7 DE KIRREWEIE EERSTE SCHOOLDAG Ze zijn allemaal blij, de leerlingen van basisschool De Kirreweie in Burgh- Haamstede. En hun leerkrachten al helemaal. Hoofdpijn... Beetje koorts... Nee, wij vol gen gewoon de richt lijnen van het RIVM. Zouden het niet ge zonde spanningen kunnen zijn? Precies. Fijn. Tot straks." Zo heeft Birgit de Ruiter van ochtend al meer telefoongesprek ken gevoerd. De Ruiter, al bijna twintig jaar directeur van De Kir reweie, snapt dat het spannend is dat de school na zoveel weken weer open gaat. ,,Dat is het voor ons ook. Krijgen alle kinderen thuis goede instructies? Wat doe je als een kleuter valt? Je kan niet zeggen: hier heb je een doosje pleisters." Maar alles is tot in de puntjes voorbereid. De leerlingen van de oneven groepen, die maandag als eerste mogen beginnen, komen via verschillende ingangen naar binnen. Overal hangen A4'tjes met instructies, bij de ingang staan twee pompjes ontsmettings middel. De school is zo grondig schoongemaakt dat het in elke hoek ruikt naar verse bloemetjes. Aai In de lerarenkamer tellen leer krachten de minuten af tot de deuren open gaan. ,,We spreken elkaar moed in", zegt Erwin van Dam, van groep 7/8, met een knip oog. ,,Nee echt, ik ben blij. Al moet ik wel bewust blijven. Ik ben nogal lijfelijk ingesteld, geef ze graag een aai over de bol. Dat kan nu even niet." Collega Marleen Vroegop, van groep 5/6, kan niet wachten om 'haar' kinderen weer te zien. ,,Al heb ik ze niet helemaal hoeven missen. Ik woon zelf ook op Burgh-Haamstede, dus ik kwam ze allemaal tegen. Alleen, dat ou ders vol in de rem gingen om even te zeggen dat ze zoveel respect voor ons vak hebben gekregen, dat had ik nooit eerder meegemaakt. Dat doet wel goed, moet ik zeg gen." Hekken Zodra de hekken open gaan, draaien de docenten zich om om te kijken welke leerlingen als eer ste binnenkomen. Ze lachen. Tot dusver geen verrassingen. ,,Het was ook zo mooi om via Zoom eens te zien hoe het er bij leerlin gen thuis aan toe gaat", vertelt Romy Steenhard van groep 5/6. ,,Bij sommige kinderen heel sta biel, altijd op hetzelfde plekje en bij anderen vloog er regelmatig 'Meester, we missen u' in grote letters. Hadden ze helemaal met een drone gemaakt een broertje voorbij. Of moeders met telefoons aan hun oren. Dat was wel interessant." Voor kinderen van groep 8 is de coronacrisis wel een drama, ver telt Erwin van Dam. ,,Dit moest hun leukste jaar ooit worden, met een musical en een eindfeest. Nu zijn ze ontroostbaar. Meester, vroegen ze, hoe moeten we nou afscheid van elkaar nemen? Ik heb gezegd: al moet het bij mij in de tuin, dat feest kómt er. Weet je wat ze hadden gedaan in de va kantie? Stuurden ze ineens een filmpje toe dat ze met zijn allen met grote borden op het school plein stonden. 'Meester, we mis sen u' in grote letters. Hadden ze helemaal met een drone ge- maakt." Van Dam schiet weer vol. ,,Snap je nou wat ik bedoel?" Juichen Dan is het tijd om te gaan. Met een grote sprong knalt Erwin van Dam zijn lokaal binnen. De leer lingen juichen. Iedereen straalt. Even is het net of er niks gebeurd is. dinsdag 12 mei 2020 Tranen, gelach en ontsmettingsmiddel De Kirreweie in Burgh-Haamstede heeft de deur weer opengezet. Wendy Wagenmakers Burgh-Haamstede - Erwin van Dam, leraar Groep 7 van De Kirreweie in Burgh-Haamstede. Directeur Birgit de Ruiter en leerkracht Erwin van Dam dragen speciale Obase-truien, die ze als cadeau van de scholenkoepel hadden gekregen. fotos ernesta verburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42