Ook niet-voetballertjes mogen trainen bij Luctor Heinkenszand II Renesse groet toeristen met video Fractie roept Beter Wonen op huren pas in2021te verhogen 7 De jeugdtrainingen bij voetbal vereniging Luctor Heinkenszand zijn hervat. En dat niet alleen. De club heeft besloten dat de trainin gen zodanig aangepast worden dat alle kinderen tot 12 jaar uit Hein kenszand mee kunnen doen, ook kinderen zonder voetbalervaring. Door de coronamaatregelen za ten de sportclubs lang op slot, maar sinds 29 april mogen de clubs weer aan de slag met jeugd leden. Daarvoor moeten ze een plan indienen bij de gemeente. Die controleert of het plan vol doet aan de eisen van het RIVM. Het plan dat Luctor Heinkens- Luctor stelt de trainingen open, omdat het past bij de maatschappelijke rol die de club wil spelen zand op tafel legde, is inmiddels goedgekeurd en daarom stonden vandaag de jeugdleden weer voor het eerst op het veld. Vanaf volgende week komen daar ook de niet-leden bij. ,,We passen de trainingen aan", vertelt voorzitter Marco Utermark. ,,Meer in circuitvorm en met spelletjes." Luctor doet dit omdat het past bij de maatschappelijke rol die de club wil spelen. ,,En de regering heeft ook een oproep gedaan." Hoe lang Luctor Heinkenszand de aangepaste trainingen gaat aan bieden, is nog niet helemaal dui delijk. ,,Maar we hopen het toch wel tot de zomer vol te houden." De komende weken worden de scholen ook benaderd en kunnen de kinderen zich opgeven bij de club. Inmiddels hebben 14 vereni gingen in Borsele toestemming gekregen om de jeugdtrainingen weer op te pakken. De verwach ting is dat dit er nog meer wor den. Tenminste, dat is zo als het aan En- gie ligt. De energiereus wil bij een dergelijk scenario namelijk ook geld steken in een rondweg, een bos en een omgevingsfonds. ,,Maar dan moeten we nu niet gaan zitten wachten op de subsidiebeschikking van het zonnepark", zegt Michael Verheul namens Engie. ,,Want dan komt die begin juli af en dan is het een 'nee' volgens de geldende regels. In dat geval lopen we allemaal ver traging op. Het zonnepark, de ge meente, wij, iedereen." De gemeente Reimerswaal be sloot vorige week voorlopig niet meer mee te werken aan de bouw van een mestvergister naast de ri oolwaterzuivering aan de Bathse- weg. Uit angst voor de komst van twee vergisters bij Rilland wordt eerst de subsidie-aanvraag van ZonXP afgewacht. Maar die gaat niet toegekend worden, zegt Verheul: ,,Wij hebben voor de Bathpolder een geldige subsidie. Volgens de regels van de RVO (Rijksdienst voor On dernemend Nederland) kun je geen twee subsidies op één stuk grond uitgeven. Dat heeft de RVO onlangs nog bevestigd." Maar Engie ziet wel een mogelijk heid om uit de impasse te komen. ,,Op verzoek van de gemeente heb ben wij gezocht naar een andere lo- catie. Als we nu samen voor die al ternatieve locatie gaan, dan zijn wij bereid om de subsidie van de oude locatie over te hevelen naar de nieuwe. Dan is er geen subsidie meer op de Bathpolder en komt er ruimte voor een nieuwe subsidie voor ZonXP." Daarnaast zou, volgens Engie, de omgeving ook volop meeprofiteren van een snelle oplossing. ,,De ver- keersontsluiting is een ander be langrijk thema bij de aanleg van een vergister aan de Bathseweg. Daar over hebben we tegen de gemeente gezegd dat we bereid zijn een dusda nige financiële bijdrage te leveren dat een rondweg mogelijk wordt. Maar dan moet die vergister er wel komen." Om optimaal te kunnen profiteren van de financiële bij drage We zijn bereid een dusdanige financiële bijdrage te leveren dat een rondweg mogelijk wordt van Engie is ook haast geboden, zegt Verheul: ,,Wij hebben die subsidie in 2017 gekregen. Maar op een gege ven moment verloopt die. Dan zou den wij voor de nieuwe locatie een nieuwe subsidie aan moeten vragen. Die zal per definitie lager zijn dan wat we nu hebben. Met een lagere subsidie kunnen we minder geld steken in die rondweg, het omge vingsfonds en het (her)planten van een bos. Dus we moeten niet tot in juli gaan zitten wachten tot de RVO besluit dat het niet kan." Ze brengen geld in het laatje en zorgen voor brood op de plank. Maar meer nog dan dat zorgen toeristen ervoor dat het in Re- nesse altijd bruist. Dik negentig ondernemers uit het dorp bren gen een indrukwekkende groet aan hun gasten. ,,Ze worden écht heel erg gemist." Door heel het dorp staan woensdagmiddag horecamensen, winkelpersoneel, hoteliers en an dere ondernemers in witte shirts te zwaaien. Aan de voet van de kerk liggen spandoeken van alle betrokken bedrijven in en rondom Renesse. De video die wordt opgenomen, is bedoeld voor al die mensen die rond deze tijd eigenlijk door de straten ho ren te struinen. ,,We doen dit om onze gasten te groeten. We zou den het liefst iedereen persoon lijk een ansichtkaart sturen, al is dat misschien wat ouderwets. En het kan ook niet. Dus doen we het zo", zegt Anton Krijnse Loc ker van Ondernemend Renesse aan Zee. Van hier Want oh, wat worden al die fla nerende en rondsloffende, jonge en oude, Nederlandse en buiten landse gasten gemist. ,,Wat denk jij? Heel veel mensen komen elk jaar terug. Dat zijn mensen van hier. Zo voelt dat. We zijn hier niet zo van de import en export." Lopen er op een beetje zomerse dag al gauw 800 tot 1000 mensen bij Shop at Sea binnen, nu komen er soms niet eens tien mensen de drempel over. Magazijnen puilen uit van de niet verkochte produc ten. Geen ondernemer wil kla gen. Iedereen zit in hetzelfde schuitje. Maar de zorgen zijn groot. Toch zijn ze in Renesse vastbe sloten de hoofden niet te laten hangen. Ondernemers en dorps raad hebben de handen ineen ge slagen bij het maken van de vi deo. Ook dominee Piter Goodijk is van de partij. De afgelopen twee jaar is er, door gemeente en door zo'n beetje alle onderne mers, gigantisch geïnvesteerd in het opkalefateren van het vakan tiedorp. ,,Het is serieus mooi ge worden. Ook dat willen we met iedereen delen." GOES Beveland Wonen heeft on voldoende oog voor de gevolgen van de coronacrisis. Dat vindt de fractie van Nieuw Goes. Die stelt dat de woningcorporatie de huur verhoging uit moet stellen tot min stens 1 januari. Kijk naar de Woningstichting Den Helder, legt raadslid Onno van de Velde uit. ,,Huurders van deze corporatie hoeven de huurverho ging pas per 1 januari 2021 te beta len. Terwijl de stichting blijft inves teren in energiebesparende maatre gelen." Het stuit Van de Velde en zijn fractiegenoten tegen de borst dat Beveland Wonen de huren ge middeld gelijk aan de inflatie laat stijgen met 2,1 procent. ,,Huurver- hoging leidt vanwege deze uitzon derlijke tijd bij veel huurders in de gemeente tot zorgen. Deze zorg leeft ook in buurgemeenten." Volgens Van de Velde heeft Beve land Wonen genoeg vet op de bot ten. Hij hoopt dat het gemeentebe stuur 'nadrukkelijk' op de deur klopt bij de woningcorporatie om de huur pas na 1 januari te laten stij gen. En als het aan de partij ligt, krijgen ook verhuurders in de vrije sector die oproep. donderdag 7 mei 2020 GOES Maaike Ponjee van korfbalvereniging Togo in Goes laadt dozen vol lekkers uit de auto. De leden van de vereniging vroegen zich af of ze iets voor mensen in de zorg konden doen. Al snel ontstond het idee om wat lekkers te bakken en dat resulteerde in 650 cakejes en koeken. Gisteren werden die bezorgd bij Ter Valcke in Goes, waar ze uitge deeld werden onder bewoners en personeel. Later op de middag werden nog eens 66 kleurplaten afgeleverd bij Ter Weel. FOTO JAN BOS Kijk op de site bij /video Korfbalvereniging Togo bakt voor Ter Valcke De jeugdtrainingen bij voetbal vereniging Luctor Heinkens- zand zijn hervat. En dat niet al leen. De club heeft besloten dat de trainingen zodanig aange past worden dat alle kinderen tot 12 jaar uit Heinkenszand mee kunnen doen, ook kinde ren zonder voetbalervaring. Melita Lanting Heinkenszand Engie ziet weg uit impasse Energieleverancier Engie wil de subsidie voor een biovergister in de Bathpolder overhevelen naar de Bathseweg. Dan komt er (subsidie)ruimte vrij voor een zonnepark van ZonXP in de Bathpolder en komen er géén twee mestvergisters bij Rilland. Iedereen blij dus. Willem Adiaansens Rilland - Michael Verheul, Engie Esme Soesman Renesse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42