Vettel: stoppen of toch doorgaan? 18 'Schotse' Miedema mist scoren, de adrenaline Kort Tennis m Herlings heeft weer een doel EHL hoopt nog op oktober Rankovic nieuwe coach ADO Linssen niet naar Feyenoord Quote van de dag NK Voetbal Natuurlijk mist Vivianne Miedema (23), topscorer aller tijden van de Leeuwinnen, het voetbal gruwelijk. Maar in de stilte van Schotland komt ze ook helemaal tot rust. Een gesprek over de natuur, haar nieuwe accent en de toekomst van het vrouwenvoetbal. 'Pep is het boegbeeld van Barcelona. Catalanen willen dat hij Barcelona weer gaat trainen' MOTORCROSS Motorcrosser Jeffrey Herlings (25, foto) heeft weer een doel. De organisatie van de WK motorcross heeft een nieuwe kalender op gesteld voor de rest van het seizoen in de MXGP. De eerstkomende grand prix in de koningsklasse is op 2 augustus in Rusland, een week later volgt de Grote Prijs van Let land. Herlings won begin maart de eerste twee GP's dit seizoen, in Groot-Brittannië en op het circuit van Valkenswaard. De organisatie van de Euro Hockey League (EHL) hoopt de eindfase van het toernooi vanaf 14 oktober te kunnen afwerken. De acht overgebleven teams bij zowel de man nen als de vrouwen zouden eerst in het paasweekeinde om de eindzege strijden. De organisatie is wel afhankelijk van de over heid. Tot 1 september zijn geen sportwed strijden toegestaan in ons land. Het kabinet heeft aangegeven dat massale evenementen pas zijn toegestaan als er een vaccin is tegen het coronavirus. Aleksandar Rankovic(41, foto) is de nieuwe trainer van ADO. De Servische oud-speler van de club tekent binnenkort een contract voor twee seizoenen bij de eredivisionist. Het is voor Rankovic, nu nog assistent-trai ner bij Sparta, zijn eerste baan als hoofd coach in het betaalde voetbal. Bryan Linssen gaat niet naar Feyenoord. De transfervrije aanvoerder van Vitesse heeft de Rotterdammers afgebeld. Feyenoord wilde zich graag versterken met Linssen, die clubloos is na dit seizoen. Beide partijen spraken met elkaar, maar zijn er toch niet uitgekomen. Het seizoen is for meel nog niet af gelopen, maar Vi- vianne Miedema is al door de BBC verkozen tot speelster van het jaar in Engeland. Als we de spits van Oranje en Arsenal spreken zijn de nominaties voor die prijs nét binnen, maar dat nieuws heeft ze nog niet eens tot zich genomen. Miedema zit deze weken sowieso veel minder op haar mobiele tele foon. Op sommige dagen begint het scrollen pas 's avonds op bed. De dagen gaan, gek genoeg, hard zat. Ook zonder de behoefte om elk flintertje nieuws tot zich te ne men en driftig door haar sociale media te struinen. ,,Ik ben nog nooit zoveel buiten geweest'', zegt ze vanuit Guild- town, een Schots gehucht op ruim een uur rijden ten noorden van Glasgow. Ze woont daar met haar vriendin en Schots international Lisa Evans in het huis van haar schoonouders. Een oase van rust tussen de Schotse heuvels. ,,We wandelen veel. Dan ben je twee uur onderweg geweest en kom je letterlijk niemand tegen. De om geving is schitterend, het uitge strekte landschap, de rivier Tay. Kijk, ik zou niets liever willen dan het normale leven oppakken. Elke dag trainen, de spanning van de wedstrijden. Maar nu het toch zo is, doet de rust me ook wel goed. De afgelopen jaren heb ik amper zomervakantie gehad. Competitie en dan hup door met Oranje.'' Hun stekje in the middle of now here is in tijden van corona een vei lige. In Schotland ligt het aantal besmettingen laag, zeker op het platteland. Hoe anders is dat in Londen, de plek waar de topscorer van Oranje normaal woont. Ster ker, ze hadden er net een nieuw huis gekocht. ,,Dat staat leeg op ons te wachten. Heel maf en jam mer. Maar ik ga niet klagen. Ik rea liseer me goed dat veel mensen het veel zwaarder hebben dan ik.'' Een aantal ploeggenoten bij Ar senal heeft corona onder de leden sement. Leclerc verlengde eind vo rig jaar zijn contract bij Ferrari tot het einde van 2024. De 22-jarige Monegask wordt gezien als een po tentiële nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, net als leeftijdsge noot Max Verstappen die bij Red Bull rijdt. Daniel Ricciardo (Renault) en Carlos Sainz (McLaren) worden ge noemd als mogelijke vervangers van de Duitser bij Ferrari. Van zo wel de Australiër als de Spanjaard loopt het contract einde van dit jaar af. Ook zesvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton is regelmatig in verband gebracht met Ferrari. De 35-jarige Brit heeft echter al vaak aangegeven dat hij bij Mercedes wil blijven. De 32-jarige Vettel (foto) rijdt sinds 2015 voor Ferrari. De Duitser heeft de Italianen echter nog steeds niet aan een wereldtitel kunnen helpen. Vettel moest het de afgelo pen jaren steeds afleggen tegen de Mercedessen. Hij eindigde twee keer als tweede in het WK en een keer als derde. ,,Om de best moge lijke resultaten te behalen in deze sport, is het noodzakelijk dat alle partijen in perfecte harmonie sa menwerken'', zegt Vettel. ,,Het team en ik kwa men tot de con clusie dat er niet langer een geza menlijk verlan gen is om ook na dit seizoen met elkaar door te gaan.'' De Duitser benadrukt dat finan ciën daarbij geen enkele rol spelen. Volgens diverse media wilde Vettel niet akkoord gaan met contractver lenging voor een jaar, vooral omdat hij er qua salaris op achteruit zou gaan. Afgelopen seizoen stond de wereldkampioen van 2010, 2011, 2012 en 2013 (allemaal behaald bij Red Bull) zelfs in de schaduw van zijn jonge teamgenoot Charles Le- clerc. Vettel werd vijfde in het klas- woensdag 13 mei 2020 GO HOCKEY VOETBAL VOETBAL 33 Belgische toptennissers en oud-profs zijn begonnen aan een digi tale trainersop leiding. Onder andere Elise Mertens, de huidige num mer 23 van de wereld, grijpt de coronacrisis aan om haar kennis bij te spijkeren. t 1 Fabio Jakob- sen (23, foto) kan langer ge nieten van zijn nationale titel. De KNWU ziet dit jaar af van de NK wielren nen. De bond wil andere eve nementen daarmee meer ruimte geven. 45 Wie komend seizoen een seizoenkaart van Almere City FC koopt, betaalt daar maar 45,01 euro voor. Nor maal kost een jaarkaart tus sen de 136 en 240 euro. 'Ik heb rust in mijn kop, dat is lekker' Daniël Dwarswaard Guildtown Met vriendin Lisa Evans tij dens één van hun wandelingen samen. privéfoto FORMULE 1 De Duitse coureur Sebastian Vettel vertrekt na dit jaar bij Ferrari. De viervoudig we reldkampioen in de Formule 1 kon met de Italiaanse renstal geen akkoord bereiken over verlen ging van zijn contract, dat eind 2020 afloopt. —Als Juan Laporta volgend jaar preses van Barcelona wordt, wil hij Guardiola (foto) terughalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18