CORONAVIRUS OZCAN AKYOL Paniek in de VS: de hamburgers raken op k* ^0 koopjedeal.nl) 6 v.a. slechts: 290. Bestel snel op www.koopjedeal.nl (OP=OP Column Op Moederdag deed ik een onorthodox voorstel aan mijn vriendin. Het kwam voort uit een impuls, maar toen ik het plan eenmaal had bedacht, liet het me niet meer los. ,,We kunnen mijn moeder uit nodigen", zei ik tegen Anna. ,,Hm, is dat niet gevaarlijk?" ,,Ze was vorige week jarig en nu is ze weer alleen." ,,Dat is wel zielig. En ze mist haar kleinkinderen enorm.'' was niet moeilijk, want als het om de moeizame relatie met mijn moeder gaat, doe ik al ruim twin tig jaar aan social distancing. We wisten dat mijn moeder in quarantaine leefde. Ze had geen griepklachten. En de kinderen ook niet. Toen ik haar belde, met het aanbod om langs te komen, schold ze me uit voor 'ondankbare kloot zak' en riep ze dat dit 'geen peri ode voor grapjes' was. Nadat ik haar van de ernst van mijn sugges tie had overtuigd, stond ze amper tien minuten later voor de deur, bepakt met tassen snoep en fles sen schoonmaakmiddel. ,,Oma'', schreeuwde Baran. ,,Waar zijn onze snoepjes?'' vroeg Mia routinematig. Mijn moeder zat op de bank. Ze at gulzig van een gebakje - het maakte haar niet uit dat ze was aangekomen. Het zweet liep langs de oevers van haar rimpels. Hoe wel ze vertelde dat ze ons had ge mist, voelde ze onmiskenbaar angst - het was een ge vecht tussen haar hoofd en hart. Als de kinderen te gen haar aan kwamen staan, trokken we ze subtiel weg, maar dat kon mijn fflSslk moeder niet waarderen. „Laat ze. Ik wil niet meer zo lang zonder mijn engeltjes.'' ,,Als je straks ernstig ziek wordt'', antwoordde ik, ,,zal je ze nooit meer kunnen zien.'' ,,Wat is mijn leven waard zon der mijn kleinkinderen?'' Om die emotie kracht bij te zet ten, gaf ze allebei haar kleinkinde ren een kus, op hun wangen. Mijn moeder sprong weer overeind en toverde de schoon maakspullen tevoorschijn. Ze begon als een bezetene te schrob ben en te poetsen, tussendoor sprak ze steeds van een zwij nenstal. Ze moest steeds haar trui om laag trekken. Hij zat te strak. ,,Dat komt ook door corona'', wist ze te vertellen. ,,Maar nu ik weer hier kan schoonmaken, verdwijnen de kilootjes vanzelf wel weer.'' Daarna moest ik haar nog vertel len dat dit bezoek voorlopig een malig was, het treurigste onder deel van die middag. Karlijn van Houwelingen New York Bijna een op de vijf vestigingen van fastfoodrestaurant Wendy's zat al zonder hamburgers, bleek uit cijfers van financiële dienst verlener Stephens Inc. Diverse supermarkten in de VS stellen li mieten aan de hoeveelheid vlees die klanten mogen kopen, en de vleesprijzen schieten de lucht in. De schaarste kan tot in augustus duren, waarschuwen handelaren. Het is een punt van grote zorg, in vleesland Amerika. Geen volk ter wereld eet zo veel vlees als de Amerikanen, die elk gemiddeld 120 kilo per jaar verorberen. Presi dent Trump beloofde persoonlijk met de ceo van Wendy's te bellen om een oplossing te vinden. De tekorten zijn ontstaan van wege het grote aantal coronabe smettingen onder het personeel van slachterijen. Meer dan twin- tig grote vleesverwerkingsfabrie ken moesten in de afgelopen maanden sluiten vanwege zieken. De veelal laagbetaalde immigran ten die aan de lopende band staan, werken schouder aan schouder, en klagen over gebrek aan bescherming. Ze blijven vaak komen als ze zich niet goed voe len, omdat ze vrezen inkomen te verliezen. In een slachterij in het stadje Waterloo in Iowa raakte i Tekorten ontstaan door veel zieken in de vleesfabrieken meer dan een derde van de werk nemers besmet voordat de slach terij onder druk van vakbonden en de lokale overheid sloot. Met een beroep op een oude oorlogswet heeft president Trump de vleesverwerkers opge dragen te blijven draaien. Hij wil dat de vleesfabrikanten hun pro ductie opschroeven. Stuart Appelbaum, voorman van de vakbond RWDSU: ,,We zouden willen dat de regering zo veel zou geven om de levens van arbeiders als om vlees." R=^i Veilig achteraf betalen met fiPb©PPoy° VISA m Mobiele Airconditioner 4 instelbare functies: smart, koelen (airco), ontvochtigen en ventileren y/ Inclusief smart modus die automatisch koelt of ventileert, afhankelijk van de kamertemperatuur v Zorgt voor een aangename en gezonde leefomgeving! Adviesprijs €699^0 Bespaar nu €400 dinsdag 12 mei 2020 GO ^0 @OzcanAkyol Moeder We bedachten dat wij uit haar buurt zouden blijven. Dat Dat was de Turkse pathetiek. Amerikaanse fastfoodketens en supermarkten kampen met een tekort aan hamburgers en steaks. Gedurende het hele barbecueseizoen dreigt er te weinig vlees te zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6