Vandaag bij deze krant Magazine later in de bus Waar kunnen we deze zomer nog naartoe? Negen procent wordt door coronacrisis in voortbestaan bedreigd JOL Kees Zondervan als laatste coronapatiënt weg bij ZorgSaam Slaat de verveling toe in coronatijd? De natuur heeft flink te lijden onder asociaal gedrag Dit zijn de opties zoals het er nu voorstaat P3 en 10 Landelijk gaat het om 10 procent, zo maakte het Mulier Instituut giste ren bekend. Zowel grote als kleine verenigingen geven aan in financi ële nood te zitten. De totale schade in Zeeland ligt tussen de 1 en 2 mil joen. Steunpakketten van de over heid verzachten lang niet de nood van alle clubs. Verenigingen komen in de pro blemen doordat tal van vaste kosten doorlopen en de inkomstenbron- nen opdrogen. Vooral het sluiten van de kantines komt hard aan. Clubs in de gevarenzone geven aan dat de baromzet juist de kurk is waarop ze drijven. ,,Bij onze con coursen op Hemelvaartsdag en met Pinksteren hadden we - net als elk jaar - een klapper moeten maken", vertelt Jacques Verbunt van Ruiter sportvereniging Axel. ,,Bij die twee gelegenheden halen we normaal zo'n 25.000 euro op, waarvan een groot deel in de kantine. Dat lopen we nu mis." Huur accommodaties Sportverenigingen vallen onder de overheidsregeling Tegemoetko ming Ondernemers Getroffen Sec toren en kunnen dus 4000 euro aan steun aanvragen. Vorige week werd bekend dat er ook nog een pakket We zullen heel veel moeten doen om hier weer bovenop te komen van 90 miljoen bovenop komt om de huur van accommodaties kwijt te schelden. Veel clubs, ook in Zee land, houden daarmee het hoofd boven water. Er zijn er echter ook die een veel hogere inkomstender ving hebben. Voetbalvereniging Bruse Boys schat bijvoorbeeld de schade tussen maart en augustus op liefst 60.000 euro. ,,We zullen heel veel moeten doen om hier bovenop te komen", stelt penningmeester Willem-Jan Bosselaar. Uit eigen zak betaald Bij Het Zeeuwse Honk, de Terneu- zense honk- en softbalvereniging, is het probleem ook groot. Voorzit ter Marshall Matthew is in gesprek met de gemeente Terneuzen om de juiste papieren te krijgen, met als doel om in aanmerking te komen voor die 4000 euro. ,,Maar als we het verzoek vervolgens indienen, is het nog maar de vraag ofwe het ook nog krijgen", zegt hij. ,,Op dit mo ment schieten we elke maand 500 euro in de min, omdat onze vaste lasten doorlopen. Aangezien we geen buffer hebben, neem ik dat bedrag nu al maanden voor eigen rekening." Aan de enquête werkten 87 ver enigingen mee, met 10 tot 1200 le den, binnen 20 verschillende spor ten. 28 procent geeft aan door de co ronacrisis 10.000 euro of meer schade te lijden. En 10 procent komt bij een raming zelfs uit op een be drag boven de 20.000 euro. Steun- pakketten schieten dan tekort, de reserves moeten - mits aanwezig - aangesproken worden. Met het ver kopen van de kantinevoorraad of online bingo-avonden wordt ge probeerd nog iets te verdienen. Nieuwsmedia 1688 KATERNZ Door een technische storing ontbreekt vandaag het ma gazine dat u gewend bent te krijgen bij onze zaterdag krant. Onze excuses hiervoor. We zullen het magazine aanstaande woensdag alsnog bezorgen. Als abonnee kunt u het magazine overigens wel online lezen. Ga hiervoor naar pzc.nl/digitalekrant of download de app 'PZC - Digitale krant' in de appstore. U vindt het magazine achter in de digitale krant. Directie PZC Zeeuwse sportclubs in de knel Liefst 9 procent van de Zeeuwse sportclubs wordt in het voortbestaan bedreigd door de coronacrisis. Dat blijkt uit een enquête van deze krant. Roeland van Vliet en Len Wolters Vlissingen - Willem-Jan Bosselaar, penningmeester Bruse Boys ZEELAND2 j Kijk op de site bij /video s Zeeuwse sportclubs in het nauw door corona Tweedeling op zondag pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s 5 5 5 5 47" Wat is Kees Zondervan (84) uit Goes blij en dankbaar. Gisteren heeft hij als (voorlopig) 1 laatste coronapatiënt de afgeschermde corona-afdeling van het ziekenhuis in Terneuzen verlaten. ,,Ik heb veel meegemaakt, maar gelukkig mag ik weer naar huis!" Meneer Zondervan werd op 6 april met Covid-19 opgenomen in ziekenhuis Adrz in Goes. Na een zeer inten sieve behandeling werd hij tien dagen later opgevangen op de speciale Covid-afdeling in Oostburg. Daar kwa men patiënten terecht die niet meer in het ziekenhuis hoefden te liggen, maar nog niet sterk genoeg waren om al naar huis te mogen. Vanaf 1 mei sterkte de Goesenaar verder aan in ZorgSaam Ziekenhuis in Terneuzen. En gisteren was het zijn grote dag en mocht hij eindelijk naar huis. Niet alleen was hij zelf blij, ook zijn familie. 'Onze lieve, stoere, sterke Opa!! Kees Zondervan, wat zijn we trots blij! Weer lekker naar huis naar Oma Cocky Zondervan', schreef zijn kleindochter Kim Heijboer op de Facebookpagina van ZorgSaam Ziekenhuis. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1