II 7 DE KLIMROOS EERSTE SCHOOLDAG Na acht weken thuisblijven, gaan ook in Krabbendijke de kinderen weer naar school. Tenminste, de helft dan. dinsdag 12 mei 2020 Joeri Wisse Krabbendijke f ^a ^vat superleuk m SS Som jullie weer te zien!' Juf Elise Schrij ver glundert als om half negen haar kinderen voor de deur van obs De Klimroos staan. Voordat groep 4 naar binnen loopt, steekt ze haar been uit. ,,Een voet- groet", beantwoordt ze de vra gende blik in de ogen van de eer ste in de rij. „Normaal krijgen ze een hand of een boks, nu doen we het maar zo", legt ze uit ter wijl ze ieder kind in een andere taal 'goedemorgen' wenst. Na bijna twee maanden thuis blijven, gaan ook in Krabben- dijke maandag de kinderen weer naar de basisscholen. Tenminste, de helft dan. Het naleven van dit voorschrift zorgde bij heel wat scholen voor hoofdbrekens: hoe deel je de groepen het beste op? ,,Bij ons is het simpel: vandaag komen de even groepen, morgen de oneven groepen", vertelt teamleider Arnold Meijer. Gunstig ,,Wij zijn een kleine school en hebben het geluk dat we alleen maar combinatieklassen heb ben", legt hij uit. Volgens juf Elise Schrijver pakt dit voor de meeste gezinnen ook nog eens gunstig uit. ,,Vaak zit er één klas tussen met meerdere kinderen uit een gezin. De meeste broer tjes en zusjes gaan dus op de zelfde dagen naar school." Wij zijn een kleine school en hebben het geluk dat we alleen maar combinatieklassen hebben - Arnold Meijer, teamleider Vlak voor De Klimroos open gaat, gaat de telefoon. Een moe der vraagt of haar dochter, die veel niest en een loopneus heeft, mag komen. ,,Nee, dan moet ze thuisblijven", zegt Meijer reso luut. ,,Het is helaas niet anders, maar wij moeten echt de voor schriften volgen. Als blijkt dat ze hooikoorts heeft mag ze wel naar school, met een briefje van de Jus Elise laat de kinderen zien via een proefje met water, peper en zeep zien hoe belangrijk handenwassen is. fotos cynthia cats dokter." Ondanks de vreemde omstan digheden, heeft het team uitge keken naar deze dag. Alle leraren popelen om weer 'gewoon' voor de klas te staan. Slechts één juf die in de risicogroep zit, werkt voorlopig nog thuis. Meijer: ,,Dat is voor ons wel handig. Terwijl wij voor de klas staan, beant woordt zij de vragen van kinde ren die vandaag thuis moeten werken." Ballonnen De andere meesters en juffen zijn vorige week druk bezig ge- weest met het 'coronaproof' ma ken van de school: looproutes en de indeling van de lokalen zijn aangepast zodat leraren goed an derhalve meter afstand kunnen houden. Omdat ze bovenal blij zijn dat de leerlingen er weer zijn, heeft het team ook flink uitgepakt met een vrolijke bood schap voor het raam, vlaggetjes bij het hek en ballonpilaren in de schoolkleuren voor de in gang. Juf Elise begint de schooldag met een proefje, dat sommige kinderen al op YouTube of Tik- Tok hebben gezien. ,,Ga allemaal maar op je stoel staan, dan kun je het goed zien! Stel dat deze pe per de corona is", zegt ze terwijl ze het handje peper in een bord water strooit." De 'virusdeeltjes' verspreiden zich over het hele bord. Pas als de juf met haar vin ger wat zeep in het water doet, schieten de peperstukjes naar de rand. Als de kinderen dan ook nog eens hebben laten blijken pre cies te weten hoe je handen moet wassen, is het al tijd om de eerste diploma's uit te reiken: alle kinderen zijn met vlag en wimpel geslaagd en worden ge- bombardeerd tot 'kampioen handen wassen'. Viertal Een paar deuren verderop liggen de diploma's nog te wachten op de vier jongens die samen groep acht vormen. Lars, Finn, Faris en Marco vinden het wel best dat ze het rijk alleen hebben. ,,Lekker rustig zonder groep 7", lacht Finn. De jongens vinden het 'wel leuk' dat ze weer naar school mogen. Al balen ze dat de gym lessen en de geplande uitjes naar de Efteling en Duinrell (gewon nen met de kinderpostzegelac tie) voorlopig niet doorgaan. Geen achterstand Na wat geklets over hun corona kapsels, is het tijd voor het seri euze werk. ,,We beginnen me teen met een toets", kondigt Meijer aan. Veel anders dan thuis is het niet. ,,Wij werken al jaren met laptops in de klas. Daardoor was de overschakeling naar het thuis les krijgen niet zo groot en hebben ze ook niet veel leerach- terstand opgelopen." Meijer merkt wel dat sommige kinderen beter gebaat zijn bij 'echte' lessen en daarom thuis minder goede toetresultaten be haalden. ,,We moeten nog verga deren of we die mee laten tellen voor het rapport." Nu ze weer moeten werken onder toeziend oog van de meester, kan er niet meer gespiekt worden. ,,Maar dat kon thuis ook niet, want de meester kon ook toen op onze schermen meekijken", weet Lars. (Vlnr op de voorgrond) Marco, Faris, Finn en Lars vormen met zijn vieren groep 8. Nu groep 7 thuis moet blijven, hebben ze het rijk alleen in het lokaal. Kinderen krijgen handenwasdiploma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 44