Scheldesport is nog aan het puzzelen II O O) CD O Ook eerste elftallen maken voorzichtige herstart ZEELAND 11 Trainers passen zich aan aan de nieuwe omstandig heden. Maar niet alle clubs beginnen weer. Hoek en Goes maken pas op de plaats. Savok De Kok Boekholt In navolging van de jeugd mogen sinds gisteren ook de senioren weer op de club trainen. De eenzame indi viduele thuissessies - als die al wer den gedaan - kunnen de kast in. Maar waarvoor wordt er getraind? ,,Het is nu vooral goed vanwege het sociale aspect'', meent RCS-trainer Cees Houtepen, ,,voor de onderlinge bin ding. Je kunt het seizoen in elk geval samen afsluiten.'' Houtepen zat afgelopen vrijdag rond de tafel met zijn Souburgse staf. Ze besloten om dinsdag weer te be ginnen en tot half juni twee keer in de week te gaan trainen. ,,Op de eerste training zullen we de jongens vragen of ze het zien zitten. Als een speler er om gezondheidsredenen geen goed gevoel bij heeft, moet je daar respect voor hebben.'' Ook andere clubs pakken de draad voorzichtig op. Bij Kloetinge beoogt trainer Marcel Lourens tot i juni met zijn huidige groep te trainen en daarna wellicht met de spelersgroep van volgend seizoen. Bij de andere Zeeuwse eersteklasser Terneuzense Boys staat Hubert van den Hemel dinsdagavond ook weer voor de eerste keer op het veld. Zijn ploeg traint de komende tijd twee keer per week. Niet alle clubs kiezen voor een doorstart. De zondagtak van Vlissin- gen houdt op te bestaan en de spelers hebben hun spullen al ingeleverd. Bij Hoek is de kans bijzonder klein dat er dit seizoen in groepsverband nog wordt getraind. Omdat ook de compe titie in de derde divisie is stilgelegd, betaalt de sponsorstichting van Hoek over de maanden april en mei geen vergoedingen uit. Er stond - buiten wat individueel loopwerk - namelijk geen prestatie meer tegenover. Ook Goes traint niet. De club zit in een bijzonder trainersvacuüm. Kort voordat de competities werden afge broken, vertrok interim-trainer Daan Eikenhout en werd Michel Leonhart als vervanger aangesteld. Na twee trainingen maakte het coronavirus echter een einde aan zijn dienstver band. Het moet de afgelopen weken een raar gezicht zijn geweest voor voorbijgan gers. Op een normale dinsdag- of don derdagavond wordt er bij AV Schelde- sport doorgaans door meer dan hon derd atleten getraind, maar de afgelo pen weken was de atletiekbaan leeg. Gelukkig mag er sinds vorige week weer gesport worden en is ook Schel- desport opgestart. Maar het is een hele puzzel om al die atleten die er normaal zijn weer hun plek op de baan te geven. Harold de Maat kan het weten. Hij is op veel fronten actief binnen de club. Als atleet natuurlijk, maar ook als voor zitter en (jeugd)trainer. ,,En momen teel ben ik ook één van de corona-coör dinatoren. Daarvoor hebben we bin nen het dagelijks bestuur een schema gemaakt.'' Bij Scheldesport zijn ze blij dat ze weer aan de slag kunnen, maar ze vin den ook dat het dat allemaal goed moet verlopen. ,,Want wij hebben de verant woordelijkheid", zegt De Maat. ,,Dat we weer aan de gang kunnen, en al zijn, is heel mooi. Maar we moeten met veel zaken rekening houden. Zo maakt een coördinator de materialen, speren voor het speerwerpen bijvoorbeeld, schoon. Ook zorgt hij dat alleen de at leten op de baan zijn die daar ook echt horen te zijn.'' Drie blokken Op 5 mei gingen de pupillen (6 tot en met 12 jaar) en de junioren (12 tot 18) weer van start in Terneuzen. Vanaf deze week is het volgens de regels van de overheid ook voor andere groepen weer toegestaan. Bij Scheldesport zijn ze aan het kijken hoe dat ingedeeld moet worden. ,,Het is een hele puzzel.'' ,,We werken nu met één blok voor de pupillen en drie blokken voor de juni oren. Normaal zou dat één blok voor de pupillen zijn, samen met de junioren'', legt De Maat uit. ,,We moeten nu zien dat we alle senioren baanatleten daar ook bij krijgen. Dat wordt een flinke klus. En sommige loopgroepen bestaan uit veertig atleten. Dan wordt ander halve meter afstand houden lastig... We zijn daar nu over aan het overleggen en plannen voor aan het maken. We ho pen snel een oplossing te hebben.'' En dan zijn er nog disciplines binnen de atletiek waar helemaal niet op ge traind kan worden. ,,De estafette is een lastig onderdeel. Het stokje moet daar bij natuurlijk steeds doorgegeven wor den'', vertelt De Maat. ,,Ook het hoog springen is een lastig verhaal. Daar kan bij ons ook niet op worden getraind momenteel. Want bij het hoogsprin gen maak je na iedere sprong met je hele lichaam contact met de mat. Het is niet te doen om die na iedere sprong helemaal te ontsmetten. Dat gaat veel te veel tijd kosten.'' Yerseke maakt wel een herstart. ,,Op dinsdag en donderdag gaan we een uurtje trainen, wat loop scholing, pass-trap-vorm Op de eerste training zullen we de jongens vragen of ze het zien zitten en eventueel wat afwerken'', aldus trainer Alexander van Keulen. En zo zal het bij veel Zeeuwse clubs gaan. Trainer en spelers kunnen elkaar ein delijk weer 's in de ogen kijken, slechte grappen maken en de spieren weer een beetje voetbalfahig maken. Maar ja, hoe train je op anderhalve meter afstand? Houtepen heeft er wel een idee over. „Het is natuurlijk anders dan anders. Om het uitdagend voor de spelers te houden moeten er wel een partijvorm en competi tie-element in zitten. Dat kan, maar dan heb je zo honderd pionnen nodig. Als je 4 tegen 4 speelt, maak je voor elke speler een vak van vier pionnen. Als je 20 man op de training hebt, gaat het hard.'' dinsdag 12 mei 2020 GO Savok Beach heeft zijn hon derden deelne mers laten weten dat het jaarlijkse strandvolley- baltoernooi eind juni is ge schrapt. De 26ste editie wordt nu vol gend jaar ge houden. Voetballer Douwe de Kok verlaat Terneu- zen. Hij wil bij een club spe len die dichter bij zijn woon plaats Breda ligt. De midden velder speelde tien jaar in het eerste van de club, waarvan enkele jaren als aanvoerder. Voetbalvereni ging MZC'11 moet één van zijn talenten laten gaan. Fa bian Boekholt (19) speelt vol gend seizoen voor Hellevoet- sluis. MZC'11 en Hellevoetsluis speelden afge lopen seizoen beide in de tweede klasse. 'Voor een partijvorm heb je zo honderd pionnen nodig' Rudy Boogert en Barry van der Hooft Vlissingen In Goes trapten de lagere senioren van SSV'65 het anderhalvemetertijdperk gisteravond af. Onder: Cees Hout epen, trainer van RCS. foto johan van der heijden Het slot is weer van de poort bij veel Zeeuwse sportclubs. Na ruim twee maanden zonder georgani seerd sporten kan er in verschil lende disciplines eindelijk weer ge traind worden. Maar wat komt daar allemaal bij kijken en welke maatre gelen worden er getroffen? Van daag in deel 1: Harold de Maat van atletiekvereniging Scheldesport. Daniel Vervelde Terneuzen -Cees Houtepen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35