Surfdrama op zee: twee doden en drie vermisten Politie wordt in coronatijd vaker te hulp geroepen bij overlast Walcheren JOL Eindelijk terug naar school. Gistermorgen was het na acht weken thuisblijven zo ver. Juf Elise van obs De Klimroos in Krabbendijke begroette Martyna Salamon en de andere kinderen uit groep 4 in deze coronatijd op een speciale manier. Met een voetgroet! »P4&5 en zeeland 7 harde wind verrast. Kust wacht en reddingsdiensten speurden de hele avond met zoeklichten het koude water af. Een helikopter probeerde het schuim zo veel mogelijk weg te blazen zodat reddingswerkers iets konden zien. Volgens een getuige gaat het om zes surfers, tussen de 20 en 30 jaar oud. Surf- schooleigenaar Hans van de Broek spreekt van erva ren surfers. ,,Bekenden uit de Scheveningse surfwe- reld.'' Kan boer Bastiaan Milou in Zeeland houden? 'Aan de liefde zal het niet liggen, we zijn gek op elkaar' Het aantal keren dat agenten moes ten uitrukken wegens ordeversto ring lag de afgelopen week 55 pro cent hoger ten opzichte van vorig jaar. Hoewel de straten leger zijn dan normaal, krijgen agenten vaker te maken met verbale of fysieke agressie. Daarnaast doen andere handha vers, zoals buitengewoon opspo ringsambtenaren (boa's), een be roep op de politie. „Gelukkig ma ken we goede afspraken en worden zij ook beter beschermd, zodat ze hun taken kunnen oppakken'', zegt Ruud Verkuijlen, programma manager Geweld tegen politieamb tenaren. Bespuugd In een enkel geval worden agenten bespuugd. Dat overkwam afgelo pen week drie agenten in het poli tiebureau van Hilversum. De spu- ger zei erbij dat hij corona had. ,,Een verwerpelijk incident met een enorme impact'', zegt Verkuijlen. ,,Eén van de drie agenten heeft een zwangere vrouw en moet nu nood gedwongen afstand van haar hou den.'' De politie is afgelopen jaar meer dan 10.000 keer geconfronteerd ge- De meeste mensen werken gewoon mee, maar bij excessen wordt het scherper weest met agressie en geweld, blijkt uit de jaarcijfers over Geweld tegen politieambtenaren, die vandaag verschijnen. Politiemensen zijn veel vaker bekogeld met vuurwerk (94 keer ten opzichte van 16 keer in 2018). Het aantal zware mishande lingen verdubbelde, van 25 naar 51 keer. Maar liefst 111 agenten kregen een poging tot doodslag te verdu ren. Excessen Ook blijkt uit de cijfers dat mensen zich vaker verzetten tegen aanwij zingen van de politie, of bij arresta ties. ,,De meeste mensen werken gewoon mee, maar tijdens excessen zien we dat de situatie scherper wordt'', zegt Verkuijlen. ,,Mensen gaan verhaal halen, ze zijn mondi ger dan vroeger.'' En soms geweld dadiger. Het aantal gevallen van wederspannigheid, zoals dat heet, steeg afgelopen jaar van 2320 naar 2622. De politie probeert medewerkers die geweld te verduren krijgen be ter te helpen dan voorheen. ,,Agen- ten krijgen jaarlijks meerdere keren met geweld te maken'', aldus Verkuijlen. ,,We willen er goed op letten dat het zich niet opstapelt. Dat raakt onze mensen en ook vaak het thuisfront.'' 12°C Nieuwsmedia Twee surfers zijn giste ren om het leven geko men in ruwe zee bij Scheveningen. Red dingsdiensten haalden hen uit het water. Eén surfer kon worden gered, drie anderen wer den gisteravond laat nog vermist. Yamilla van Dijk Scheveningen Een groep van vermoede lijk zes surfers werd in de wild schuimende zee bij ZEELAND 5 Agressie tegen agent groeit Agenten worden in coronatijd steeds meer geconfronteerd met agressie en geweld. Dat komt onder meer doordat de po litie vaker op overlastmeldingen af moet. Koen Voskuil Den Haag —Ruud Verkuijlen, politiemanager »P9 dinsdag 12 mei 2020 Buien pzc.nl in het Ook voor het laatste noorden regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1