Zelfs grootste fans twijfelen over GP op circuit Silverstone mkiNPORT eindhoven CARL ÖRFF'S 19 overstap had kunnen maken, maar blijft rustig Carmina Burana is terug in Nederland trots dat ik bij PSV speel. Als dat volgend seizoen zo blijft, verandert er aan dat gevoel niks.'' Het is ook nog steeds een jaar voor het EK, zegt hij. En PSV krijgt een nieuwe trainer. ,,Nee, ik heb hem nog niet gesproken, maar wat ik hoor past het voetbal dat Roger Schmidt wil spelen perfect bij mij. Aanvallend, hoge pressie. Dat klinkt goed.'' Eigenlijk had afgelopen zondag de laatste competitiewedstrijd van het seizoen moeten zijn. Maar nu kwam het slot al op 8 maart, een o- 1 zege in Groningen met de win nende treffer van... Juist ja, Dum fries. Hij is meteen ook de laatste doelpuntenmaker van dit eredivi sieseizoen. ,,Ik ging eerst uit van een herstart, inmiddels heb ik vrede met het besluit dat de compe titie 'klaar' is. Maar als ze komend weekeinde in Duitsland weer spe len, dan zal het wel kriebelen.'' Voetballen zonder publiek, dat wordt ook de nieuwe werkelijkheid in Nederland. PSV - Ajax in de herfst in een leeg stadion; Dumfries noemt dat een 'verschrikkelijk vooruitzicht'. ,,Vooral ook voor al die vaders en moeders die met hun kinderen naar de wedstrijden gaan. Die mogen dat straks niet meer. En niemand weet voor hoelang.'' Hijwordt op de PSV Campus weggeroepen voor de training. In mei traint de selectie nog door. Het zijn sessies die vooral gebruikt wor den voor het verbeteren van min dere punten. ,,Het vraagt een an dere mindset. Ik train nu extra op techniek, op oefeningen met de bal in kleine ruimtes.'' Net voor hij wegloopt, vraagt ie mand nog naar zijn vakantieplan nen. ,,Tja, wat zullen we daar eens mee gaan doen'', mijmert Dumfries hardop. ,,We zijn vrij in juni, bui tenland zal het nu wel niet worden. In juni gaan wel de terrassen weer open, hè? Vakantie in een huisje op de Veluwe, met een terrasje. Zoiets, denk ik.'' De wensen van de Formule 1 zijn helder. Eerst twee keer racen in Oostenrijk op 5 en 12 juli en ver volgens een dubbele ontmoeting op het asfalt van Silverstone op 19 en 26 juli. Zonder publiek en de hele paddock reist in een eigen bubbel om zo min mogelijk risico op besmetting te lopen. Maar nieuwe restricties in En geland kunnen die plannen nog voor ze officieel worden lelijk in de war schoppen. Premier Boris Johnson lanceerde zondag zijn nieuwe gevechtsplan tegen co rona. Daarin staat dat reizigers die met een vliegtuig arriveren in het Verenigd Koninkrijk bij aankomst eerst twee weken verplicht in quarantaine moeten. En dat wordt lastig voor de tien teams die een week na de tweede race op de Red Bull Ring op het asfalt van Silver- stone weer aan de gang willen om de continuïteit op de hertekende F1-kalender te waarborgen. Willen allemaal weer racen. Maar het lijkt nu op het nemen van onnodige risico's Heel gedetailleerd zijn de plan nen van Johnson nog niet. Zo is nog niet duidelijk hoelang deze restricties duren en of er een uit zonderingspositie bestaat voor topsporters. Eerder gaf de For mule 1-leiding al aan dat de sport zelf met een strikt corona-proto col gaat werken, waarin apart wordt gereisd, voortdurend wordt getest en alle teams in een eigen bubbel blijven. Redding Volgens Britse media overlegt de Formule 1-top deze week met de Britse regering of die aanpak vol doende is om veilig te kunnen racen op Silverstone. Een uitzon deringspositie kan de redding be tekenen van de Britse GP die er sinds 1950 bij is op de F1-kalender. De Formule 1 kan niet nog meer gecancelde races gebruiken met de lucratieve televisiecontracten die onder druk staan als er niet ge noeg evenementen worden verre den. Maar of een Britse GP mo menteel echt noodzaak is, daar twijfelen in Engeland zelfs de grootste racefans aan. ,,Ik zou me erg ongemakkelijk voelen als er straks een incident is met een coureur, die we dan naar het zie kenhuis moeten brengen. Zelfs een coureur met lichte verwon dingen is op dit moment een on nodige belasting van de gezond heidszorg'', zegt Carolyn Doyle, die al vijf jaar als marshal op Sil- verstone werkt in de Britse krant The Guardian. ,,We willen alle maal terug naar het racen, maar het lijkt voor nu op het nemen van onnodige risico's. Bestel tickets op pzc.nl/carmina Boeooi»^<° dinsdag 12 mei 2020 PC Nieuwe restricties voor reizi gers naar het Verenigd Konink rijk rijmen niet met de ambiti euze plannen van het Formule 1-circus, dat in juli weer wil racen op Silverstone. In Enge land vraagt men zich nu af of de Britse GP het redden wel waard is. Arjan Schouten Rotterdam -Marshal Carolyn Doyle Premier Boris Johnson. FOTO AFP In 2019 trok deze concertreeks voLle zalen en verbrak alle records. Een reprise kon niet uitblijven. Dirigent Raymond Janssen tekent weer samen met het International Symphony Orchestra uit Lviv en het nationale koor van Oekraïne 'Dumka' voor een grootse uitvoering van de Carmina Burana. Meer dan 130 musici voeren het muzikale meesterwerk van componist Carl Orff uit. Bestel nu tickets met vroegboekkorting! Vanwege grote belangstelling EXTRA CONCERTEN* vr 13 nov Apeldoorn Grote Kerk* zo 15 nov Rotterdam De Doelen* ma 16 nov Amsterdam Concertgebouw* wo 18 nov Rotterdam De Doelen do 19 nov Arnhem Musis vr 20 nov Haarlem Philharmonie za 21 nov Den Haag World Forum Theater zo 22 nov Den Haag World Forum Theater* ma 23 nov Rotterdam De Doelen wo 25 nov Amsterdam Concertgebouw do 26 nov Amsterdam Concertgebouw vr 27 nov Hengelo Schouwburg za 28 nov Kerkrade Rodahal zo 29 nov Amsterdam Concertgebouw ma 30 nov Eindhoven Muziekgebouw di 1 dec Groningen MartiniPlaza vr 4 dec Den Bosch Mainstage* *Prijzen zijn op basis van beschikbaarheid, incl. servicekosten en excl, transactiekosten. 20.00 16.00 20.15 20.15 uitverkocht 20.00 20.00 14.30 19.00 20.15 20.15 20.15 20.00 20.00 uitverkocht uitverkocht 20.00 20.00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19