F" 'Op seks op hogere leeftijd rust voor mijn gevoel een taboe' RECENSIE Afschuwelijke elfenstreken er 's nachts geregeld uit om weer een zinne tje op te schrijven, of ik lag wakker, te pein zen over wanneer de dood zal komen, hoe dat zal gaan, hoe ik dan afscheid moet ne men van de mensen om me heen. Ja, het was heel confronterend. Maar het was ook fijn om met die man mee te gaan, die op zijn laatste dag van hot naar her rijdt.'' ,,Het is een tegenkracht, ja, zo voel ik dat. Hugo is oud, maar wel een man die nog steeds lééft en nog veel zin en lusten heeft. De problemen die er rondom seks spelen in zijn huwelijk en de schaamte erover te pra ten, zullen voor velen herkenbaar zijn. Op seks op hogere leeftijd rust voor mijn ge voel een taboe. Maar ook oude mensen heb ben nog dromen en fantasieën. Dat blijft.'' ,,Ha ha, nou, er zweefde wel een glimlach om mijn mond. Maar mijn boeken waren altijd al sensueel en zintuiglijk; ik heb oog voor de geuren, kleuren en tinten van de wereld. Mijn publiek bestaat uit mensen die nadenken over het leven, het geloof. Nu komt er nog een laag bij. Ik ben benieuwd wat voor reacties ik krijg. Of ik boze brieven ontvang met teksten als: 'Ik heb het boek in het kippenhok begraven', zoals bij Knielen op een bed violen gebeurde.'' ,,Daar schort het aan in mijn karakter; ik ben altijd onrustig en op zoek naar zielen rust. Schrijven brengt me daarmee in con tact. Ik probeer te accepteren dat er op een dag een eind aan het bestaan komt. Soms loop ik in mijn werkkamer langs mijn boe ken en allerlei andere leuke dingen die me herinneren aan het leven dat ik heb geleid en de vrienden die ik heb gehad. Dan reali seer ik me: op een gegeven moment is dit allemaal voorbij. Vanochtend heb ik nog hardgelopen, ik heb allemaal plannen, ik weet al wat de titel wordt van mijn nieuwe roman en waarover die gaat. Tegen de tijd dat het boek verschijnt, ben ik waarschijn lijk 85 of 86 - ik kan het niet geloven.'' ,,Ja, daarmee koop ik tijd. Zolang ik met een boek bezig ben, kan er niets ergs met mij gebeuren. Ik wil niet dood zijn, punt uit.'' De wrede prins (Boekerij, €20) is het ultieme crisislezen: een fantastische reis naar een huiveringwekkend elfenland, prachtig bloemrijk geschreven vol grillige personages. Jude Duarte en haar zussen komen als stervelingen terecht in het huis van de elfenkrijgs heer Madoc en worden onder zijn vleugels klaargestoomd voor een leven aan het hof. Jude krijgt lessen van haar stiefvader in strategie en zwaardkunst, maar het mag niet baten; ze is het mikpunt van pesterijen van haar wrede en zelfzuchtige klasgenoten, altijd uit op roddels en schan dalen. Jude moet zich voortdu rend beschermen tegen hun afschuwelijke streken en op boksen tegen prins Cardan, die op een duistere manier door haar geobseseerd lijkt te zijn. Dan nodigt het Hof der Scha duwen, de spionnen van de elfenkoning, haar uit deel te nemen aan hun activiteiten en krijgt haar leven een nieuwe richting. Ze krijgt lessen in spioneren en ontdekt een com plot tegen de elfenkoning. Een complot dat haar langzaam naar prins Cardan duwt, die mis schien niet zo harteloos is als hij lijkt. Jude is een heerlijke heldin, die zich niet klein laat krijgen in een intense wereld vol ver rassingen en romantiek. Plus punten zijn de goede vertaling, die bijdraagt aan het perfecte escapisme, en de mooie luxe uitgave. Die maken het wach ten op het tweede deel in okto ber meer dan de moeite waard. —Dominique Lap 32 Lezen V;f/! Maar waar zijn die duiven dan bevat veel sensualiteit en seksualiteit. Als tegen pool van de dood? Schreef u het met rode oortjes? Is de angst minder, nu het boek geschre ven is? Geeft dat rust of berusting? Intussen blijft u vrolijk doorschrijven om de dood buiten de deur te houden. Maar waar zijn die duiven dan verschijnt bij De Bezige Bij (€23). FANTASY Holly Black U^EEJEr- De wrede prins IIIOLLY BLACK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 112