Burg- Markt. Komt er eenrichtingsver keer in de winkelstraten? ,,Nee, dat niet. Er komen ook geen pijlen die de richting aangeven. Dan zouden mensen een hele -Frank Bijleveld, voorzitter VOM ronde moeten lopen om net naar die ene winkel te kunnen. Ander zijds vragen we mensen dus wel om rechts te houden." 4 Klopt het dat de winkels lan ger opengaan om de drukte te verspreiden? ,,Daar hopen we deze week duide lijkheid over te geven. We houden een enquête onder de onderne mers om de bereidheid te peilen. Als we 's avonds langer open blij ven, mensen meer gespreid komen winkelen en we toch dezelfde omzet halen, is dat goed voor ie dereen. Want vergeet niet, als het te druk wordt op straat en in de winkels, en dus de gezondheid in het geding komt, heeft de burge meester de bevoegdheid om de winkels te sluiten. Dat is vervelend voor ons maar ook voor de klanten. Daarom vragen we om begrip en gezond verstand. We kunnen dit samen doen." Het nestje met vier eitjes van de bontbekplevier op het strand bij Oranjezon is verdwe nen. Het is afgelopen zondag tijdens springvloed wegge spoeld, aldus een enigszins aangeslagen Jos Boot van de Vogelwerkgroep Walcheren. Emile Calon Vrouwenpolder Veiliger en beter moet het drukke kruispunt op de Nieuwe Vlissingseweg en de Poelen- daeleweg in Middelburg zeker worden, vindt ook de PvdA. Maar niet zoals de gemeente dat wil doen: ,,Wij vrezen de ge volgen van de voorgenomen af sluitingen." Maurits Sep Middelburg De drie tennisverenigingen in de gemeente Vlissingen denken al jaren over een eventuele fusie. Ze spraken ook over mogelijke locaties voor een nieuwe ac commodatie. Drie oppositiepar tijen vragen B en W, die Bas- kensburg afwezen als vesti gingsplaats voor een tennis park, of de fusie nog in beeld is. René Hoonhorst Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30