Plan voor kleine FBK Games Dumfries weet dat hij misschien een mooie 18 Zonder corona gloorde deze zomer een lucratieve transfer. Nu kan Denzel Dumfries (24) slechts gissen hoe alles gaat lopen. De captain van PSV over de nieuwe realiteit van salaris inleveren en spelen zonder publiek. Kort Voetbal Thy van Zwolle naar Sparta Sparta versterkt zich met PEC Zwolle-spits Lennart Thy (28, foto). De Duitser kwam in Nederland eerder uit voor VVV en PEC Zwolle. Thy groeide op bij Werder Bremen. Bij Sparta vertrok afgelopen winter spits Lars Veldwijk naar Zuid-Korea. Nieuwe datum voor EK 2021 De EK voor mannen en vrouwen in 2021 in Nederland zijn met twee maanden ver vroegd. Het dubbele titeltoernooi vindt nu plaats van 4 tot en met 13 juni in het Wage- ner Stadion in Amstelveen. Door de ver plaatsing van de Spelen in Tokio naar vol gend jaar zomer was er geen andere optie. ,,Wij realiseren ons dat het alles behalve ze ker is dat we de EK in juni 2021 onder 'nor male' omstandigheden kunnen organise ren", zegt Erik Gerritsen, algemeen direc teur van de KNHB. ,,Daarom starten wij ook nog niet met de kaartverkoop". Piqué: zorg over Daviscup Barcelona-verdediger Gerard Piqué maakt zich zorgen over de finaleronde van de Da viscup, dat sinds vorig jaar wordt gefinan cierd door zijn investeringsmaatschappij Kosmos. Het eindtoernooi, dat een week duurt, moet volgens schema eind november in Madrid worden afgewerkt. ,,Er bestaat veel onzekerheid", zegt Piqué. Spanje met kopman Rafael Nadal (33, foto) won de Da- viscup vorig jaar. Spelers Ajax leveren loon in De voetballers, trainers en directieleden van Ajax leveren salaris in om hun club te steu nen tijdens de crisis. ,,Wij zijn solidair'', zegt Daley Blind namens de spelersraad. ,,De club loopt in deze zware tijd hoe dan ook vele miljoenen mis. Wij vinden het als spelersgroep vanzelfsprekend een bijdrage te leveren.''Ajax zegt niet om hoeveel salaris het gaat. Voetbal Voetbal Afgelopen weekeinde zat hij weer in een groepsbespreking over het inleveren van salaris. Denzel Dum fries is er in korte tijd vertrouwd mee geraakt, zowel met het thema als met vergaderen in een videocall. ,,Wat alleen lastig is: je kunt op af stand niet altijd ieders gezichtsuit drukking lezen'', zegt hij. ,,En met een hoop buitenlandse jongens is de vertaling wel een uitdaging. Maar ik ben blij ddt het kan, want het is nogal een onderwerp wat we momenteel bespreken.'' Salaris inleveren, iedereen snapt dat 'dit een tijd van bezinning is', zegt Dumfries. ,,Je merkt wel de be reidheid om mee te denken. Maar toch staat iedereen er ook op zijn ei gen manier in. Stel: je hebt een moeilijke jeugd gehad en je hebt je door te knokken opgewerkt tot dit podium. Dan sta je er misschien an- ders in dan jongens die een fijne jeugd hadden met niks te klagen. ,,Ik heb ook nooit echt een me ning over of salarissen in het voet bal uit de hand zijn gelopen. Ik vind het geen oneerlijk verdiend geld. PSV heeft ons een voorstel gedaan voor salariskorting en er ligt een richtlijn van de VVCS. Wat ik zeg: ik kan niet in ieders portemonnee kijken, maar de bereidheid om mee te denken is er zeker.'' Transfermarkt Zonder coronacrisis zou Dumfries zelf deze zomer één van de meest interessante eredivisiespelers op de transfermarkt zijn. Meest scorende verdediger in de competitie, net 24 jaar geworden, rechtsback met aan vallende kwaliteiten en Oranje-in ternational. ,,Nu is het onzekerder wat mijn status is, ja, klopt. Ik ben er rustig onder, alles in het leven gebeurt met een reden. Ik ben al hartstikke In plaats van druk te zijn met de voorbereidingen voor de 39ste edi tie van de FBK Games, die 1 juni zou worden gehouden, onderzoekt de organisatie van het internationale atletiekgala nu óf en in welke vorm er überhaupt nog een wedstrijd mogelijk is. De aanleiding om de koppen bij elkaar te steken, is de verruiming van de beperkende maatregelen te gen het coronavirus. Zo mogen sinds kort Nederlandse topatleten Ik ben er rustig onder. Alles in het leven gebeurt met een reden weer trainen op Papendal, maar staan er tot 1 september geen wed strijden gepland. „Dus ja, waar train je dan voor?", aldus Kloosterman, die onlangs is gevraagd door de At- letiekunie en de NOS om te kijken naar alternatieven. „Als Dafne Schippers tegen Jamile Samuel op de 100 meter gaat lopen, dan is dat op dit moment wereldnieuws." De wedstrijd zal niet in de buurt Games. Niet qua deelnemers en niet qua onderdelen. Volgens Kloosterman kunnen alleen loop nummers als de 100, 200 en 400 meter worden gehouden, met een vrije baan tussen de deelnemers. „Bij de langere afstanden, vanaf de 800 meter, komen de atleten bij el kaar in de baan. Verder kun je den ken aan technische onderdelen als discuswerpen, kogelstoten en speerwerpen, waarbij de attributen steeds ontsmet worden.'' In de op zet van Kloosterman is alleen plaats voor Nederlandse topatleten. „We doen dit voor hen. Om ze een wed strijd aan te bieden waarvoor ze kunnen trainen." Het evenement is zonder toeschouwers. Quote van de dag 'Koorts. Hoofdpijn. Spierpijn. Ik heb me nooit in mijn leven zo ziek gevoeld.' HENGELO Als het aan directeur Misschien is komen van het niveau van de FBK dinsdag 12 mei 2020 PC VOETBAL HOCKEY TENNIS VOETBAL 5 Nike is de ko mende vijf jaar de nieuwe kle- dingsponsor van AZ. ,,We zijn trots om 's werelds groot ste sportmerk aan de club te verbinden'', zegt directeur Robert Een hoorn. De deal met Nike gaat vanaf volgend seizoen in. Verdediger Tim Breukers (32, foto) heeft zijn contract bij Heracles met een jaar ver lengd tot 2021. De 32-jarige Oldenzaler speelde tot dusver 278 duels voor Heracles. O De eigenaren van ManCity hebben de Bel gische tweede klasser Lom- mel gekocht. Het netwerk komt daarmee op negen clubs, onder meer in Ame rika en Spanje. 'Ik ben al trots dat ik speel bij PSV' Maarten Wijffels Eindhoven Hans Kloosterman van de FBK Games ligt, wordt er komende zomer toch nog 'een atletiekeve- nementje' in Hengelo gehouden. „Puur en alleen voor de Neder landse topatleten." PSV-captain Dumfries op het trainingsveld. 'Je merkt de be reidheid om mee te denken.' - PSV'er Denzel Dumfries Dafne Schip pers straks toch te bewonderen in Hengelo. O a 0) Molecati -Oud-Ajacied Jari Litmanen herstelt na vier weken corona

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18