Hotelier neemt Ter Duyn over PSR wil turnmozaïek terug op nieuwe hal 7 CORONASLUITING VOORBIJ WEER NAAR SCHOOL 'Na een week heb je er twee hulpen in de huishouding bij', belooft directeur Nicole Dieleman van de Vlissingse Naereboutschool aan moeder Karlijn Heijstek. dinsdag 12 mei 2020 René Hoonhorst Vlissingen Dochter Noortje (9, groep 5) en zoon Ma- rijn (12, groep 8) gaan - net als hun mede scholieren - elke dag hun bureau en stoel met een doekje keurig schoonmaken, legt Dieleman uit. Heijstek was al blij met de inzet van haar kinderen in het huishouden. ,,Ik had al niet te klagen. Ze hebben zich keurig ge dragen in de tijd dat ze niet naar school konden. Als ze straks ook nog in huis poetsen, kan ik hele maal tevreden zijn", lacht ze. Evenals andere ouders is Karlijn Heijstek blij dat de leerkrachten van de Frans Naereboutschool erin zijn geslaagd om een systeem uit te dokteren, waarbij goed én veilig les kan worden gegeven in het schoolgebouw. Directeur Diele- man: ,,We hebben ervoor gekozen om alle groepen les te geven, maar dagelijks slechts de helft van de groepen in de lokalen toe te laten. We zijn als school geheel in bedrijf én we kunnen afstand houden." Met 85 leerlingen zijn de coro namaatregelen makkelijker te handhaven dan bij een grotere schoolbevolking, realiseert Diele- man zich. ,,We laten de kinderen gespreid naar binnen, maar als er 42 of 43 komen, kun je nog binnen een kwartier allemaal in de klas zitten. En ook het afstand houden voor halende en brengende ouders buiten is te doen, ook al omdat we eind vorige week al een aantal vak ken afbakenden." De helft van de kinderen komt zo lang de huidige coronamaatre gelen gelden naar school om les te volgen. De andere helft doet thuis mee aan de les via Google Class room. ,,De thuiswerkende kinde ren krijgen een paar keer per dag instructies en werken zelfstandig aan de opdrachten. Een dag later bekijkt de leerkracht of de stof door iedereen is opgepikt." Bij het samenstellen van de twee groepen, die om de dag de De kinderen die nog thuiswerken, krijgen een paar keer per dag instructies -Nicole Dieleman, directeur school bezoeken, heeft het school team zo veel mogelijk rekening ge houden met familieleden, vriend jes en kinderopvangbezoekers. Jahnoah, Lizzy en Felin (allen vier) van groep 1 zijn heel blij elkaar te zien. De kleuters hoeven onder ling niet per se afstand van elkaar te houden en hebben geen aan moediging nodig voor een spon tane groepshug voor ze het school gebouw binnenlopen. Jahnoahs grote broer Raymie (6, groep 3) mag ook even meedoen. De meeste kinderen staan net als de drie kleuters te popelen om hun vriendjes en vriendinnetjes weer te zien. Een paar jongens van een jaar of tien verlangen iets min der naar hun schooltafeltje. Als Dieleman hun vraagt of ze 'er zin in hebben', is 'niet echt' het ant woord. Dat kan Noortje Heijstek zich niet voorstellen. Zij staat om kwart over acht al te trappelen om naar binnen te mogen. Op de vraag waar ze zich het meest op verheugt, zegt ze stralend 'spel ling'. Dat is zelfs voor haar moeder een verrassing. ,,Ik vind spelling gewoon heel leuk", verklaart Noortje. De eerste dag na de gedwongen afwezigheid zijn veel kinderen wat 'timide en afwachtend', zegt Dieleman na de schooldag. Zeer verklaarbaar, oordeelt ze. ,,De kin deren waren lang niet op school en dat de helft van de klasgenoten er niet is, is ook een beetje gek.'' De Domburgse hotelier Pieter van de Woestijne neemt per 1 december Hotel Ter Duyn over. Hij is nu al eigenaar van Strand- hotel Duinheuvel en Hotel Wil- helmina. Hij ziet de overname als een mooie uitbreiding voor zijn bedrijf. Het voorlopig koop contract is getekend en op 30 november vindt de definitieve overdracht plaats, aldus Rik Koelemij van Ter Duyn. Emile Calon Domburg Van de Woestijne geeft direct toe dat een overname van een hotel midden in de coronacrisis heel bijzonder is. ,,Maar we waren al ruim één jaar in gesprek." Hij ver wacht ook dat de toeristische sec- tor, en zeker die in Domburg, op termijn kan herstellen. ,,Het wordt echter nooit meer zoals vroeger." Hij verwacht bijvoor beeld dat er veel minder dagjes mensen zullen komen. ,,Die mas sa's toeristen die we hier hadden, die zien we niet meer terug. Maar de verblijfsrecreatie kan herstel len." Hij wijst er ook op dat de overname van Ter Duyn een een malige kans is. ,,Want wanneer Die massa's toeristen die we hier hadden, die zien we niet meer terug - Pieter van de Woestijne komt het bedrijf van je buren nog eens vrij?" Met Duinheuvel en Wilhelmina heeft Van de Woestijne nu 62 ka mers en drie appartementen. Met de overname van Ter Duyn ko men daar elf kamers bij. De gasten van Ter Duyn gaan straks eten aan de overkant van de straat in Duin heuvel ofWilhelmina. Nu eten ze nog op hun kamers. De daadwerkelijk overname vindt eind 2020 plaats zodat Koe- lemij dit jaar nog zijn vijftienjarig jubileum als hoteleigenaar kan vieren en afscheid kan nemen van zijn gasten. ,,Want wij krijgen bijna alleen maar vaste gasten." Zelf weet Koelemij nog niet wat hij daarna gaat doen. ,,Daar heb ik nog een half jaar de tijd voor om over na te denken." Kijk op de site bij /video Jahnoah, Lizzy en Felin (allen 4, groep 1) zijn blij elkaar weer te zien, blijkt uit deze groepshug. Raymie (6, grote broer van Jahnoah uit groep 3) kijkt lachend toe, maar deed ook even mee met de knuffel. foto lex de meester OOST-SOUBURG Bewaar het glasmozaïek op de gevel als het gymlokaal van basisschool De Tweemaster/Ka meleon gesloopt wordt. Dat bepleit de Partij Souburg Ritthem. De partij vraagt aandacht voor het gevel kunstwerk dat Rebecca Hagoort- Stemerding, vrouw van archi tect Arie Hagoort maakte voor het in 1960 gebouwde lokaal. Dat ge- bouwtje en de naastgelegen school moeten in 2021 verdwijnen om plaats te maken voor nieuwbouw, net als bij de basis school De Burcht- Rietheim aan de Van Visvlietstraat. Beide vernieuwde scholen krijgen een nieuw sport gebouw in de Braamstraat om te delen. Het moza ïek kan weer een plaats krijgen op de gevel van het nieuwe sportge bouw, vindt PSR. WA Na een flinke knuffel de klas weer in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31