CORONAVIRUS JOL Scholen en kappers open, andere plannen onzeker Een Zeeuws gezin in het nieuwe normaal Is dit het begin van een nieuwe Koude Oorlog? Walcheren Maandag gaan de basisscholen weer open. Alle kinderen mogen weer op school les krijgen. De juffen en meesters hebben hard gewerkt om manieren te vinden om 'coronaproof' onderwijs te geven. Sanneke, Tiny, Ramon, Janneke, Mirjam, Hennie en Tjing (vlnr) van De Tweemaster in Goes zijn er helemaal klaar voor. ZEELAND 2 Bij velen overheerste woensdagavond nog een gevoel van opluchting: einde lijk kwam het kabinet met een 'spoor boekje' om komende maanden lang zaam maar zeker de intelligente lock- down achter ons te laten. Met inachtne ming van strenge regels zou uit eten, een drankje drinken op het terrasje of een filmpje pakken weer mogelijk zijn. Toen al waarschuwde de minister president expliciet dat de capaciteit van de zorg moet blijven verbeteren, de be scherming van kwetsbare mensen nooit in gevaar mag komen en dat er in- zicht moet komen in de ontwikkeling van het virus. Gisteren deed Rutte daar in een Kamerdebat een schepje bo venop. Versoepeling Hij zei daar alleen zeker te weten dat op 11 mei de basisscholen en de kappers weer open kunnen. Of andere versoe pelingen van de coronaregels daarna kunnen volgen, beslist het kabinet tel kens pas in de week daarvoor. ,,1 juni is onzeker, 1 juli nog onzekerder." De premier heeft er wel vertrouwen in dat de routekaart realistisch is. ,,An- Het lijkt wel of de premier nu aan het terugf ietsen is op de routekaart ders hadden we de versoepelingen niet aangekondigd." Maar hij zal niet aarze len in te grijpen als de cijfers weer de verkeerde kant opgaan. Om het corona virus in toom te houden, is belangrijk dat iedereen zich aan de regels blijft houden. PVV-leider Geert Wilders verweet Rutte vervolgens 'drie stappen terug' te zetten sinds woensdagavond en 'op de rem te trappen'. ,,Het lijkt wel of de pre mier nu aan het terug fietsen is op de routekaart die hij gisteren heeft uitge tekend." Domper Minister De Jonge (Volksgezondheid) kwam in een nachtelijke Kamerbrief na de persconferentie van woensdag nog met een domper: 'massale evenemen ten met een landelijke uitstraling' kun nen 'eigenlijk' alleen weer als er een vaccin is. ,,Een jaar of langer is heel re ëel." Eerder waren deze evenementen, zoals grote festivals, van de baan tot 1 september. P3 Hoe ziet een familie-uitje er straks uit? zeeland 4 Spanningen tussen China en VS lopen hoog op pm Als abonnee heeft u onbeperkt toegang tot alle online artikelen. Ga naar pzc.nl/inloggen Nieuwsmedia "V v. iLfOTOJOHAN VAN DER HEIJDEN Rutte tempert verwachtingen Het is nog onzeker of de 'routekaart' van het kabinet om uit de coronacri sis te komen, realiteit wordt. Met die waarschuwing temperde premier Mark Rutte gisteren de verwachting dat we binnenkort weer enigszins terug kunnen naar ons oude leven. Edwin van der Aa Hanneke Keultjes Den Haag —Geert Wilders vrijdag 8 mei 2020 Veel zon, afgewisseld door hoge 22°C bewolking. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1