JOL Hoe kon de surframp gebeuren? Vandaag bij deze krant Advies Brussel aan lidstaten staat haaks op beleid minister Walcheren Scheveningen is verbijsterd Van het kabinet mogen de sportscholen nog niet open. En dus kiezen ze voor creatieve oplossingen. Een lesje fitness op de parkeerplaats bijvoorbeeld, zoals hier bij de Zeeland Gezond in Middelburg. Want buiten sporten is wél toegestaan. »P6 en zeeland2 Mark van Assen Brussel Een meerderheid van de EU-lidsta- ten had gevraagd om een versoepe ling of een opschorting van de rechten van reizigers. Zij voorzien dat hun toeristische sector omvalt als alle boekingen moeten worden terugbetaald. De Commissie gaat hier dus niet in mee, en houdt vast aan de bestaande regels. Dit blijkt uit een conceptplan, ingezien door deze krant, waarvan de definitieve versie vandaag naar buiten komt. Gerard Spierenburg, woordvoer der Consumentenbond, is opgeto gen over het advies van Brussel. ,,Wat minister Cora van Nieuwen- huizen nu doet is een aantasting van de rechten die je hebt als reizi ger. Zij zegt gewoon dat de rechten van consumenten een pas op de plaats moeten maken om KLM te redden en dat mensen maar naar de rechter moeten stappen als ze het daar niet mee eens zijn." De toerismebranche zelf had eer- der gepleit voor het uitgeven van vouchers. De Commissie is daar na drukkelijk ook voor, en adviseert Wat de minister doet is aantasting van rechten die je hebt als reiziger zelfs om die zo aantrekkelijk moge lijk te maken. Maar de keuze is wat haar betreft uiteindelijk altijd aan de consument. De vraag is of men- sen hun geld wel terugkrijgen als een reisbureau, vliegmaatschappij of hotel failliet gaat. De Commissie vindt dat nationale regeringen hun toerismesector zelf moeten be schermen tegen faillissementen. 'Zo houden de Europeanen ver trouwen in de sector', schrijft ze. Richtlijnen Deze aanbevelingen maken onder deel uit van een veel breder pakket. Het zijn richtlijnen, en niet meer dan dat (de lidstaten gaan hier uit eindelijk zelf over), voor het ope nen van de binnengrenzen van de EU en het herstellen van het vrije verkeer als dat weer veilig kan. In het plan adviseert de Commissie bijvoorbeeld ook om reisbeperkin gen en grenscontroles geleidelijk aan op te heffen, te beginnen in lan den met een 'gelijk risicoprofiel'. Wat de Commissie niet wil, is dat landen onderling afspraken gaan maken. Dat is echter precies wat er nu gebeurt. Zo zouden Frankrijk en Groot-Brittannië al bezig zijn met een 'toeristische corridor', zodat burgers deze zomer elkaars landen kunnen bezoeken. Ook zouden Spanje, Duitsland, Italië en Frank rijk praten over een gezamenlijk veiligheidsprotocol. Reizigers tus sen deze vier landen hoeven dan niet in quarantaine. woensdag 13 mei 2020 Nieuwsmedia P4 EN ZEELAND 2&11 FOTO ROBIN UTRECHT Ik heb een strategie ontwikkeld hoe ik oud FOTO BOAZ TIMMERMANS 'Reis misgelopen? Geld terug' Mensen die door het corona virus hun al betaalde vakantie mislopen, moeten dat geld terug krijgen als ze dat willen. Dat is een van de aanbevelingen van de Europese Commissie die vandaag worden gepresenteerd. —Consumentenbond Vanuit het westen bewolking. 14°C Later buien pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1