CORONAVIRUS r nodig? éérst Reclamefolder.nl checken! ECONOMIE 13 proefrit brengen we de auto naar de klant en desinfecteren we de auto bij de klant voor de deur. Al les wat is aangeraakt, maken we schoon. Mensen vragen erom en wij spelen erop in. Het is nu een belangrijke sleutel in onze ver koop.'' Blijvertjes Vaneman denkt dat de online dienstverlening en de proefrit aan huis blijvertjes zijn, ongeveer een op de drie klanten wil een proefrit vanaf de eigen woning. ,,De ver koop zal nog meer via internet gaan. En ik denk dat we veel uitge stelde orders zullen krijgen.'' Maar voorlopig betekent 'blijf zo veel mogelijk thuis' ook: je hebt geen auto nodig. Hoe groot de pro- blemen door de lockdown zijn, is te zien aan autoverhuurder Hertz. De honderd jaar oude verhuurder zit wereldwijd zo diep in de finan ciële problemen dat het bedrijf uitstel van betaling is verleend, vaak een voorbode van een bank roet. De verkoop is ingestort, maar de bedrijfskosten blijven doorlopen. ,,Groot punt van zorg zijn de oplo pende voorraden en de bijbeho rende financiering daarvan. Eind april stond er een recordaantal van ongeveer 385.000 personenauto's in de bedrijfsvoorraad geregis treerd en ook nog eens ruim 50.000 bestelwagens. Normaliter schommelen die aantallen rond de 365.000 respectievelijk 47.000'', zegt Paul de Waal van de Bovag. In Duitsland wordt de ingestorte verkoop dubbel gevoeld. Voor de Duitse economie is de autoindu strie van levenbelang, met 750.000 directe medewerkers. Om de ver koop te stimuleren wordt er in Duitsland druk onderhandeld over een aankoopsubsidie voor de Duitse consument. In Nederland pleit de Bovag voor een slooprege- ling voor oude auto's: goed voor de verkoop en goed voor het milieu. En 1 juli krijgt Nederland al een aanschafsubsidie voor elektrische auto's, deze keer voor particulie ren. Wie een nieuwe elektrische auto koopt, ontvangt 4000 euro en bij een gebruikte betaalt de over heid 2000 euro mee. De uitwer king van de subsidieregeling wordt binnenkort bekend. Dat moet de verkoop van elektrisch verder stimuleren. In de eerste vier maanden werden er ruim 10.000 volledig elektrisch auto's afgezet, ongeveer evenveel als vorig jaar. Lichtpuntje Er is een nog een lichtpuntje voor de autobranche. Onderzoeken wijzen erop dat mensen het open baar vervoer zullen mijden uit co rona-angst of omdat er domweg geen plaats is. Bovag constateerde eerder al een verhoogde vraag naar e-bikes en scooters als alternatief voor de bus. Mogelijk komt de ver koop van de auto ook in de lift. Meer dan de helft van de mensen die liever niet meer met het ov willen reizen, wil voortaan met de auto naar het werk. dinsdag 12 mei 2020 M Autodealer Frank Vaneman reinigt een auto voordat een po tentiële klant er een proefrit mee gaat maken. Au todealers komen de auto's tegen woordig naar klanten brengen in plaats van dat de klant naar de showroom komt. De verkoper maakt de hand grepen en het stuur en bedie ningspanelen in de auto schoon met virusdodend middel. FOTO MARCO OKHUIZEN HM Eind april stond een record aantal van 50.000 bestel auto's in de bedrijfsvoorraad geregistreerd, aldus de Bovag. Download in de App Store

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 13