Woesti n h Opnieuw gedode hond gevonden in Middelburg Bastaardsatijnrupsen krioelen op Neeltje Jans Overstroming gevreesd bij nieuw recreatiepark 2 JAN VAN DAMME Column DE STELLING Vandaag: Voor mij is een bezoek aan een attractie park nog te vroeg Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters PLASTIC FOLIE MAAKT CORONAPROOF KNUFFELEN MOGELIJK Fietser gewond bij aanrijding op N59 Politie beukt deur van woning in MIDDELBURG Provincie: mogelijk een minimeevaller Lichtenberg: ,Het beestje was zo verminkt. We konden in eerste in stantie niet eens vaststellen of het om een hond of een kat ging. Uit nader onderzoek blijkt het om een klein type hond te gaan met een witte vacht, maat shih tzu. Hier is een dierenbeul aan het werk ge weest. Het is walgelijk en triest. Lichtenberg is bezorgd omdat eerder, op 20 april, in het Arneka- naal in Middelburg ook al een ge dode hond werd gevonden. De Staffordshire terriër (of kruising er van) had een ingeslagen kop. Lich tenberg: ,,Wellicht is dit het werk van dezelfde persoon. Dit water staat in verbinding met de vindplek van de Staffordshire en de resten van het hondje liggen al langer in het water. Ik maak me zorgen over of er nog meer komt." Lichtenberg heeft de dierenpoli- tie ingeschakeld. ,,Ik heb ze getipt omdat de twee zaken misschien aan elkaar gekoppeld kunnen wor den. Over de andere hond hebben wij inmiddels tientallen tips bin nengekregen, die we hebben door- Ik maak me zorgen overofernog meer komt gespeeld naar de politie. Hopelijk kunnen zij achterhalen door wie deze honden zijn vermoord en komt daarmee een einde aan dit soort gruwelijke vondsten." De bastaardsatijnrups is weer op gedoken op Neeltje Jans. De dier tjes - die bij aanraking jeuk, huid uitslag en irritatie aan ogen en luchtwegen kunnen veroorzaken - zijn er vroeg bij dit jaar. Rijkswater staat heeft ten noorden en zuiden van de Oosterscheldekering en op Neeltje Jans waarschuwingsborden geplaatst. In voorgaande jaren gebeurde dat ook, soms zelfs al voordat de rupsen opdoken, maar meestal is het pas eind mei of begin juni nodig. Waarom de rups dit jaar eerder is opgedoken, durft woordvoerder van Rijkswaterstaat Edwin de Feij- ter niet te zeggen. De rupsen komen veel voor in Zeeuwse duingebieden. In de ge meente Veere hebben zich bij de huisarts ook al enkele mensen ge meld met klachten. Volgens een woordvoerster van de gemeente is de kans echter klein dat die klach ten herleid kunnen worden naar rupsen in duingebieden langs de Walcherse kust. ,,Bij ons zijn nog geen meldingen binnengekomen." Dat stelt de Statenfractie van de SP in schriftelijke vragen aan het dage lijks provinciebestuur. 'Is het col lege het met de SP eens dat het niet nodig zou moeten zijn dat eigena ren en gebruikers van nabijgelegen vakantiehuizen vrezen voor de wa terveiligheid van 1700 huizen en 7000 toeristen?', vraagt Statenlid Sylvia Tuinder. Het risico op een overstroming zou zijn ontstaan doordat een deel van de binnendijk langs de Zwarte Polder is verzwakt. Asbesthoudende grond Tuinder vraagt ook of de provincie op de hoogte is van een melding dat voor het park in aanbouw asbest houdende grond zou zijn gebruikt. Het lijkt haar niet de bedoeling dat toekomstige vakantiegangers daar aan worden blootgesteld. Ze wil weten of de Zeeuwse Milieudienst RUD zijn controlerende taak wel goed heeft uitgevoerd. Eindelijk, verzuchtten we twee maanden geleden. Na bijna een jaar dat we onze pa raplu niet hadden hoeven uitklap pen, zag het hobbelige weiland achter onze Noordweg er weer sap pig uit. De poelen zijn daarin de graadmeter. Ze waren tot de rand gevuld. Hè hè. plantende boeren zich wekenlang in stofwolken hulden, zagen we de bui hangen. Dat kon niet goed gaan. Zon en harde wind, en in de weers vooruitzichten nog steeds geen re gen van betekenis. Gisteren vielen de natuurpoelen opnieuw droog. Zandbakken, meer konden we er niet van maken. En ons leven is al zo opgedroogd. Mondkapjes, ic-alarm, voetgroeten, handontsmetting, quarantaine, skypeknuffelen, thuiswerken, niet uit eten. Geen school, theater, sport of muziek. Na alle goede wil en be grip uit de beginperiode begint nu het ongemak te overheersen. On vrede, onrust, ongeduld. Zeker nu het coronavirus bedwongen lijkt en we ons al gauw weer het heertje wanen. Laatst reed ik langs de milieu straat in Serooskerke. Ik moest er bij een naastgelegen grasmaaier verkoper zijn omdat mijn kanten maaier het had begeven. Voor het terrein met de glas-, puin-, metaal-, papier- en gipsbakken gold bijna een uur wachttijd. Een onafzien bare rij auto's met aanhangwagens vol bouwresten en gerooid groen slingerde zich over het bedrijven terrein. Verhitte hoofden uit de ra men, zwaaiende vuisten. Er zijn vast leukere baantjes te bedenken dan verkeersbegeleider. Ik hoefde gelukkig niet achter aan te sluiten. Het tafereel was niet hoopgevend. Een pandemie is ernstig, daar wil len we best rekening mee houden en pas op de plaats maken. Maar het moet wel leuk blijven. Gisteren las ik in deze krant dat agenten in de huidige coronatijd met opvallend meer agressie en geweld te maken hebben. Korte lontjes alom. Dat is geen fata morgana. Na alle goede wil en begrip, begint nu het ongemak te overheersen woensdag 13 mei 2020 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik wil altijd wel thuiswerken 646 stemmen KOM OP HENK, HET IS JE SCHOONMOEDER.' NU BEN JIJ NIEUWERKERK Een fietser is gistermid dag op de N59 bij Nieu- werkerk gewond geraakt nadat hij werd aangere den door een personen auto. De aanrijding ge beurde rond 14.45 uur op de kruising met de Oude polderdijk, tussen Nieu- werkerk en Zierikzee. De fietser, volgens de politie een oudere man, is met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Een gedeelte van de N59 is gistermiddag afgeslo ten geweest en het ver keer werd omgeleid via parallelwegen. GOES De politie heeft gister ochtend in Goes de de deur van een huis aan de Wilgenstraat ingebeukt. De bewoonster had psy chische hulp nodig maar weigerde de deur open te doen voor hulpverle ners. Het voorval ge beurde rond tien uur. Po litieagenten - die om as sistentie waren gevraagd - trokken uit voorzorg overalls aan om mogelijke besmetting met het coro navirus te voorkomen. Ze vroegen de bewoonster van het appartement in Goes-Zuid meermaals de deur open te doen. Toen ze dat niet deed, is de deur ingebeukt. Eenmaal binnen, maakte de be woonster geen stampij. Ze is naar een zorginstel ling gebracht. Aandeelhouders van de Nederlandse Water- schapsbank krijgen over 2019 55 miljoen euro uitgekeerd. De provincie Zeeland heeft ook aan delen in de Water- schapsbank, maar rijk zal ze er niet van wor den. Zeeland heeft na melijk maar 0,11 procent van de aandelen en dat levert 33.188 euro op. En zelfs dat is nog maar de vraag. Vanwege de coronacrisis wordt het bedrag voorlopig niet uitgekeerd. Op zijn vroegst pas na 1 okto ber. Blijkt tegen die tijd dat het onverantwoord is dat geld uit te geven, dan gebeurt het toch maar niet. Jolanda Lichtenberg van Stich ting Dierenwelzijn Walcheren maakt zich zorgen nu voor de tweede keer in korte tijd een ge dode hond is gevonden. Maan dag werd in de Binnenhaven ter hoogte van de rechtbank een hondje gevonden dat was ont hoofd en waarvan de pootjes ontbraken. Wendy de Jong Middelburg -Jolanda Lichtenberg, Stichting Dierenwelzijn Walcheren Kijk op de site bij /video Afschuw over honden: 'Er is een dierenbeul actief' Wendy de Jong Neeltje Jans Eigenaren van vakantiehuizen rondom Roompot Beach Resort in Nieuwvliet zijn bang voor overstromingen omdat een bin nendijk is verwijderd voor de in gang van het recreatiepark. En toekomstige vakantiegangers zouden op het park moeten vre zen voor asbest in de grond. Ernst Jan Rozendaal Nieuwvliet Nadat eggende, zaaiende en Zo is de woestijn terug. Verschraling. Verwoestijning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2