Zeeland aast weer op miljoenen Europees geld ZEELAND 3 «a \VV\\ 1» v VV l'. -4. W rflk graag weer met bodytraining be ginnen." Alex van Dongen (28) uit Middel burg is bezig met gewichten. ,,Spor- Ik wilde mijn oude schema weer oppakken, maar dat is nog te zwaar ten is voor mij noodzakelijk. Ik ben in november geopereerd, omdat ik gewicht moest verliezen. Ik was heel lekker begonnen, maar toen kwam het coronavirus, en ging de sportschool dicht. Ik ben in de tus sentijd wel actief geweest op de mountainbike, maar krachttraining was niet mogelijk. Dat heb ik echt gemist." Van Dongen begrijpt dat de sportscholen nog niet open mogen. ,,Je zit met veel mensen op een kluitje: je zweet en je ademt snel. Dan is de kans op besmetting gro- ter. Ik ben heel blij dat er nu een op lossing gevonden is. Sporten in de buitenlucht heeft ook wel iets. Ik ben van plan om vanaf nu weer twee of drie keer in de week te gaan sporten." De Middelburger merkt dat het even geleden is dat hij met de ge wichten in de weer geweest is. Hij lacht. ,,Ik wilde mijn oude schema weer oppakken, maar dat is nog te zwaar. Ik moet even een stapje te rug." Corine den Engelsman (55) uit Middelburg heeft de afgelopen twee maanden niet stil gezeten. Ze deed drie keer per week bodytrai ning in de woonkamer. Met haar conditie is niets mis, maar thuis sporten kan niet tippen aan het sporten in de sportschool. Den Engelsman miste de gezellig heid. ,,We hebben een heel leuke groep. Het is heel leuk om iedereen weer te zien. Normaal gesproken dronken we altijd koffie na afloop. Dat kan nu niet, maar bijkletsen gaat wel." Een beetje spanning voelt Den Engelsman ook, vanwege het coro- navirus. ,,Maar toen ik foto's van het terrein zag, was ik overtuigd. De sportschool heeft het goed gere geld. Iedereen heeft een eigen mat: zo weet je zeker dat iedereen een stuk uit elkaar blijft. Dat vind ik een prettig idee." Sportscholen gaan overigens maatregelen presenteren in de hoop eerder de deuren te kunnen openen. Minister Van Rijn (Medi sche zorg) zei gisteren na een over leg met de fitnessbranche dat hij bereid is naar hun voorstellen te luisteren. Tussen 2014 en 2020 heeft Europa 1 miljard euro geïnvesteerd in ver nieuwende economische projecten in Zuid-Nederland. Volgens de re centste cijfers is daarvan 118 miljoen euro in Zeeland terechtgekomen. Aqua Valley - vernieuwingen om de aquacultuur in Zeeland te ver sterken en te verduurzamen - wordt als een van de 'icoonprojec ten' bestempeld. Europa heeft ook een financiële injectie gegeven aan het onderwijs- en kennisproject Campus Zeeland. Kompas Om ook de komende jaren in aan merking te komen voor een bij drage uit het Operationeel Pro gramma voor Zuid-Nederland (OP-Zuid) moet bij Europa eerst een Regionale Innovatie Strategie (RIS) worden opgesteld. Dat is een document waarin beschreven staat waarop Zeeland, Noord-Brabant en Limburg van 2021 tot en met 2027 willen inzetten. Het dagelijks pro vinciebestuur heeft dit 79 pagina's tellende 'kompas voor innovatie in Zuid-Nederland' gisteren naar de Staten gestuurd. Dat is niet een concreet verlang- lijstje, maar meer een 'houtskool- schets' waarover goed is overlegd met de Economic Board Zeeland, Impuls Zeeland, kennisinstellingen en de gemeenten Goes, Middel De provincie wil wederom 118 miljoen euro aan EU-geld binnenharken burg, Terneuzen en Vlissingen. Van elk project dat wordt ingediend, be taalt het bedrijfsleven zelf de helft, Europa draagt 35 procent bij en de provincie 15 procent. Voor haar bijdrage heeft de pro- vincie de komende drie jaar telkens ongeveer 1 miljoen euro apart gezet, maar dat is nog maar een deel van die 15 procent, geeft gedeputeerde Jo-Annes de Bat (CDA, financiën) aan. Hij durft niet te voorspellen of de komende zeven jaar een verge lijkbaar bedrag kan worden bin nengehaald als de 118 miljoen euro uit de afgelopen periode. Wellicht vallen Europese fondsen lager uit als gevolg van de Brexit. Anderzijds is niet ondenkbaar dat Brussel meer wil inzetten op regio's en minder op stedelijke gebieden. Hoe populair de Brusselse fond sen zijn, blijkt wel uit de openstel ling van de Europese landbouw subsidies POP-3 in 2019. Zowel bij de categorieën 'Fysieke investerin gen' als 'Fysieke investeringen wa- ter' werd in Zeeland aanzienlijk meer geld aangevraagd dan be schikbaar was. Om alle 172 goedge keurde aanvragen te kunnen hono reren, heeft het dagelijks provincie- In Zeeland werd meer geld uit de Europese fondsen aangevraagd dan beschikbaar was bestuur gisteren besloten de pla fonds voor die regelingen met in to taal ruim 560.000 euro te verhogen. Daarmee is voorkomen dat be schikbaar Europees geld bleef lig gen. woensdag 13 mei 2020 sport op zijn eigen mat V V V V -v: J. r> '-■.■S y':/ x y .y A T i J Kijk op de site bij /video Zeeuwse sportscholen verhuizen naar buiten Een les bodytraining op het parkeerterrein van de Middelburgse sportschool Zeeland Gezond. foto boaz timmermans - Alex van Dongen Vanaf 2014 is voor 400 projec ten om de Zeeuwse economie te vernieuwen in totaal 118 miljoen euro aan Europees geld binnen- geharkt. Het streven is dat de komende zeven jaar te evenaren Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 27