De schaar mag er weer in Gemeenten staan uitbreiding toe als dat veilig kan en niet tot drukte leidt Dow-topman Anton van Beek Voetbalclubs maken doorstart l—v I YERSEKE Hoera, de schaar mag er weer in bij kapsalon J-Style in Yerseke. Kappers mogen sinds gisteren weer open. Niet alleen enkele klanten lieten hun corona-coupe bijpunten, ook leerling-kapper Kim Louwerse (foto) mocht in de stoel plaatsnemen. Ze kreeg een knipbeurt van haar baas, eigenaar Jacco Christiaanse. Voorlopig start hij de salon rustig op omdat plexiglazen scheidingswanden die tussen de stoelen worden geplaatst, nog moeten binnenkomen. vreest voor de gevolgen van een C02-heffing Trainen vooral goed vanwege het sociale Frank Balkenende Vlissingen Alle horecazaken moesten zondag 15 maart om 18.00 uur op last van het kabinet met onmiddellijke in gang dicht. De maatregel om ver spreiding van het coronavirus te voorkomen, wordt per 1 juni ver soepeld. Onder nog steeds strenge voorwaarden mogen ze de deuren weer openen. De belangrijkste ei- sen zijn: maximaal 30 gasten bin nen en op het terras moeten gasten anderhalve meter afstand houden. Dat betekent dat tafels verder uit elkaar moeten staan en/of dat on dernemers afscheidingswanden moeten plaatsen. Het kabinet maakt wel een voorbehoud. Het aantal besmettingen moet op die datum niet zijn toegenomen en de zorgcapaciteit (aantal ic-bedden) moet voldoende zijn. Minder gasten Horeca-ondernemers zijn blij dat het slot weer van de deur mag. Te gelijkertijd willen ze liefst het ter ras uitbreiden, want om die voor geschreven anderhalve meter af stand te bewaren, kunnen ze slechts de helft van de gasten ont vangen die ze gewoonlijk op het terras kwijt kunnen. Omdat ze zo het zout in de pap niet gaan verdie nen, hebben ondernemersvereni gingen en Koninklijke Horeca Ne derland gemeenten gevraagd tijde lijk terrassen te mogen uitbreiden. Elke gemeente bekijkt nu de mo gelijkheden. Schouwen-Duive- land, Middelburg en Noord-Beve land hebben al besloten uitbrei ding van terrassen onder voor waarden tijdelijk toe te staan. Goes en Hulst nemen vandaag een be sluit. Vlissingen doet dat mogelijk ook vandaag of volgende week dinsdag. Terneuzen volgt donder dag. Sluis wacht per kern op een voorstel van ondernemersvereni gingen. ,,We praten morgen in het college van B en W over de wensen van horeca-ondernemers. Een be sluit nemen we pas als plannen binnen zijn", zegt burgemeester Marga Vermue. Ook Veere studeert nog op de wensen van de Federatie van Ondernemersverenigingen in de gemeente Veere. Een besluit nemen we pas als plannen binnen zijn Per horecazaak komt het aan op maatwerk. Uitbreiding van een ter ras mag er niet toe leiden dat men sen elkaar niet meer op de veilige afstand van anderhalve meter kun nen passeren. Ook de verkeerscir- culatie en loop- en fietsroutes wor den in beschouwing genomen. Mogelijk kan hier en daar met tij delijk éénrichtingsverkeer aan de noden van horeca-ondernemers tegemoet worden gekomen. Precariorechten Alle gemeenten zijn in principe be reid om de horeca te helpen, maar tegelijkertijd willen ze voorkomen dat het massaal toestaan van gro tere terrassen leidt tot onverant woord grote drukte. Die discussie speelt nu onder meer in Hulst. Financieel ondersteunen ge meenten de horeca waar het kan. Precariorechten voor terrassen worden of zijn niet geïnd over de lockdown-periode, behalve in Ter- neuzen want die gemeente kent deze belasting niet. pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl dinsdag 12 mei 2020 ZEELAND 9 aSpeCtZEELAND 11 Terrassen krijgen wat ruimte Mogen Zeeuwse horeca-onder- nemers hun terrassen tijdelijk uitbreiden als ze 1 juni weer open mogen? Schouwen-Duive- land, Middelburg en Noord-Be veland werken er onder voor waarden aan mee. Andere ge meenten nemen hier binnenkort een besluit over. - Marga Vermue, burgemeester van Sluis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25