c* voor de supermarkt Dagattracties klaar voor 'coronaproof' heropening iw Zeeuwse trekpleisters wachten op een datum Gert de Vos uit Goes Gert-Jan Ridderbos De Vlissingse muzikanten Hans van der Werf (l) en Jos Houtzager- vormden gisteren een gelegenheidsduo om medewerkers van de Jumbo en Lidl in hun Woonplaats een bijzondere serenade te brengen. Ze vinden dat ook zij, net als medewerkers uit de zorg, extra waardering verdienen. zeeland 7 Achter de schermen wordt hard gewerkt om de zaken op orde te krijgen. Daarbij gaan de attracties niet overhaast te werk en in goed overleg met de gemeenten, bena drukken ze. Die hebben de sleutel in handen. Probleem is dat geen enkele dagattractie exact hetzelfde is en er dus geen pasklare handlei- ding voorhanden is. Maatwerk is nodig om de algemene richtlijnen tegen de verspreiding van het co ronavirus toe te passen. Neem Bambini, de grote indoorspeeltuin in Vlissingen. ,,Ik weet niet precies waar wij onder vallen. Maar ik heb al een heel plan geschreven hoe wij het in Bambini willen gaan rege len", zegt eigenaar Corné Seijner. ,,Wij hebben 2000 vierkante me ter, dus we kunnen best wel wat mensen veilig binnen hebben." Tropical Zoo Het protocol van de landelijke Club van Elf, 'Veilig Samen Uit', heeft drie pijlers: anderhalve meter afstand tussen huishoudens, vol doende en heldere informatie en extra hygiënemaatregelen. De an- derhalvemeterregel heeft meer ge volgen dan het plakken van wat pijlen en lijnen op de vloer. Het Ar- senaal in Vlissingen gaat met re serveringen en tijdvakken werken om de bezoekersaantallen te dose ren, zegt woordvoerder Dennis Castel. Ook andere Zeeuwse at tracties willen een dergelijk sys teem toepassen, zoals de Club van Elf adviseert. Ook Berkenhof Tropical Zoo in Langeweegje heeft een plan inge diend bij de gemeente dat aansluit op het protocol dat de grote attrac ties, waaronder de Nederlandse dierentuinen, hanteren. ,,We heb- Ik heb al een heel plan geschreven hoe wij het in Bambini willen gaan regelen ben gekeken hoe we dat op onze eigen locatie kunnen toepassen", zegt Jeroen Antes. ,,We hebben onze aanpassingen gedaan, zoals alle ondernemers dan doen." Het wachten is dus op een datum. Dat geldt ook voor Deltapark Neeltje Jans. Voor musea bestaat een landelijk protocol. Wie daaraan voldoet mag weer bezoekers ontvangen. Het Bevrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp en het Watersnood museum in Ouwerkerk bijvoor beeld zijn vanaf 1 juni weer toegan kelijk voor het publiek. Stef Traas van het Bevrijdingsmuseum zegt dat dankzij de nieuwe, en veel gro tere overdekte expositieruimte het museum gemakkelijk aan de eisen kan voldoen. Traas: ,,In de oude si tuatie was dat niet mogelijk ge weest. Maar we gaan weer open en we hebben er zin in!" heeft een apparaat voor snelle coronatests wil al sinds zijn 14e de politiek in 1% I woensdag 13 mei 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Van de Efteling en Walibi Hol land tot diergaarde Blijdorp, de grote elf grote dagattracties in Nederland hebben bekendge maakt wanneer ze de poorten weer open zetten. Ook de Zeeuwse dagattracties berei den zich hier voor op een her opening, met alle geldende be perkingen. Maar het wachten is op een datum. Theo Giele Middelburg - Corné Seijner, Bambini ZEELAND4 ZEELAND9

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25