Menno Snel krijgt gelijk Droogte zorgt voor hoger risico op natuurbrand Cadeau CORONAVIRUS 'De vergaderzalen zijn nu coronaproof' Kustmarathon: volledig weekeinde of niets _I 2 Vandaag is het precies twee maanden geleden dat het kabinet mensen opdroeg zoveel mogelijk thuis te gaan werken. Van de ruim 600 mede werkers van de provincie werkt sindsdien het grootste gedeelte vanuit huis. ,,Ik had nooit gedacht dat het zo goed zou gaan, maar ik mis mijn collega's wel." Commentaar Ieenno Snel krijgt gelijk. Hij sneuvelde vorig jaar op de toeslagenaffaire. Bij zijn afscheid zei de staatssecreta ris dat de ellende bij de Belastingdienst niet voorbij was. Dat is gebleken. De huidige staatssecretarissen Hans Vijl- brief en Alexandra van Huffelen moeten met hangende pootjes naar de Kamer. De dienst selecteert bij belastingcontroles nog steeds op nationaliteit. Hoe dat kan? Omdat de dienst eigen baas denkt te zijn. Om effectief te controleren gebruikt de Belastingdienst risicoprofielen. Daarin mogen alleen bijzondere criteria staan als er een objectieve rechtvaardiging voor is. Ontbreekt die, dan gebeurt de controle op basis van vooringenomenheid. Dat mag niet, want voor de wet is iedereen gelijk. In de toeslagen affaire bracht de dienst opvallend veel mensen met een niet- Nederlandse nationaliteit in het nauw. Naar die mogelijke dis criminatie loopt nog onderzoek. Daarom is deze nieuwe verwik keling politiek explosief. Niemand gelooft dat de beerput nu leeg is. Niemand gelooft dat de huidige staatssecretarissen er de wind onder hebben. De oplossing zal wel gezocht worden in extern toezicht. Dat is fout. Binnen de dienst moet voor eens en altijd schoon schip worden gemaakt. Dit kan betekenen dat op alle ambtelijke ni veaus koppen moeten rollen en dat de dienst tijdelijk ontregeld raakt. Het is vuil werk, maar het kan niet anders. De Belasting dienst moet koste wat kost onkreukbaar worden. Belastingdienst moet voor eens en altijd schoon schip maken Het KNMI meet tussen i april en en i oktober het verschil tussen wat er aan neerslag valt en wat er aan vocht verdampt. De meeste jaren loopt dat tekort geleidelijk op tot 100 tot 110 mm in de maand augus tus om vervolgens weer te dalen. Volgens de droogtemonitor van het KNMI is dit jaar nog droger dan 2018 en 2019, zelfs nog droger dan ALMANAK Een ontbijtje op bed en knutsel werkjes van haar dochters. Meer hoeft die Walcherse niet voor Moederdag. Omdat de scholen nog dicht waren, moesten de meiden dit jaar een beroep doen op hun eigen creativiteit. Voor de jongste van 7 was dat geen probleem. Ze maakt al weken het recordjaar 1976. Afgelopen win ter is er wel een buffer opgebouwd. De drie weerstations van het KNMI in Zeeland maten ruim 40 procent meer regen tijdens de afgelopen herfst en winter dan in het seizoen 2018-2019. De maand februari was zelfs extreem nat. Volgensde droogtemonitor van het KNMI is dit jaar nog droger dan 2018 en 2019 De afgelopen winter heeft het waterschap Scheldestromen het water zoveel mogelijk vastgehou den en niet teruggebracht naar het lagere winterpeil. Daarvan heeft men nu profijt. squishies: zachte figuurtjes waar je in kunt knijpen. Moe ders was uiteraard zwaar onder de indruk van de speciale moe- derdag-squisy-grabbelton, maar vroeg zich wel af haar dochter de pluizige vulling toch van daan had. 'Oh, gewoon. Uit mijn winterjas.' Gratis crossen op mountainbike Aanmelden kan via sportenbewegen@ hulstvoorelkaar.nl. Het vertrekpunt is scouting 't Jagertje. Meer informatie is te vin den via de website hulst- voorelkaar.nl. Online-bingo levert KiKa 500 euro op De online-bingo voor Stichting Kinderen Kan- kervrij (KiKa) heeft vrij dag 500 euro opge bracht. De bingo was op gezet door de 13-jarige Sterre Platje (foto) uit Middelburg, die 'iets wilde doen', nadat een schoolvriendinnetje van CSW van de Perre over leed aan een hersentu mor. Er deden vrijdag 44 men sen mee aan de bingo via Skype. Zij hadden allen een set bingokaarten a 7,50 euro aangeschaft. Het overige geld kwam van mensen die Sterre's initiatief fantastisch von den, maar niet zo veel zin hadden in het bingospel. De opa van Sterre maakte er uiteindelijk een mooi rond bedrag van. BIJ NADER INZIEN Kees is niet broer maar de zoon Hij heeft niet precies berekend hoeveel kopjes koffie het scheelt, maar het zijn er héél veel. ,,Gemid- deld hadden we veertig tot vijftig vergaderingen per dag", legt An- dré Lokker uit. Hij is coördinator facilitaire zaken bij de provincie. ,,Half maart viel dat terug tot nihil. Met de koffiedames zijn we maar gaan schoonmaken en onderhoud gaan doen." Op plekken waar vier koffieautomaten staan, is er nog maar één in gebruik. ,,In de kan tine lunchten elke dag 90 mensen, nu hebben we er nog vijftien die een broodje komen afhalen." Zeker in het begin had dat ook wel zijn voordelen. ,,Ik wilde met mijn leidinggevende in gesprek omdat ik het niet voor elkaar kreeg de toko draaiende te houden. We begonnen vroeg. Vaak bleef het provinciehuis tot half 11 's avonds open, met al die overleggen over de marinierskazerne en zo. Zie dan alle gaten in het rooster maar eens te vullen. Nu heb ik weer tijd om iemand eens normaal ant woord te geven." Toch verlangt Lokker terug naar de situatie van vóór 12 maart. „Fysiek contact is beter dan over de app. Dan komen dingen nog wel eens verkeerd over. En je kunt sneller schakelen als je elkaar ziet. Het start nu weer een beetje op. De afgelopen weken hadden we alleen de gedeputeer- VLISSINGEN Begin juni neemt de organisatie van de Kustmarathon een besluit of het evenement door gaat. Belangrijk daarbij zal zijn of alle afzonderlijke onderdelen afge werkt kunnen worden. ,,Want die maken sSmen het weekend zo mooi", zegt Chris Simons, voorzit ter van het organisatiecomité. Het Kustmarathonweekeinde is op 3, 4 en 5 oktober. Voor de zes on derdelen hebben zich al duizenden sporters ingeschreven. Die willen graag weten of ze over vijf maanden van start mogen gaan of dat de co ronamaatregelen dan nog te streng zijn. ,,We hinken op twee gedach ten", vertelt Simons. ,,Het Rijk heeft aangegeven dat sportwed- strij den vanaf 1 september weer ge houden mogen worden. Dat bete kent dat de regel van anderhalve meter afstand bij atleten losgelaten wordt. En wij zitten dan nog een maand later... Maar er is ook ge zegd dat grote evenementen met een landelijke uitstraling gedu rende een lange periode niet mo gen doorgaan. Vallen wij daaron der? Ik denk het niet, hoewel we wel de vierde marathon van Neder land organiseren." Simons stelt dat er hoe dan ook goed gekeken moet worden naar de aanwezigheid van toeschouwers en de situatie bij zo wel de start in Burgh als de finish in Zoutelande. ,,Wij zijn daarover in gesprek met de Veiligheidsregio." dinsdag 12 mei 2020 II De buitjes die anderhalve week geleden vielen, hebben niet voorkomen dat het neerslagte kort in Zeeland inmiddels tot 100 millimeter is opgelopen. Want het is niet alleen droog. Zon en wind zorgen ook nog eens voor extra verdamping. De Veiligheidsregio waarschuwde gisteren voor een verhoogd ri sico op natuurbranden. Theo Giele Middelburg Tip? redactie@pzc.nl HULST Kinderen uit Hulst kun nen elke donderdag hun energie kwijt met cros sen. Stichting Hulst voor Elkaar geeft gratis moun- tainbikeclinics De stichting geeft samen met mountainbikevereni ging X-treme lessen aan kinderen van acht tot en met veertien jaar. Iedere donderdag tot de zomer, buiten de schoolvakan ties, wordt er van 18.30 tot 19.30 uur gecrosst onder leiding van sportin- structeurs. MIDDELBURG In het artikel over alter natieve vormen van be zoek bij verpleeghuizen (krant van maandag 11 mei) staat een storende fout. Femke en Kees Borcheld zijn de dochter en zoon van bewoonster Hanny van het woon zorgcentrum Pablo Pi- cassoplein in Vlissingen. In het artikel stond abu sievelijk dat Kees de broer is van Hanny. Het scheelt Ernst Jan Rozendaal 's-Heerenhoek/Middelburg André Lokker bij de - deels af gesloten - koffieautomaten in het provinciehuis. foto dirkjan gjel-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 26