Zorgmedewerkers mogen geld verdelen onder goede doelen Kinderboerderijen zien bodem van de kas 7 'T GEUZENNEST EERSTE SCHOOLDAG De kinderen zijn blij dat ze weer naar school kunnen. De ouders hebben soms toch gemengde gevoelens. Anaïsha (groep 4) is verreweg de eerste. Ze komt aan met haar step. Een half uur te vroeg. ,,Ik dacht dat ik te laat was", hijgt ze. ,,Ja, ik heb er wel zin in. Vooral in rekenen, dat is mijn lievelingsvak." Een tijdje staat ze letterlijk te springen voor het hek. Haar schoolspullen ram melen in haar rugzak. Dan gaat ze op een bankje zitten wachten op de rest. 't Geuzennest in Biervliet heeft gekozen voor een om-en-om-sys teem, waarbij de ene dag de even groepen les krijgen en de volgende dag de oneven. Als eerste zijn de kleuters en groepen 4, 6 en 8 aan de beurt. Het was nog een hele or ganisatie voor invaldirecteur Petra Vervaet. ,,Vannacht heb ik nog wakker gelegen over de routine. Wat kwam nou het eerst? Wan neer moeten ze handenwassen, dat soort vragen." Scenario's Vervaet neemt waar voor directeur Judith Gravemaker, die nog even verstek laat, omdat ze tot de risico groep behoort. Twee weken gele den heeft Vervaet met de rest van het team al gestudeerd op de ma nier waarop de school weer zou draaien. ,,We hebben alle scena rio's bekeken, wat is de beste ma nier om onderwijs te geven en hoe krijgen we dat organisatorisch rond?" Leo Rijkens komt twee van zijn drie kinderen brengen. ,,Het zou mooi geweest zijn als ik alle drie de kinderen uit een gezin kon brengen, maar helaas was dat niet mogelijk. Bij andere scholen kon dat wel. Ik vraag me alleen af of dit het juiste moment is. Ik heb zo mijn twijfels. Het RIVM heeft het niet steeds bij het rechte eind ge had, daarom ben ik wel argwa nend." Structuur Juf Nouk Wiersum verwelkomt Noa weer terug in groep 2. Haar moeder Denise Provoost kijkt van veilige afstand toe. ,,Ja, Noa had er Ik heb nog wakker gelegen over de routine. Waneer moeten ze handen wassen? weer heel veel zin in en ik heb er geen moeite mee. Fijn dat er weer een beetje structuur in komt, het zou goed zijn als de boel weer een beetje bedaart." Pauline de Cock kijkt met ge mengde gevoelens hoe haar zoon tje Brian weer naar groep 6 loopt. ,,We hebben echt zitten wikken en wegen wat we zouden doen. Zelf val ik in de risicogroep en mijn zoon ook. We hebben er toch voor gekozen hem weer naar school te laten gaan. Brian is zelf heel blij. Ziet-ie eindelijk zijn klas genoten weer." Plaatsvervangend directeur Ver- vaet is blij de kinderen weer te zien. Normaliter geeft ze les aan de combinatiegroep 7/8, vandaag al leen aan de even groep 8. ,,Da's echt heel anders, het zal wel wen nen zijn. Het thuis lesgeven ging eigenlijk heel goed. Wij werkten op deze school toch al veel digitaal met taal, spelling en rekenen. Maar toch... Het sociale aspect is zo be langrijk. Die aai over de bol die nog niet mag. Voor kinderen hoort het erbij. Een school is meer dan alleen les krijgen. Het is goed dat ze elkaar weer zien. Dat hebben ze echt nodig." Flexibel Zorgen over leerachterstand heeft Vervaet niet echt. „Kinderen zijn heel flexibel. De achterstanden die ze op zouden lopen, dat valt echt wel mee. De kinderen pikken het allemaal weer snel genoeg op." Het is een behoorlijke logistieke operatie: meer dan honderd vrij willigers gaan komende dagen bijna tienduizend kaarten bezor gen bij alle zorgmedewerkers in Zeeuws-Vlaanderen. Omdat ze goud waard zijn, vinden de Zeeuws-Vlaamse serviceclubs. Serviceclubs Lions Club Oost en West Zeeuwsch-Vlaanderen, Ki- wanis, Ronde Tafel, Soroptimisten, Lions Club Zostera, Innerwheel, Ladies Circle en de Rotary-afdelin- gen Hulst, Terneuzen, Oostburg en Westdorpe-Zelzate-Euregio wer ken voor het eerst samen onder de noemer 'Jij bent goud waard'. De actie is een steunbetuiging aan medewerkers in de zorg. Zij zijn daarnaast ook letterlijk goud waard, met de toegestuurde kaart mogen zij aangeven welke goede doelen volgens hen een donatie moeten krijgen. Er is geen keuze lijst, alles kan worden aangedra gen. Bijvoorbeeld hulpmiddelen om contact tussen patiënt en thuisfront mogelijk te maken of juist een totaal ander doel waarvan zorgmedewerkers signaleren dat er behoefte aan is in coronatijd. Prijzen Om portokosten uit te sparen gaan vrijwilligers namens de service clubs op pad om kaartjes te bezor gen. Naast de kaartjesactie en de donaties aan goede doelen is er een Facebookpagina in het leven geroe pen om nog meer mensen in het zonnetje te zetten. Wie iemand kent die op wat voor manier dan ook 'goud waard is', kan een film pje of boodschap achterlaten op de pagina 'Jij bent goud waard'. Die berichten dingen mee naar prij zen. Sinds half maart zijn beide kinder boerderijen gesloten. Cliënten van Tragel Zorg mogen niet meer ko men. Bezoekers zijn niet meer wel kom. Neve: „Verder gaat alles door. De dieren moeten worden gevoe derd. Af en toe moet er ook een die renarts komen. Maar de horeca, één van onze belangrijkste inkomsten bronnen, is weggevallen en voor steun van de overheid komen wij niet in aanmerking." Stichting Kinderboerderij Clinge-Terneuzen zit daarnaast met een fikse tegenvaller. Bij een inspectie van speeltoestellen in Terneuzen is gebleken dat een aan tal niet meer aan de veiligheidsei sen voldoet. Zo'n vijfduizend euro is nodig voor onderhoud. Neve hoopt op steun vanuit de bevol king, te geven via de website kbct.nl. ,,Dan kunnen we alles klaar heb ben, als we - wie weet wanneer - weer open mogen." dinsdag 12 mei 2020 ZV Kinderen blij, ouders hebben twijfels Guido van der Heijden Biervliet - Petra Vervaet, waarnemend directeur 't Geuzennest Tienduizend euro doneren Zeeuws-Vlaamse serviceclubs samen aan goede doelen. Zorg- medewerkers uit de regio mogen bepalen welke doelen dat zijn. Sophie Stockman Terneuzen De coronacrisis raakt ook de kinderboerderijen in Terneuzen en Clinge. De stichting die het beheer erover voert, slaakt een noodkreet. „Inkomsten zijn weg gevallen, terwijl veel kosten doorlopen", schetst stichtings voorzitter Wies Neve. Harmen van der Werf Terneuzen/Clinge Het lijkt een hernieuwde kennismaking na een lange tijd thuis. Juf Nouk Wiersum heet haar leerlingen van groep 2 weer welkom op school. FOTO ANNE HANA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 46